Новини

Два слова про політику

Ранкова кава з Анатолієм Полосковим

Є один чудовий ритуал, який об’єднує зовсім різних закарпатців, чи то за професією, чи політичними переконаннями, чи світоглядом, - це кавування. Розмова у хорошому товаристві налаштовує на продуктивний день. Одного прохолодного сонячного ранку нам вдалося за кавою побалакати про життя і його цінність з Анатолієм Полосковим, головою Закарпатської облдержадміністрації. Ми б говорили ще довше: пан Анатолій цікавий співрозмовник, має чимало веселих життєвих історій та потужний професійний досвід.

 

Закарпаття та Івано-Франківщина будуть спільно працювати над розвитком туризму

У четвер, 22 липня, в Ужгороді відбувся круглий стіл, присвячений проблемам розвитку туристичної галузі у постпандемічний період. Участь у заході взяли народні депутати від Закарпатської та Івано-Франківської областей, туризмознаці, екскурсоводии та експерти з розвитку локального туризму, депутати обласної ради.

Чи доступні виборчі дільниці в Ужгороді

В Ужгородському прес-клубі Закарпатське обласне товариство осіб з інвалідністю представило результати моніторингу доступності 12 виборчих дільниць Ужгорода. Вимога доступності будівель та приміщень для голосування закріплена в ст. 16 Виборчого кодексу України, а також рядом постанов Уряду. 

Праліси на Закарпатті: чому депутати облради не спішать захищати ліси?

На Закарпатті протягом двох років обласна рада оголосила об’єктами природно-заповідного фонду 34 пралісові пам’ятки. Це – понад 5,4 тис гектарів цінних, майже недоторканних лісів у різних районах області. Попри це, вже третю сесію поспіль депутати відмовляються затверджувати частину пралісів, у тому числі – поблизу Боржави. Наразі більше 3,9 тис гектарів очікують на фінальне рішення та досі залишаються без офіційного охоронного статусу.

Виховати патріота: на Закарпатті адаптували військово-патріотичну гру до місцевого колориту

Здолати смугу перешкод, правильно надати першу медичну допомогу, позмагатися у спритності та витривалості – на Міжгірщину, в урочище Прислопець на територію Колочавської ОТГ з’їхалися п’ять команд старшокласників із Закарпаття та Хмельниччини.

У більшої частини закарпатських ОТГ недостатній рівень публічності

Децентралізаційний процес в Україні і формування політики регіонального розвитку в нових умовах, такою була головна тема пресконференції в Ужгородському прес-клубі. Прокоментував рівень публічності місцевого самоврядування, виклики і можливості економічного росту об’єднаних територіальних громад Михайло Лаба, народний депутат України.

Самосійні та необліковані ліси: чому Україна має їх зберегти?

В Україні існує феномен «самосійних» лісів. Це ліси, які утворилися природним шляхом на закинутих сільгоспугіддях. За попередніми оцінками, їхня площа величезна – від 300 до 500 тисяч гектарів. Самосійні ліси здебільшого розташовуються на сільськогосподарських землях і не мають юридичного статусу лісу, тобто не охороняються законом.

"Для команди Зеленського важливо не ділити світ на  зелене і чорне" - Ірина Геращенко

У квітні 2019 року Володимир Зеленський впевнено переміг у другому турі виборів президента України. Яким став цей час для держави та Закарпатської області, що змінилося в країні? Своїми думками з цього приводу в Ужгородському прес-клубі поділилися народні депутатки Іванна Климпуш-Цинцадзе, Ірина Геращенко та Марія Іонова.

ВО "Батьківщина" представила нового голову партійної організації на Закарпатті

Головою Закарпатської обласної організації партії ВО «Батьківщина» став Іван Крулько, нардеп, заступник голови партії ВО «Батьківщина». Нового керівника представив сьогодні в Ужгороді Сергій Соболєв, нардеп, заступник голови партії  ВО «Батьківщина».

Ужгород та Сату-Маре налагоджують транскордонну співпрацю у галузі малої авіації

 Повіт Сату-Маре (Румунія) та Закарпаття обговорюють нові формати транспортного транскордонного сполучення. З метою практично продемонструвати можливості малої авіації як одного з перспективних напрямків сполучення між карїнами, в Ужгород минулого тижня прилетів за штурвалом двомісного літака Міхай Петрашку, директор Міжнародного аеропорту Сату Маре.