Новини

Культурний момент

В Ужгороді у 50 фото відтворили хроніки війни на Закарпатті

В Ужгороді відкрилася фотовиставка «Закарпаття і війна. Фотохроніки». 50 світлин відомих закарпатських фоторепортерів та фотографів, які з перших днів війни фіксували події в області, розмістили на мальовничій кам’яній стіні Закарпатського обласного художнього музею ім. Й.Бокшая.

Багато веселого, сумного, кохання, драми. Вийшов фільм-портрет про Івана Бровді

Документальний фільм-портрет "Сповідь художника" Іван Бровді створив відомий закарпатський фотохудожник Михайло Дорогович. Авторський проєкт став першою спробою Михайла у документалістиці, який працює у фотографії 25 років. Презентація та перегляд фільму відбулися в Ужгородському прес-клубі.

В Ужгороді розпочинається дитячий мистецький пленер на підтримку ЗСУ

 5-7 липня в Ужгороді проходитиме ЕкоАртПроєкт "Срібний Дзвін" та пленер образотворчого мистецтва "На вістрі подій". У пленері візьмуть участь не тільки закарпатські юні художники, але й діти, які тимчасово проживають в нашій області.  Крім мистецької частини, метою заходу є підтримка ЗСУ, адже роботи юних митців продаватимуться через аукціон. 

Переселенці на Закарпатті створили театр та дебютували з “Король Лір”

В Ужгородському прес-клубі відбулася презентація проєкту Театру-студії переселенців УжіК - вистави «Король Лір: Як ми шукали любов під час війни» за мотивами п’єси Вільяма Шекспіра. Прем’єра вистави відбулася в Ужгороді 26 травня і пройшла з великим успіхом. Унікальність проекту – акторами є аматори, люди різних професій, які переїхали в Закарпаття з різних міст і регіонів.

Оголошено переможців V Всеукраїнського конкурсу малої прози імені Івана Чендея

20 травня, у день відзначення 100-річчя від дня народження відомого українського письменника, Шевченківського лауреата Івана Чендея оголосили переможців V Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея.

Де в Ужгороді переселенцям безкоштовно випрати речі? Розповідаємо

В Ужгороді віднедавна запрацювала публічна пральня для переселенців «Булька» (пл. Б. Хмельницького, 19). Пропрати та попрасувати речі тут можна безкоштовно. А водночас і випити кави та, якщо є потреба, зайняти дітей на дитячому майданчику, розташованому у цьому ж приміщенні. Організував першу пральню-кав’ярню Благодійний фонд "Карітас-Caritas" Мукачівської греко-католицької єпархії.

Борис Джонсон надихнув закарпатського кондитера на великодню писанку

Борис Джонсон надихнув відомого шоколатьє Валентина Штефаньо для створення цьогорічної великодньої шоколадної писанки.  

"У Бориса Джонсона найміцніші яйця, він такий щирий, простий. І Великобританія -одна з перших країн, яка відгукнулася про те, щоб нам допомогти реальними кроками", - пояснив свій вибір Валентин.

Українцям, що втікають від війни, допомагають на вокзалах Будапешта і Праги

Понад 4 мільйони українців вже виїхали з України внаслідок нападу росії. Європейські країни активно допомагають біженцям, опікуючись поселенням та забезпеченням побутових потреб. Перший пункт прибуття-це насамперед залізничні вокзали. Саме тут волонтери зустрічають вимушених переселенців з України та допомагають облаштуватися.

Наші кореспонденти побували на вокзалах Будапешта та Праги і розповіли, що там відбувається.