Новини

Культурний момент

У Кафедральному соборі Ужгорода під час реставрації зробили неочікувані відкриття

У Кафедральному соборі Воздвиження Хреста Господнього завершилися реставраційні роботи, які тривали понад три роки. За цей час фахівці не тільки відновили втрачені елементи стінопису та іконостаса, але й зробили кілька відкриттів. Результати вони представили під час презентації монографії «Кафедральний собор Воздвиження Хреста Господнього та резиденція Мукачівських єпископів в Ужгороді».

Ромська громада на Закарпатті: з трагічною історією та відновленням пам’яті

Ромська етнічна меншина Закарпатської області протягом першої половини ХХ століття пережила багато негараздів і трагічних подій. Історично маргіналізована, ізольована та соціально незахищена ромська громада перебувала на задвірках суспільного життя як Угорщини, так і Чехословаччини. Слабкий освітній рівень ромів, кочовий образ життя частини з них, відсутність власної інтелігенції не дозволяв їм «вибитися» зі свого злиденного становища.

На Закарпатті розпочинається ювілейний Docudays UA

В Ужгородському прес-клубі відбулася пресконференція організаторів Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на Закарпатті. Ювілейний 20 Фестиваль триватиме в області з 19 листопада по 19 грудня 2023 р.

Польсько-американський Фонд Костюшка допомагає українським культурним об’єктам

У квітні 2022 року Польсько-американський культурно-освітній благодійний Фонд Костюшка (заснований у США ще у 1925 р) за підтримки Smithsonian Cultural Rescue Initiative (США)  ініціював для України корисний масштабний проект — фінансово підтримати культурні об’єкти, інституції, які постраждали від бомбардувань або не в змозі належно утримувати фонди через ситуацію в країні

Закарпатський облмуздрамтеатр та Північний театр із Сату-Маре спільно виступатимуть в Ужгороді 

9-10 листопада в Ужгороді відбудеться транскордонний міжнародний фестиваль на оновленій Малій сцені. Вистави ставитимуть Північний театр м.

10 цитат із авторської програми Антоніо Лукіча «Мої думки про кіно»

Програма Антоніо Лукіча "Мої думки про кіно" на YouTube

Режисер фільмів «Мої думки тихі» та «Люксембург, Люксембург» Антоніо Лукіч запустив власну авторську програму на YouTube «Мої думки про кіно». Це – серія відеоесе, перший випуск присвячений темі зображення Бога у кіно.

Українці з приходом війни стали більше читати, - дослідження

Український інститут книги презентував дослідження впливу повномасштабного вторгнення на читання українців. Виявилося, що наші співвітчизники значно більше почали читати під час війни у порівнянні з попередніми роками.  

Новий театральний сезон в Ужгороді відкриють “Солодкою помстою” 

Закарпатців та гостей Ужгорода запрошують на сьогоднішнє відкриття 78-го театрального сезону. 


Як повідомив керівник Закарпатського муздрамтеатру Рудольф Дзуринець, 6 жовтня о19:00 на Малій сцені театру відбудеться прем‘єрний показ вистави режисера Віталія Семенцова «Солодка помста». 

Це - комедія про перелюб, сповнена яскравості емоцій та шаленої енергії.

В Ужгороді випустили серію пряників із зображеннями міні-скульптур

Пакування пряника з міні-скульптуркою Ференца Ліста

В Ужгороді до Дня туризму випустили серію пряників у спеціальному новому пакуванні із авторськими  зображеннями популярних міні-скульптурок. У цій лінійці –  вісім різних смаків «Закарпатських пряників» і вісім міні-скульптурок: Ференц Ліст, солдат Швейк, професор з окопу, Енді Воргол, Григорій Жаткович, граф Другет, Свободка, закохані Міклош Берчені та Крістіна Чакі. Наразі ця серія лімітована, однак, якщо шанувальникам «Закарпатського пряника» вона сподобається, то її випускатимуть на постійній основі.