Новини

Культурний момент

Два десятикласники із Закарпаття увійшли до 20-ки учасників філософського проєкту «Обрії майбутнього 7.0»

Цьогоріч одними з учасників «Обріїв майбутнього» стали Олексій Дрогобич та  Адріан Бреза. Загалом 10 дівчат та 10 хлопців стали учасниками цього проєкту – філософського семінару для підлітків 14-16 років, який втілюють Klitschko Foundation та Аспен Інститут Київ.

Закарпатські школярі створили арт-проєкт, в якому закликають бути уважнішими до емоцій

Школярі Королівської територіальної громади під керівництвом педагога, тренера Анатолія Яковлєва беруть участь у виклику від Healthy school "Хеппі челендж". Учні двох місцевих шкіл - Королівських ЗОШ №1 та №2,  а також вихованці Хижанського НВК створили арт-проєкт, в якому закликають людей висловлювати свої емоції та не тримати їх в собі.


"Хеппі челендж" – це чотири тижні цікавих та творчих активностей, спрямованих на зміцнення психічного здоров’я учнів і вчителів, та покращення емоційної атмосфери в школі.

В Ужгороді зиму провели рекордом - найбільшим млинцем в Україні

23 лютого в Ужгороді відбулося встановлення рекорду України на найбільший млинець (палачінту). Випікання млинців, які склали в один великий, почалося о 6 ранку і тривало близько 9-ти годин у кафе «Ням-Ням» на проспекті Свободи.

"Апостол правди": новий роман-хроніка Левка Різника

Здавалось би, що всі події, пов’язані з розпадом Союзу та прагненням українців отримати свою незалежну державу, відійшли вже в минуле й не надто тривожать думки людей, й навіть тих, хто був їхнім безпосереднім учасником. Та ні. Перед нами книга, ваговита як з погляду обсяжності, так і ґрунтовності охопленого матеріалу. Це – історичний роман-хроніка «Апостол правди» відомого українського письменника Левка Різника, який вийшов у видавництві «Світ» минулого року.

У кондитерській Валентина Штефаньо відзначили традиційне Свято Трьох Королів

6 січня в Ужгороді, у кав’ярні відомого кондитера Валентина Штефаньо, традиційно відзначається Свято Трьох королів -- Богоявлення. Це день, який перетинається у календарі різдвяних свят вірників західного та східного обрядів. Одні їх завершують, а інші саме готують вечерю у Святвечір.

В Ужгороді 7 січня пройде вечір різдвяних саундтреків "The Sounds of Christmas"

Найчарівніша концертна подія зимових свят: вечір різдвяних саундтреків "The Sounds of Christmas" від симфонічного оркестру LUMOS Orchestra! 

"The Sounds of Christmas" – концерт, на якому оживають дива. Де можна слідом за музикою поринути у святкову пригоду, небачені світи та неймовірні історії.  На вас чекатимуть музиканти та солісти у чарівних зимових образах, улюблені різдвяні композиції, казкова історія та незабутня атмосфера!

Олександр Гаврош розповів про свою улюблену книжку в дитинстві

Письменник Олександр Гаврош у дитинстві дуже любив читати і ще малим почав збирати власну бібліотеку: сьогоднішня налічує кілька тисяч книг та вміщує також і найулюбленіші книжки з дитинства. Одною з таких є «Пригоди Цибуліно».

«Маленькі історії Дарчика і Міккі» - перша книжка письменниці Жанни Хоми

Сьогодні, 7 грудня, у рамках традиційної передсвяткової акції «Письменник за прилавком» з відвідувачами ужгородської книгарні «Кобзар» спілкувалася Жанна Хома. Жанна - вчителька української мови та літератури з Мукачева (ЗОШ №20), але водночас і письменниця. Вона презентувала свою першу книжку «Маленькі історії Дарчика і Міккі».

Банди Шолтес розповів про улюблені дитячі книжки і «допити» в бібліотеці

Відомий ужгородець, письменник, автор популярної «T-shirtології» Банди Шолтес в дитинстві любив читати «Острів скарбів» Стівенсона, зачитувався пригодницькими історіями Джека Лондона і захоплювався мандрівкою у часі з книги Марка Твена «Янкі при дворі короля Артура». А через «Фантазери» Носова потрапив на справжній «допит» у дитячій бібліотеці.

Професор Сергій Федака розповів, які книжки читав у дитинстві

Історик, письменник Сергій Федака у дитинстві любив слухати казки, які йому читали рідні. Мав багато збірників казок, любив дитячі хрестоматії, а зараз – продовжує захоплюватися казками. Правда, вже на професійному рівні.