Новини

Мультимедія

«Крик нації». Донецький обласний театр з Маріуполя дав першу виставу в Ужгороді

Рівно 4 місяці тому бомба, спрямована росією на Маріуполь, знищила будівлю обласного муздрамтеатру. Поховавши сотні людей.

11 "жінок Оушена"

11 жінок з України привезли на батьківщину автівки екстреної медичної допомоги, придбані швейцарськими благодійниками у Франції. Авто повністю обладнані тим матеріалом, яким мають бути для швидкого реагування саме в тих зонах. Ці «швидкі» були перегнані через кордон жінками. БФ "Комітет медичної допомоги Закарпаття" зібрали 11 жінок, які разом з організацією доставили автівки в Ужгород.

 

Благодійний фонд «Восток SOS» переїхав на Закарпаття

Благодійний фонд «Восток SOS», заснований ще у 2014 році, переїхав на Закарпаття. Звідси координують роботу по всій Україні та розвозять вантажі. Допомагають людям у гарячих точках. У Фонді працюють волонтери по всій країні, допомогу отримують 16 областей.

Безкоштовна пральня-кав'ярня "Булька" працює в Ужгороді для переселенців

В Ужгороді віднедавна запрацювала публічна пральня для переселенців «Булька» (пл. Б. Хмельницького, 19). Пропрати та попрасувати речі тут можна безкоштовно. А водночас і випити кави та, якщо є потреба, зайняти дітей на дитячому майданчику, розташованому у цьому ж приміщенні. Організував першу пральню-кав’ярню Благодійний фонд "Карітас-Caritas" Мукачівської греко-католицької єпархії. І вже з першого дня відкриття стало зрозуміло, що фонд зробив велику справу і суттєво полегшив життя вимушених переселенців в Ужгороді та околицях.

Галина Щука, професорка з Луганщини, викладає туризм у Закарпатському угорському інституті

Переїхала до Берегова в 2017 році. Вивчає історію Закарпаття та навчає студентів, які планують працювати в галузі туризму. Рідна мова більшості з них – угорська. "Я народилася в Криму. Моя мама - чистокровна українка із Сумщини, батько – поляк із Житомирщини. Вони познайомилися бо навчалися разом у Полтаві. У Крим вони потрапили відповідно до розподілу. Потім я мешкала на Сумщині. Школу я закінчувала в Слов’янську. Працювала спочатку в Слов’янську, а потім вже, з 2007-го року я жила в Луганську. З війною ми були евакуйовані з ВУЗом у Старобільськ. Три роки я там пропрацювала.

Валентин Штефаньо випікає хліб для потреб патрульних та евакуйованих

Хліб та сендвічі для патрульних і евакуйованих.

Кондитерська Валентина Штефаньо працює безкоштовно для потреб центру "Совине гніздо" та патрульної поліції.

І водночас залишається тим острівцем, де можна випити кави з тістечками і відчути мирне життя.

Добре перевіряйте те, що бачите та чуєте!

Як легко сьогодні спотворити інформацію, "відредагувати" фото, відео. Маніпулювати можна не тільки цілими націями, але й особистим. Добре перевіряйте те, що бачите та чуєте! Дізнавайтеся більше про сучасні технології. Інакше будуть непорозуміння як у героїв ролика інфокампанії "Вірю - Не вірю"

 

 

Закарпаття: як фейки формують стереотипи

Дезінформація та фейки часто можуть впливати на життя у цілих регіонах, формувати стереотипи та маніпулювати думкою самих жителів. Якщо виїхати за межі Закарпаття, що ви почуєте? Чимало такого, що не відповідає дійсності. Перевіряйте інформацію і не піддавайтеся на маніпуляції!


ІнфоКампанія Вірю - Не вірю від Ужгородський Прес-Клуб

На Закарпатті створили ролики про туристичну привабливість краю та сусіднього регіону Польщі

 

У рамках проєкту «Прикордонні відносини через розвиток добросусдіства» Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 створили презентаційні ролики двома мовами, які популяризують українське Закарпаття та польський Жешувський повіт.