Новини

Мультимедія

Безкоштовна пральня-кав'ярня "Булька" працює в Ужгороді для переселенців

В Ужгороді віднедавна запрацювала публічна пральня для переселенців «Булька» (пл. Б. Хмельницького, 19). Пропрати та попрасувати речі тут можна безкоштовно. А водночас і випити кави та, якщо є потреба, зайняти дітей на дитячому майданчику, розташованому у цьому ж приміщенні. Організував першу пральню-кав’ярню Благодійний фонд "Карітас-Caritas" Мукачівської греко-католицької єпархії. І вже з першого дня відкриття стало зрозуміло, що фонд зробив велику справу і суттєво полегшив життя вимушених переселенців в Ужгороді та околицях.

Галина Щука, професорка з Луганщини, викладає туризм у Закарпатському угорському інституті

Переїхала до Берегова в 2017 році. Вивчає історію Закарпаття та навчає студентів, які планують працювати в галузі туризму. Рідна мова більшості з них – угорська. "Я народилася в Криму. Моя мама - чистокровна українка із Сумщини, батько – поляк із Житомирщини. Вони познайомилися бо навчалися разом у Полтаві. У Крим вони потрапили відповідно до розподілу. Потім я мешкала на Сумщині. Школу я закінчувала в Слов’янську. Працювала спочатку в Слов’янську, а потім вже, з 2007-го року я жила в Луганську. З війною ми були евакуйовані з ВУЗом у Старобільськ. Три роки я там пропрацювала.

Валентин Штефаньо випікає хліб для потреб патрульних та евакуйованих

Хліб та сендвічі для патрульних і евакуйованих.

Кондитерська Валентина Штефаньо працює безкоштовно для потреб центру "Совине гніздо" та патрульної поліції.

І водночас залишається тим острівцем, де можна випити кави з тістечками і відчути мирне життя.

Добре перевіряйте те, що бачите та чуєте!

Як легко сьогодні спотворити інформацію, "відредагувати" фото, відео. Маніпулювати можна не тільки цілими націями, але й особистим. Добре перевіряйте те, що бачите та чуєте! Дізнавайтеся більше про сучасні технології. Інакше будуть непорозуміння як у героїв ролика інфокампанії "Вірю - Не вірю"

 

 

Закарпаття: як фейки формують стереотипи

Дезінформація та фейки часто можуть впливати на життя у цілих регіонах, формувати стереотипи та маніпулювати думкою самих жителів. Якщо виїхати за межі Закарпаття, що ви почуєте? Чимало такого, що не відповідає дійсності. Перевіряйте інформацію і не піддавайтеся на маніпуляції!


ІнфоКампанія Вірю - Не вірю від Ужгородський Прес-Клуб

На Закарпатті створили ролики про туристичну привабливість краю та сусіднього регіону Польщі

 

У рамках проєкту «Прикордонні відносини через розвиток добросусдіства» Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 створили презентаційні ролики двома мовами, які популяризують українське Закарпаття та польський Жешувський повіт. 

Той, хто подолає зачароване коло неправдивих новин, потрапить у майбутнє

Той, хто зможе подолати зачароване коло неправдивих новин, потрапить у майбутнє.

Не споживайте фейки, не поширюйте неперевірену інформацію, інакше у вас посітйно буде "день сурка" :) Як у відео від проєкту "Вірю - не вірю"

Вмикай гірлянди і критичне мислення!

 

 

Крім фейків та маніпуляцій у соцмережах, які читачі часто репостять (часто з добрих намірів), є чимало корисної та позитивної інформації!  Вмикай гірлянди і критичне мислення! Дивися святковий ролик від проекту "Вірю - Не вірю"