Вірю - не вірю

Той, хто подолає зачароване коло неправдивих новин, потрапить у майбутнє

Той, хто зможе подолати зачароване коло неправдивих новин, потрапить у майбутнє.

Не споживайте фейки, не поширюйте неперевірену інформацію, інакше у вас посітйно буде "день сурка" :) Як у відео від проєкту "Вірю - не вірю"

Гаманець тоншає за фейк: які брехні ширили закарпатці і як за це розплатились

В епоху, коли ризик отримати неправдиву інфо чекає нас чи нещодня, варто замислитися і про відповідальність для тих, хто свідомо розповсюджує обман. Інколи продукування дезінформації може закінчитися у залі судових засідань. Й окремі закарпатці уже понесли відповідальність за те, що розповсюджували фейки, у тому числі – про короновірус. Кого Феміда покарала, а кого визнала невинним – це ми вирішили з’ясувати детальніше. 

Вмикай гірлянди і критичне мислення!

 

 

Крім фейків та маніпуляцій у соцмережах, які читачі часто репостять (часто з добрих намірів), є чимало корисної та позитивної інформації!  Вмикай гірлянди і критичне мислення! Дивися святковий ролик від проекту "Вірю - Не вірю"

Трамвай в Ужгороді, дезінфекція з вертольоту, викрадач дітей: як дурили закарпатців та як з цим боротися

Фейкова інформація як інфекція: швидко розповсюджується, якщо не чинити опору, зокрема – ігнорувати інформаційну гігієну. Сходження лавини, штрафи за перебування дітей на вулиці, бунт студентів через дистанційне навчання – такий недостовірний контент, серед іншого, розповсюджувався інформаційним простором Закарпаття за останні два роки. Джерело походження «інформаційної інфекції» різне: десь працівники ЗМІ просто перекрутили інфо, не розібравшись у деталях.

Закарпатців закликали включати мозок під час читання новин

Ужгородський прес-клуб у рамках всеукраїнської кампанії реалізує в області освітню медіакампанію «Вірю – не вірю», яка триватиме до лютого 2022 року. Мета – сприяти підвищенню рівня критичного мислення пересічних закарпатців, допомогти орієнтуватися у медіаконтенті та стати більш стійкими до інформаційних маніпуляцій. Детальніше про проєкт, а також про рівень медіаграмотності, необхідність медіаосвіти йшлося в Ужгородському прес-клубі, у рамках відзначення Всесвітнього тижня медійної та інформаційної грамотності.