Життя по-закарпатськи

38 тисяч закарпатців у березні отримають монетизовану субсидію за газ

Це близько 100 млн грн готівки, яку вони мають використати для відшкодування оплати комунальних послуг. Субсидійні кошти за лютий громадяни отримають у березні, за березень — у квітні, а за квітень — у травні. За статистикою, 80% витрат на комунальні послуги в Україні припадає саме на природний газ. Про це йшлося на прес-конференції в Ужгородському прес-клубі.

На Закарпатті експертні організації об’єдналися для надання допомоги біженцям та шукачам притулку

Про допомогу вразливим верствам населення - шукачівпритулку та біженців, осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту, осіб без громадянства та внутрішньо переміщених осіб та про співпрацю у цій сфері розповіли представники МФОЗНС «Регіон Карпат», що є виконавчим партнером Представництва Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR) вУкраїні,та Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області.  

Завдяки винаходу вченого з Ужгорода можна організувати життя навіть на Марсі

Професор Ужгородського національного університету, доктор хімічних наук, автор десятків підручників, за якими навчаються студенти по всій Україні Василь Гомонай здійснив відкриття, що виглядає, як справжня магія: вчений дослідив, як вуглекислий газ можна перетворювати на їжу. Таке ноу-хау може стати у нагоді навіть при подорожах на Марс, коли бракує їжі, стверджують науковці.

Закарпатський гід назвав 5 основних плюсів роботи екскурсовода

Орест Когут, відомий закарпатський гід, екскурсовод, керівник Клубу піших туристів у День екскурсовода розповів Zaholovok.com.ua про основні плюси своєї роботи.

Закарпатські активісти заявили про затягування резонансних справ з підпалами авто і нападами на громадських діячів

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого став хід справ, порушених за фактами нападів на зібрання/мітинги громадських діячів та журналістів на Закарпатті. Зокрема, напади 8 березня минулого року, підпали авто, напади на активістів та інші.Активісти заявляють, що справи умисне затягуються, а напади замовні. Детальніше про ситуацію вони розказали на зустрічі у прес-клубі.

На Красії стартував дитячий чемпіонат України з гірськолижного спорту

Сьогодні, 20 лютого, на Закарпатті, в Кострино, розпочався дитячий чемпіонат України «Baby Champ Krasiya 2019”, який триватиме по 22 лютого. Напередодні в Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція, де організатори детальніше розповіли про події, а також поінформували про соціальні спортивні проекти для дітей, в яких задіяні всі відомі гірськолижні комплекси області.

Не будь байдужою – зроби цитологію

У Всесвітній день боротьби із раком у Європейській мережі медичних закладів Медікавер в Україні стартувавсоціальний проект #небайдужа. Його мета – запобігти поширенню раку шийки матки, жертвою якого може стати як жінка репродуктивного віку, так і жінка в глибокій менопаузі, так і зовсім юна дівчина.

Під час Тижня угорських страв у ресторанах Закарпаття ціни впадуть до 50%

  В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція організаторів «Тижня угорських страв на Закарпатті». Щорічну акцію, яка має численних прихильників в області, у лютому проводить Закарпатська угорська туристична рада http://www.kmtt.info/ та Берегівська районна спілка сільського туризму.

Житель Доманинців домігся встановлення нових зупинок і вже береться за дороги в мікрорайоні

Жителі мікрорайону Доманинці, що на околиці Ужгорода, нарешті зможуть з комфортом чекати громадський транспорт. Наприкінці минулого року тут встановили першу нову автобусну зупинку. Облаштовують другу, всього таких буде чотири. До цього часу виглядати автобуса доводилося на пошкоджених часом майданчиках, збудованих ще за часів СРСР. Рік тому зрушити справу з місця вдалося завдяки активності самих мешканців, зокрема, аспіранта УжНУ, громадського активіста Ернеста Самсончика. Сусідка хлопця Людмила Дмитрівна не раз скаржилася, як незручно довго стояти на зупинці, особливо у погану погоду. Тож Ернест вирішив діяти.

Три владики Православної Церкви України розказали про Об’єднавчий собор і його значення для Закарпаття

В Ужгородському прес-клубі три владики Української православної церкви від Закарпаття, котрі брали участь у Об’єднавчому соборі 15 грудня, розказали про значення створення Помісної православної церкви для України та Закарпаття зокрема.