Культурний момент

У закарпатському селі, єдиному, де виготовляють гуні, створять культурний маршрут для туристів

На Закарпатті розпочався новий проєкт: "Створення культурного маршруту "Шлях гуні", який реалізує «Агенція регіонального розвитку Закарпатської області». Мета проєкту -- створення культурного маршруту в селі Річка на Міжгірщині, який буде популяризувати традиційне господарювання та народне ремесло - виробництво речей з натуральної вовни, сприятиме розвитку сільського туризму, а також підвищить можливість сталого економічного розвитку регіону.

Книгу професора УжНУ Сергія Устича «Неадитивне суспільство-guo vadis?» презентували в Ужгороді

В Ужгороді презентували книгу науковця і педагога, дипломата та професора Ужгородського національного університету Сергія Устича. Книгу «Неадитивне суспільство» - автор готував тривалий час, однак через недугу так і не зміг сам презентувати свою працю. У лютому цього року знаного громадського діяча не стало. Продовжили його роботу однодумці і колеги. Зокрема колега по Інституту транскордонного співробітництва Олександр Білак, якому Устич і передав рукопис монографії. 

Олександр Положинський та гурт «Ол.Ів.’Є» презентували кліп на пісню про вільний Свидовець

Сьогодні, 5 червня, у Всесвітній день захисту довкілля, відбулася онлайн-презентація першого відеокліпу гурту «Ол.Ів.’Є» – творчого тандему Олександра Положинського та Івана Марунича. Кліп на пісню «Free Svydovets» знімали в унікальному куточку Українських Карпат – на гірському масиві Свидовець, який знаходиться під загрозою знищення через плани збудувати там гігантський гірськолижний курорт.

Думати як гендиректор. Володимир Панов презентував нову книжку

 Пане Володимире, вас знають як бізнесмена, громадського діяча, людину, яка успішно займалася залученням інвестицій на Закарпаття, а зараз займає менеджерські позиції в одній із найбільших груп компаній в Україні. Але мало хто знає вас як автора книг. Чому взялися писати і видавати?

В Ужгороді за європейський грант відреставрують внутрішні розписи та унікальний іконостас у Хрестовоздвиженському греко-католицькому кафедральному соборі

В Ужгороді відреставрують внутрішні розписи та унікальний іконостас у Хрестовоздвиженському греко-католицькому кафедральному соборі.

Підвищення ціни за навчання. Чому студенти платитимуть більше?

Уряд МОН ухвалив постанову про підвищення оплати за навчання для контрактників. Вартість плати за навчання в університетах змінюватиметься поступово, так в 2020 році ціна збільшиться на 60% від держфінансування на одного студента. А в 2021 і 2022 році, вартість зросте на 70 і 80%.

На цьогорічній «Ужгородській Палачінті» приготують 30 тисяч млинців

 "Ужгородська Палачінта 2020" - перший великий фестиваль цього року в Ужгороді. А 2020-ий рік оголошено етногастрономічним роком на Закарпатті. Про це розповів на прес-конференції в Ужгородському прес-клубі Федір Шандор, президент Закарпатської туристичної організації.

Про Ужгород на основі публікацій у галицьких ЗМІ. Василь Ґабор готує нове дослідження

В Ужгородському прес-клубі відбулася пресконференція Василя Габора, українського письменника та літературознавця, упорядника серії «Приватна колекція» видавництва «Піраміда». Василь Ґабор — автор збірки новел «Книги екзотичних снів та реальних подій» та один з авторів книги «Четверо за столом: Антологія чотирьох приятелів», історико-бібліографічного дослідження «Українські часописи Ужгорода (1867—1944)» та історико-краєзнавчого есе «Моє Шандрово», есеїв, літературних розвідок та інтерв’ю «Від Джойса до Чубая», нарису життя і творчості, бібліографії, публікацій «Іван Колос — поет Карпатської України» а багатьох інших творів та досліджень.

В Ужгороді бразильський музикант зіграє фортепіанний концерт, щоб допомогти хлопцю з невтішним діагнозом

  Бразильський музикант Ньютон Шнер, німець за походженням з українським корінням зіграє фортепіанний концерт авторської музики в Ужгороді (22 грудня о 18.00 в атріумі ОДА (вхід вільний). Зустріч з музикантом напередодні відбулася в Ужгородському прес-клубі.