Новини

Життя по-закарпатськи

Новорічні свята у дитинстві: 20 історій відомих закарпатців

Коли ми були маленькими, а зими – неймовірно сніжними, все, здається, виглядало якимось трохи інакшим. Бо більше вірилося в прекрасності й чудеса. Маленькі версії нас самих – п’ятирічні, восьмирічні чи навіть «за перший десяток літ» – чекали Миколая, Нового Року і Різдва як Справжнього Дива.  І це диво у дитинстві ніколи не ставилося під сумнів, чи не так? Буденність інколи змушує нас про це забувати, однак, таки частенько нагадує, що ми в силах робити чудеса й дарувати радість як самі для себе, так і для інших. 

Децентралізація: зупинити не можна продовжити

В Ужгородському прес-клубі відбувся форум з питань децентралізації «Зупинити не можна продовжити. Де поставити кому в децентралізації?». Захід був присвячений з'ясуванню перспектив децентралізації загалом в Україні та в Закарпатській області зокрема. Під час Форуму свою думку про хід реформи висловили провідні всеукраїнські експерти у сфері децентралізації та місцевого розвитку, а саме Олександр Солонтай, Ольга Омельчук, Руслан Рохов, Володимир Феськов, Олександр Коваль.

На Закарпатті збирають інформацію про ремесла та гастрономію, щоб запустити міжнародний маршрут у трьох країнах

 В Ужгородському прес-клубі презентували проміжні результати міжнародного проекту «Промоція ремісництва і гастрономії регіону як невід`ємних складових культурної спадщини Карпатського євро регіону».

Яких ілюзій повинне позбутися громадянське суспільство Закарпаття

Закарпаття долучилося до 9-го Форуму розвитку громадянського суспільства «Імунітет до ілюзій», який пройшов 17 грудня і став найбільшою платформою для міжсекторального діалогу, обміну досвідом та навчання, зібравши понад 2000 представників громадянського суспільства, органів влади, медіа, бізнесу та міжнародних партнерів.  Закарпатський майданчик Форуму у вигляді панельних дискусій  працював на території  комплексу «Деренівська купіль».

З понад 2000 насильників на Закарпатті шестеро дітей

В Ужгородському прес-клубі відбулася пресконференція, на якій озвучили результати участі Закарпаття у всеукраїнській акції «16 днів активних дій проти гендерного насильства».

Закарпаття долучається до всеукраїнського Форуму розвитку громадянського суспільства потужними експертами та проєктами

 17 грудня в Україні відбудеться 9-й Форуму розвитку громадянського суспільства «Імунітет до ілюзій». Цей захід є найбільшою платформою для міжсекторального діалогу, обміну досвідом та навчання, яка збирає понад 2000 представників громадянського суспільства, органів влади, медіа, бізнесу та міжнародних партнерів. 

Закарпатська федерація водного поло формує команду у вищу лігу та створює фан-клуб «Динамо»

В Ужгородському прес-клубі відбулася пресконференція Федерації водних видів спорту у Закарпатській області. Йшлося про підсумки роботи Закарпатської федерації водного поло за 2007-2020 рр., а також перспективи і майбутнє закарпатського та українського водного поло. 

Онкохворі Закарпаття незабаром не зможуть отримувати променеву терапію

Закарпаття потребує сучасного апарату для проведення променевої терапії пацієнтів із злоякісними новоутвореннями. Вже не перший рік з цим питанням до влади звертаються представники КМП «Закарпатський протипухлинний центр». Сьогодні, з нагоди Дня інвалідів, представники центру вкотре нагадали: область критично потребує сучасного обладнання, бо через рік можна втратити можливість проводити променеву терапію на Закарпатті, а хворі будуть змушені їздити у сусідні області.

На Закарпатті молоді новатори розробили 8 стартапів у сфері енергоефективності  

В Ужгородському прес-клубі презентували 8 інноваційних стартапів закарпатців, які отримали можливість виходу на транснаціональний ринок у рамках проекту Danube Energy+.  Проєкт вирішує необхідність змін у регіональних екосистемах, задля підтримки молодих новаторів у перетворенні їх новітніх ідей на підприємствах. 

На Закарпатті розпочинається 17 мандрівний фестиваль документального кіно Docudays UA

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція "17 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA".