Новини

Життя по-закарпатськи

“Срібний Татош” проведуть наступного року в травні

  В Ужгородському прес-клубі прокоментували підсумки Закарпатського лицарського сезону-2021. Про фестивальний рух у посткарантинному 2021-му та плани на 2022 рік «Ордену Святого Миколая» розказали Олександр Шершун, директор ГО „Асоціація фахівців туристичного супроводу Закарпаття”, Роман Гайделбахер з клубу історичної реконструкції «Орден Святого Миколая»  та Юрій Славік, засновник фестивалю «Срібний Татош».

Відкриття ринку землі в Україні: чи достатню увагу держава приділяє думці людей - власників землі?

Олесь Саган

1 липня набрав чинності закон, що регулює обіг земель сільськогосподарського призначення в Україні. Окутана численними міфами, дезінформацією і популістичними заявами політиків, реформа стає об’єктом багатьох суперечок, що мають деструктивний вплив на її імплементацію. Які причину цього хаосу, і чи достатньо зробила та робить держава, щоб уникнути його – питання, які залишаються відкритими. 

В Ужгороді відбудеться Перший міжвідомчий Кубок стронгмену серед правоохоронців

11 вересня на площі Театральній в Ужгороді відбудеться перший Міжвідомчий кубок зі стронгмену серед правоохоронних органів Закарпатської області.  Програму заходу та видів вправ презентували в Ужгородському прес-клубі організатори, йшлося також про команди та учасників Кубку.  

На Закарпатті школи відмовилися від квітів на День знань для допомоги Павлику Мотичці та Єгору Сипавці

Школи в Ужгороді, Мукачеві, Берегові,Тячеві, а також у Колочаві, Синевирі та ще в кількох селах Рахівського та Берегівського районів долучилися до акції «Подаруй життя замість квітів»: вчителі попросили школярів та їхніх батьків не дарувати їм квіти на Перше вересня, а зробити благодійні внески для допомоги двом дітям – Павлику Мотичці із Синевира та Єгору Сипавці з Ужгорода.

Традиції, що  збереглися лише у західних слов’ян.  На Закарпатті відбувся перший фестиваль «Петрівські субітки»

На Петра і Павла у с.Вишка, на горі Красія, відбувся перший фестиваль «Петрівські субітки». Головним елементом свята, крім мистецької частини та фаєр-шоу, стало запалення субітки. Традиція належить до рідкісних календарних обрядів літнього циклу, що збереглися лише у західних слов’ян.

Фото

На  Ужгородській Регаті встановлять національний рекорд для допомоги Павлику 

25 липня, традиційно в останню  Ужгородському прес-клубі відбудеться «Ужгородська Регата -2021, яка матиме цього року благодійну складову. Під час Регати збиратимуть кошти на лікування для Павлика Мотички з Міжгірщини, якому встановлено діагноз СМА і який потребує дороговартісних ліків.

Благодійний велозаїзд #bikeforlight фінішував на Закарпатті

Наприкінці червня  в Поляні відбувся фініш  велозаїзду  #bikeforlight . Спортивний захід бере свій початок  з Київської області в  Закарпатську, а мета його  благодійна  - збір коштів на придбання 5 000 світловідбиваючих стрічок для дітей школярів.  

Стартувати чи перечекати: актуальні пріоритети розвитку підприємництва на Закарпатті

Коронавірус і пандемія, пов’язана з ним, неабияк вплинула на малий бізнес і змусила підприємців у швидкому темпі пристосовуватись до нових умов. Когось карантин змусив згорнути діяльність, а комусь – дав поштовх для нових ідей та незвичних рішень.

Ужгород готується до масштабного благодійного забігу для допомоги Павлику із Синевира

Благодійна ініціатива «Твори добро, Бро!» організовує забіг «Біжу за Павлика», виручені кошти з якого будуть  повністю направлені родині маленького закарпатця – Павлика Мотички. Хлопчик хворіє на СМА та потребує  надзвичайно дороговартісного лікування. Волонтери по всьому Закарпаттю вже тривалий час збирають кошти, проте необхідно активізуватися: залишається зовсім небагато часу – 100 днів, – оскільки відповідну ін’єкцію хлопчику потрібно зробити до 2 років.

В Ужгороді створили Клуб для журналістів "з народу"

 

  Ужгородський прес-клуб розпочав новий цікавий та корисний проєкт:  започаткував Клуб свідомих громадянських журналістів, розроблений спеціально для активних авторів соціальних мереж Закарпаття, а також для блогерів, студентів факультету журналістики та всіх, хто цікавиться медіа. Мета – формування спільноту, яка не тільки активно реагує на суспільні виклики та поширює контент, а робить це якісно, професійно, використовуючи сучасні засоби пошуку та підготовки інформації на основі журналістських стандартів.