Новини

Життя по-закарпатськи

Фейдер-бал, дисципліна і дерев’яні дощечки на відкриття «купального сезону». Традиції німців Закарпаття

Німецька Мокра, Усть-Чорна, Руська Мокра – три села на Тячівщині, де проживає значна частина німців Закарпаття та нащадки німецьких переселенців, які оселилися на території Мароморошу, в долині річки Тересва у 70 – 90х роках ХVІІІ століття. Тоді Марія-Терезія та Йосиф ІІ вирішили відправити в цей регіон жителів німецьких та австрійських сіл, котрі добре знались на лісогосподарюванні.

Співпраця Ужгорода й Дармштадту: реалізовано безліч проєктів

В Ужгородському прес-клубі відбулася медіа-дискусія у рамках Тижнів Німеччини в Україні, які тривають в Україні з 3 по 23 жовтня та присвячені 30-річчю об’єднання Німеччини. «Об’єднані історією» - під такою назвою експерти в прес-клубі говорили про співпрацю Закарпаття та Німеччини, Ужгорода та міст-побратимів, про місцеві міжнародні проєкти, освітні та мистецькі обміни, тощо.

На Закарпатті визначили ТОП-5 пріорітетів для розвитку бізнесу 

В Ужгородському прес-клубі оголосили результати опитування та анкетування підприємців, які здійснював прес-клуб упродовж серпня-вересня в Ужгороді та інших містах Закарпаття за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ). У результаті визначено ТОП-5 пріоритетів для розвитку місцевого бізнесу.

Що найбільше купують ужгородці в секондах

Центр Ужгород, вулиця Фединця, вдовж один за одним вишикувалися магазини з одягом з Європи. Так у нас звикли називати секондхенд-крамниці, які для одних-- справжній порятунок, для інших- місце, де можна знайти оригінальну річ за невеликі гроші, для ще інших – не варте уваги лахміття.

Пройти «Шлях гуні» і побачити, де вона народжується: на Закарпатті стартував незвичайний проєкт

Культурний маршрут «Шлях гуні» у с.Річка на Міжгірщині презентували у рамках Дня туризму під час конференції «Створення нових туристичних локацій через реалізацію проектів регіонального розвитку». Проєкт  «Шлях гуні» - це новий інноваційний туристичний продукт, що поєднує природні ландшафти мальовничих полонин Боржави, традиційне полонинське господарювання та виробництво гуні – одягу з овечої шерсті верховинців.

На Закарпатті вперше за 30 років взялися розчищати сміттєві затори на річках

На Закарпатті упродовж двох місяців розчищають сміттєві затори на річках Латориця та Боржава. Розчищення русел таких масштабів, кажуть в обласній держадміністрації, не проводили років 30, час від часу з річок визбирують пет-пляшки місцеві жителі.

Закарпатський винороб півроку не може отримати ліцензію, щоб працювати легально

 Два роки тому  прийняті зміни до законодавства стосовно малого виноробства, винороби вже готуються до збору третього врожаю після змін, але легально працювати майже ніхто не зможе. У чому причина,  розповіли учасники пресконференції в Ужгородському прес-клубі: Владислав Чопак, закарпатський винороб, Павло Гомонай та Олег Белейканич, представники громадської організації «Громадський конвент».