Від спецефектів у кіно до виробництва вибухівки на війні

Як боєць бригади «Хижак» керує мануфактурою боєприпасів

 

Олег з позивним «Медвідь» у мирному житті займався спецефектами у кіно, зараз – у поліцейській бригаді «Хижак» керує підрозділом, який виготовляє боєприпаси для військових. Тут бійці – різних спеціальностей і виконують різну роботу: допрацьовують вибухові пристрої для FPV-дронів, саперні заряди та спеціально розроблені боєприпаси для певних завдань.


 

Боєць поліцейської бригади "Хижак"

21 лютого 2022 року Олег ще був у Сєвєродонецьку на зйомках художнього фільму «Сірі бджоли». Загалом брав участь у зйомках понад 500 стрічок. До війська доєднався одразу після повномасштабного вторгнення росіян в Україну – став частиною тоді ще добровольчого підрозділу на базі Управління патрульної поліції міста Києва, зараз це бойова бригада «Хижак», яка сформована із патрульних поліцейських з різних регіонів України і має власну піхоту, мінометників, артилеристів, медиків, батальйон безпілотних систем.

Бригада Хижак

«На початку повномасштабної війни ми встигли вивезти сім’ї на Західну Україну і повернулися у Київ, де формувався добровольчий підрозділ на базі Управління патрульної поліції міста Києва. Хлопці навчалися, у багатьох був бойовий досвід, багато ветеранів у нас було. Тому нам було трохи легше на початку», – розповідає «Медвідь», показуючи свою «мануфактуру», де працює ціла команда спеціалістів.  

Тут роблять вибухові пристрої для FPV-дронів, для дронів-бомберів, а також різного типу саперні заряди.  Частина боєприпасів – власної розробки «хижаків».

Допрацювання вибухівки
У "лабораторії" бійців бригади "Хижак"
Скиди для дронів
Антени для дронів

«Є боєприпаси, які використовуються як штатні боєприпаси, є штатні боєприпаси, які перероблюються таким чином, щоби нам підходило під наші завдання, і є повністю виготовлення боєприпасів загалом, використовуючи вибухові речовини, які вже були у вжитку і ми їх переробляємо», – каже Олег.

«Багато боєприпасів робляться виключно під нас, за нашими параметрами. Тобто, пілоти приходять і кажуть, що нам потрібно ось такий боєприпас із ось такою вагою, з таким ефектом і отак він має працювати. Виходячи з цього ми розробляєм, розраховуємо його, збираємо, тестуємо на полігоні і тільки після того починається подальше бойове застосування, бойова робота», – зазначає «Медвідь».  

Олег "Медвідь"
Боєць бригади "Хижак"
Колишній патрульний поліцейський
Робота над дронами
Виготовлення дронів

Загалом, за словами Олега, на одну людину, яка на позиції працює  безпосередньо з дроном, п’ять людей працюють у тилу. І це – постійний та безперервний процес.  

«Ми на роботі. І маємо відноситись до цього як до роботи. Нічого героїчного ніхто з нас не робить. Ми робимо те, що потрібно для тих задач, які треба виконати. І так всі хлопці працюють», – каже Олег.

Дивіться друге відео із нашої серії матеріалів про службу поліції на війні.  

Перше відео про артилеристів бригади «Хижак» дивіться тут.

Аня Семенюк, спеціально для zaholovok.com.ua

Scroll To Top