Вірю - не вірю

Добре перевіряйте те, що бачите та чуєте!

Як легко сьогодні спотворити інформацію, "відредагувати" фото, відео. Маніпулювати можна не тільки цілими націями, але й особистим. Добре перевіряйте те, що бачите та чуєте! Дізнавайтеся більше про сучасні технології. Інакше будуть непорозуміння як у героїв ролика інфокампанії "Вірю - Не вірю"

 

 

Увага, вами маніпулюють! Але вихід є

Навала інформації, сотні тисяч джерел, різні інтерпретації однієї і тієї новини. Як зорієнтуватися у цьому всьому потоці, не втратити здоровий глузд і мати здатність розрізняти: де правда, а де –ні. Ми поспілкувалися з фахівцями, який кожен у своїй діяльності не тільки розрізняє фейки, але й аналізує та ділиться порадами, як іншим не стати жертвами маніпуляцій.

Закарпаття: як фейки формують стереотипи

Дезінформація та фейки часто можуть впливати на життя у цілих регіонах, формувати стереотипи та маніпулювати думкою самих жителів. Якщо виїхати за межі Закарпаття, що ви почуєте? Чимало такого, що не відповідає дійсності. Перевіряйте інформацію і не піддавайтеся на маніпуляції!


ІнфоКампанія Вірю - Не вірю від Ужгородський Прес-Клуб

Лінь, тривога чи упередження: чому ми віримо у фейки

Чому ж абсолютно різні люди, без перебільшення, в усіх куточках світу вірять у фейки взагалі? Що ж робить «споживання» фальшивих новин таким простим і доступним.

Той, хто подолає зачароване коло неправдивих новин, потрапить у майбутнє

Той, хто зможе подолати зачароване коло неправдивих новин, потрапить у майбутнє.

Не споживайте фейки, не поширюйте неперевірену інформацію, інакше у вас посітйно буде "день сурка" :) Як у відео від проєкту "Вірю - не вірю"

Гаманець тоншає за фейк: які брехні ширили закарпатці і як за це розплатились

В епоху, коли ризик отримати неправдиву інфо чекає нас чи нещодня, варто замислитися і про відповідальність для тих, хто свідомо розповсюджує обман. Інколи продукування дезінформації може закінчитися у залі судових засідань. Й окремі закарпатці уже понесли відповідальність за те, що розповсюджували фейки, у тому числі – про короновірус. Кого Феміда покарала, а кого визнала невинним – це ми вирішили з’ясувати детальніше. 

Вмикай гірлянди і критичне мислення!

 

 

Крім фейків та маніпуляцій у соцмережах, які читачі часто репостять (часто з добрих намірів), є чимало корисної та позитивної інформації!  Вмикай гірлянди і критичне мислення! Дивися святковий ролик від проекту "Вірю - Не вірю"