Новини

Культурний момент

У кондитерській Валентина Штефаньо відзначили традиційне Свято Трьох Королів

6 січня в Ужгороді, у кав’ярні відомого кондитера Валентина Штефаньо, традиційно відзначається Свято Трьох королів -- Богоявлення. Це день, який перетинається у календарі різдвяних свят вірників західного та східного обрядів. Одні їх завершують, а інші саме готують вечерю у Святвечір.

В Ужгороді 7 січня пройде вечір різдвяних саундтреків "The Sounds of Christmas"

Найчарівніша концертна подія зимових свят: вечір різдвяних саундтреків "The Sounds of Christmas" від симфонічного оркестру LUMOS Orchestra! 

"The Sounds of Christmas" – концерт, на якому оживають дива. Де можна слідом за музикою поринути у святкову пригоду, небачені світи та неймовірні історії.  На вас чекатимуть музиканти та солісти у чарівних зимових образах, улюблені різдвяні композиції, казкова історія та незабутня атмосфера!

Олександр Гаврош розповів про свою улюблену книжку в дитинстві

Письменник Олександр Гаврош у дитинстві дуже любив читати і ще малим почав збирати власну бібліотеку: сьогоднішня налічує кілька тисяч книг та вміщує також і найулюбленіші книжки з дитинства. Одною з таких є «Пригоди Цибуліно».

«Маленькі історії Дарчика і Міккі» - перша книжка письменниці Жанни Хоми

Сьогодні, 7 грудня, у рамках традиційної передсвяткової акції «Письменник за прилавком» з відвідувачами ужгородської книгарні «Кобзар» спілкувалася Жанна Хома. Жанна - вчителька української мови та літератури з Мукачева (ЗОШ №20), але водночас і письменниця. Вона презентувала свою першу книжку «Маленькі історії Дарчика і Міккі».

Банди Шолтес розповів про улюблені дитячі книжки і «допити» в бібліотеці

Відомий ужгородець, письменник, автор популярної «T-shirtології» Банди Шолтес в дитинстві любив читати «Острів скарбів» Стівенсона, зачитувався пригодницькими історіями Джека Лондона і захоплювався мандрівкою у часі з книги Марка Твена «Янкі при дворі короля Артура». А через «Фантазери» Носова потрапив на справжній «допит» у дитячій бібліотеці.

Професор Сергій Федака розповів, які книжки читав у дитинстві

Історик, письменник Сергій Федака у дитинстві любив слухати казки, які йому читали рідні. Мав багато збірників казок, любив дитячі хрестоматії, а зараз – продовжує захоплюватися казками. Правда, вже на професійному рівні.

Радіо “Єден” видасть оригінальну вінілову платівку із закарпатськими піснями

В Ужгородському прес-клубі відбулася презентація проєкту від Радіо «Єден», яке має на меті видати вінілову платівку з закарпатськими піснями, що звучать на радіо. Збірник вмістить у себе композиції локального характеру, створені на території Закарпатської області, або тими, хто виїхав, але все одно лишився закарпатцем як Антон Дегтярьов з гурту Ptakh_Jung, що живе у Києві.

Чому молодь грає музику, яку не почуєш у модному клубі: історія 70 юних музикантів

Уявіть підлітків, що грають у своєму першому рок-гурті… А як виглядають їхні ровесники, що грають у своєму першому симфонічному оркестрі? Насправді, це звичайні молоді люди, впізнати яких на вулиці можна хіба за кофром на плечі. Декому з них ще не виповнилось і 16-ти, а хтось вже досягнув перших музичних висот. І це вони — справжні бунтарі, адже грають музику, яку навряд почуєш у модному клубі чи хіт-параді.

На Закарпатті завершується проєкт "Створення культурного маршруту "Шлях гуні"

Установа «Агенція регіонального розвитку Закарпатської області» завершує реалізацію проєкту "Створення культурного маршруту "Шлях гуні" у с.Річка Міжгірського району за фінансової підтримки УКФ. Проєкт розпочато 1 червня та триватиме до кінця жовтня поточного року. Про це йшлося на пресконференції в Ужгородському прес-клубі.

На Закарпатті знімуть документальний фільм про медиків швидкої. Дмитро Грешко – про деталі

Чи помітили ви, що слова «Закарпаття» і «кіно» все частіше зустрічаються в новинах поряд? Гірський кінофестиваль, Закарпатська фільмкомісія, лекції, кіношколи, майстер-класи і нові імена, – все це потрохи стає для нас не чимось дуже незвичним, а сферою, яка розвивається, і має на Закарпатті круті перспективи. Дмитро Грешко – закарпатський режисер, який зняв кілька документальних фільмів.