Новини

Культурний момент

Де в Ужгороді переселенцям безкоштовно випрати речі? Розповідаємо

В Ужгороді віднедавна запрацювала публічна пральня для переселенців «Булька» (пл. Б. Хмельницького, 19). Пропрати та попрасувати речі тут можна безкоштовно. А водночас і випити кави та, якщо є потреба, зайняти дітей на дитячому майданчику, розташованому у цьому ж приміщенні. Організував першу пральню-кав’ярню Благодійний фонд "Карітас-Caritas" Мукачівської греко-католицької єпархії.

Борис Джонсон надихнув закарпатського кондитера на великодню писанку

Борис Джонсон надихнув відомого шоколатьє Валентина Штефаньо для створення цьогорічної великодньої шоколадної писанки.  

"У Бориса Джонсона найміцніші яйця, він такий щирий, простий. І Великобританія -одна з перших країн, яка відгукнулася про те, щоб нам допомогти реальними кроками", - пояснив свій вибір Валентин.

Українцям, що втікають від війни, допомагають на вокзалах Будапешта і Праги

Понад 4 мільйони українців вже виїхали з України внаслідок нападу росії. Європейські країни активно допомагають біженцям, опікуючись поселенням та забезпеченням побутових потреб. Перший пункт прибуття-це насамперед залізничні вокзали. Саме тут волонтери зустрічають вимушених переселенців з України та допомагають облаштуватися.

Наші кореспонденти побували на вокзалах Будапешта та Праги і розповіли, що там відбувається.

20 днів в Маріуполі. Журналісти Associated Press показали світу знищення міста

Мстислав Чернов – відеожурналіст The Associated Press. Це його розповідь про блокаду Маріуполя, яку задокументував фотограф Євген Малолетка та розповів кореспонденту Лорі Хіннант. Мстислав та Євген – єдині із журналістів, яким вдалося протриматися у Маріуполі 20 днів, задокументувати злочини росії і показати їх всьому світові.

Закарпатський бізнес ріже лугош на "їжаки" та штампує брендовані речі

Закарпатські підприємці в умовах війни швидко зорієнтувалися та переформатували свою роботу на потреби армії та гуманітарної допомоги. Ресторатори готують обіди та швидке харчування для евакуйованих, логістичні фірми розвозять, секонди надають сировину для стрічок на сітки, швачки шиють ковалі кують, друкарні друкують. Але трохи інші речі, ніж вони продукували у мирному житті.

 

Як спортивні клуби допомагають біженцям на Закарпатті

Секції та групи різних видів спорту на Закарпатті, об’єдналися у допомозі українцям, що прибувають з регіонів, де ведуться активні військові дії. Ми зробили підбірку груп, які долучился до волонтерської діяльності та допомоги.

БОКС

На Закарпатті вдесяте відбудеться Тиждень угорської кухні 

На Закарпатті пройде з 24 по 27 лютого Десятий Тиждень угорської кухні. Протягом кількох днів на страви у ресторанах, які долучаються до акції, діятиме знижка від 25 до 50%. Страви за півціни можна буде скуштувати 24 лютого, у так званий «Жирний четвер». Мета щорічної акції -  популяризація угорських традиційних страв серед місцевого населення та туристів, які прибувають з інших регіонів України та з-за кордону.

"Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль CMIFF" запрошує взяти участь у кіноконкурсі

Організатори  "Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю CMIFF" запрошують взяти участь  у конкурсі професіоналів та аматорів з усього світу, які створюють відео на гірську тематику (гірські активності, життя людей в горах, гірська природа тощо) у категоріях конкурсної програми кінофестивалю:

В Ужгороді Юрій Фатула представив свою унікальну книгу про Велику війну

В ужгородській книгарні «Кобзар», у рамках щорічної передсвяткової  акції «Письменник за прилавком» Юрій Фатула представив читачам свою третю книгу із серії видань про закарпатців у Першій світовій війні. Книга  «Я ще гадав газдувати, але мушу воювати» описує історію 66-го Унгварського піхотного полку армії Австро-Угорщини. Тут вперше опубліковані відомості про 845 воїнів-закарпатців, які були учасниками Великої війни.

В Ужгороді у «Кобзарі» автографи роздавав Андрій Любка

Сьогодні, 13 грудня, в ужгородській книгарні «Кобзар» у рамках щорічної передсвяткової акції «Письменник за прилавком» із читачами та відвідувачами спілкувався Андрій Любка.


Письменник представив читачам свої книги «Саудаде», «Мур», «Твій погляд, Чіо-Чіо-сан», «У пошуках варварів», «Кілер» та ін., радив, з якої книжки варто почати знайомство з його творчістю, розповідав про себе та охоче роздавав автографи.