Культурний момент

В Ужгороді відкрили Виноградну гору - туристичний об'єкт та символ міста

  В Ужгороді відбулося офіційне відкриття Виноградної гори (неподалік ресторану «Кілікія»). Виноградна гора - це з однієї сторони бажання повернути Ужгороду славу виноробного та виноградного міста, оскільки на сьогодні в межах Ужгорода немає діючих виноградників, а на гербі одним із головних символів є виноградна лоза.

Креативний карантин. Як місцевий бізнес випустив нові продукти під час пандемії

Піца з лекваром, хліб, в рецептурі якого твердий сир, іменне пиво Ужгорода. Це неповний перелік гастрономічних ідей (але найяскравіших), які виникли завдяки карантину в закарпатських підприємців. Неочікувана криза, яка змусила значну частину підприємців затягти паски, а декого й закритися, інших навпаки стимулювала.Zaholovok.com.uaпідготував три смачних історії з Ужгорода, герої яких побачилиCOVID-19 не кінець світу, а можливості для розвитку та консолідації.

Замок, який відновили за один день

У невеликому на 900 жителів селі Квасово, що на Берегівщині,  є туристична принада, яка вабить туристів не тільки з України, але й з-за кордону. Феодальний замок XII—XIII ст. , який стояв колись на торгівельних шляхах. Руїни на околиці села щоправда мало чим нагадують середньовічну оборонну споруду, особливо, коли заростають високою травою та стіною кущів. Тільки невеличка табличка коротко інформує про історичну цінність укріплення.

Словаки Закарпаття: хто вони, як та чим живуть в Україні

В Україні мешкає за різними даними від 6-ти до 17-ти тисяч словаків і більшість з них — саме на Закарпатті. Про це йдеться у двадцятій історії експедиції Ukraїner із циклу про національні спільноти України. 

В Ужгороді школярів залучили до створення короткометражок про Ужгород

Творчий проект, який має на меті залучити підлітків до створення креативних відо про рідне місто розпочався в Ужгороді. Ініціативу- конкурс «Дистинація», яку презентували днями в обласному центрі, реалізують у рамках  проєкту “Промоція та збереження культурної спадщини в Кросно та Ужгороді” (програма Транскордонного співробітництва Польща–Білорусь–Україна 2014–2020)

В Ужгороді бігтимуть безперервно 1000 км протягом 85 годин для рекорду України

 В Ужгородському прес-клубі відбулася пресконференція, головною темою якої стало проведення в Ужгороді безперервної естафети «Uzhhorod Ultra 1000 km».  Захід організовує 21-24 серпня 2020 року громадська організація «Ужгородський біговий клуб», а метою забігу є встановлення рекорду України в категорії «Спорт, масові заходи, вперше» – безперервний біг 85 годин та подолання відстані 1000 км.

Знакове фото, або як Петра Мідянку майже сорок тому у берегівському ресторані офіціант поливкою облив

Думаю, що не всі читачі газети "Новини Закарпаття" вгадають, чиї лиця на цій досить якісній світлині. Звісно, якщо статтю до кінця прочитають – то у пам‘яті їх відтворять. А попалася вона під руки абсолютно випадково: не то, що про неї забув, її просто сьогодні не шукав. Але раз очима "засік", то вирішив у далекий ящик не відкладати, а одразу кілька речень-згадок написати. Бо з практики знаю, яку річ у довгу шухляду засуну, там "свого" часу чекає місяцями або навіть роками.

У закарпатському селі, єдиному, де виготовляють гуні, створять культурний маршрут для туристів

На Закарпатті розпочався новий проєкт: "Створення культурного маршруту "Шлях гуні", який реалізує «Агенція регіонального розвитку Закарпатської області». Мета проєкту -- створення культурного маршруту в селі Річка на Міжгірщині, який буде популяризувати традиційне господарювання та народне ремесло - виробництво речей з натуральної вовни, сприятиме розвитку сільського туризму, а також підвищить можливість сталого економічного розвитку регіону.

Книгу професора УжНУ Сергія Устича «Неадитивне суспільство-guo vadis?» презентували в Ужгороді

В Ужгороді презентували книгу науковця і педагога, дипломата та професора Ужгородського національного університету Сергія Устича. Книгу «Неадитивне суспільство» - автор готував тривалий час, однак через недугу так і не зміг сам презентувати свою працю. У лютому цього року знаного громадського діяча не стало. Продовжили його роботу однодумці і колеги. Зокрема колега по Інституту транскордонного співробітництва Олександр Білак, якому Устич і передав рукопис монографії.