Робота в агросекторі потребує чимало зусиль, знань та навичок – тільки так можна досягти очікуваного. І коли, здавалося б, вклав у цю роботу всю душу, результат може бути далеким від бажаного. Кожен аграрій знає, хороший урожай залежить не тільки від природно-кліматичних факторів, але й від якості посівматеріалу. Не дарма ж кажуть: «Що посієш, те і пожнеш».
Вибір та подальше придбання насіння для посіву – процес відповідальний, він часто супроводжується низкою труднощів та перепон. Приміром, низька якість посівматеріалу чи його фальсифікація можуть негативно вплинути на посівну кампанію, як і на урожайність в цілому.
Тож як уберегтися від купівлі неякісного або підробленого посівного матеріалу? На що в першу чергу звернути увагу при виборі насіння?
Визначаємо фальсифікат
Хочете захистити себе від підробки? Купуйте оригінальний посівматеріал в офіційного дилера. За даними профільних аналітиків, близько 30% насіння для посіву в Україні – фальсифікат. Як правило, воно реалізовується нелегально, а відтак і ціна на нього в рази нижча. Це найчастіше й приваблює аграріїв, а особливо тих, хто не проти трохи зекономити.
Отже, якщо хочете придбати якісний посівний матеріал, перш за все:
- Добре вивчіть дилера посівматеріалу, у котрого маєте намір придбати посівматеріал. Пересвідчіться, що обраний дистриб'ютор є офіційним представником компанії-виробника;
- Ретельно ознайомтеся з документами та сертифікатами, які підтверджують якість насіння, зокрема його оригінальність;
- Огляньте мішки з насінням. Зазвичай виробник, щоб захистити і себе, і покупців від підробки, наносить на поверхню пакунків індивідуальні номери, QR-коди, голограми або інші позначки, котрі дозволяють ідентифікувати оригінальну продукцію.
Оцінка якості посівматеріалу
Почнемо з того, що запасатися посівним матеріалом потрібно заздалегідь, позаяк це дозволить належним чином оцінити якість насіння, а затим, враховуючи ці показники, провести максимально точний розрахунок норми висіву.
Як правило, якість насіння для посіву визначають відповідні фахівці у спецлабораторіях, де проводять аналіз для визначення двох ключових показників – енергію проростання та схожість. Перший дозволяє розкрити здатність посівматеріалу давати дружнє та швидке проростання, а другий - здатність давати за визначений термін нормальні проростки.
Декотрі аграрії якість посівматеріалу визначають в домашніх умовах. Певна річ, ці дані менш точні, ніж лабораторні, проте все ж дозволяють зробити певні висновки. Для цього потрібно обрати чотири проби по десять зернин, помістити їх у ємність між шарами попередньо змоченого фільтрувального паперу, затим щільно закрити і помістити у темне приміщення з кімнатною температурою. Важливим під час аналізу ні в якому разі не допустити висихання паперу в ємності.
Залежно від культури, підрахунки енергії проростання та схожості проводять після 4-10 днів.
Купівля посівматеріалу онлайн: наскільки це безпечно?
Мережа Інтернет останнім часом стала потужним інструментом для реалізації найрізноманітнішої продукції, у тому числі і посівних матеріалів. По-перше, це неабияк зручно, а по-друге, можна зекономити дорогоцінний час. Приміром, вибрати насіння соняшника в LNZweb, як і багато іншого посівматеріалу, можна всього в декілька кліків. Більше того, Ви завжди можете розраховувати на якісну сервісну підтримку з найрізноманітніших питань, що можуть виникнути під час вибору та придбання того чи іншого насіння для посіву.
То ж чи безпечно купувати посівний матеріал онлайн? Так, якщо є повна довіра до продавця. Найперше слід пересвідчитися в тому, що онлайн-магазин є офіційним дилером. Цю інформацію можна отримати безпосередньо у виробника.
Окрім того, перед покупкою варто попросити сертифікат якості чи інші документи, котрі б засвідчували оригінальність посівного матеріалу. До того ж, інтернет-магазини, як, наприклад, lnzweb.com, пропонують різні способи доставки, у тому числі і самовивіз. Таким чином можна самому пересвідчитись у якості продукції при отриманні замовлення на відділення служби доставки або ж безпосередньо на складах продавця.
Нещодавно Zaholovok.com.ua писав Які продукти найдовше не псуються у холодильнику