Директор Центру нейрохірургії та неврології, депутат Закарпатської обласної ради Володимир Смоланка сьогодні під час першовересневої «лінійки» у початковій школі Лінгвістичної гімназії поділився власними шкільними спогадами.
Пригадуючи свої шкільні роки, Володимир Смоланка зізнався, що перший дзвоник не дуже пам’ятає, більше залишилося у нього згадок про те, як зустрічав це свято старший брат. «Я так хотів іти до школи, що навіть перші три дні ходив туди з братом. Разом з ним сидів за однією партою. Потім батьки все пояснили мені і я знову почав ходити у садочок, — розповів Володимир Іванович. — Та через те, що вже у п’ять років я навчився читати і писати, батьки були змушені мене віддати у школу трошки раніше, у шість років».
Сам усесвітньовідомий нейрохірург 35 років тому закінчив із золотою медаллю ЗОШ №1, яка нині зветься Лінгвістичною гімназією ім. Т.Г.Шевченка. 3 його сини вчилися у цій же школі.
Крім того, В. Смоланка у День Знань відвідав ще ЗОШ № 5 та Ужгородський економічний ліцей, із якими його поєднують чимало друзів, веселі спогади про міжшкільні змагання, спільні дискотеки.
Володимир Смоланка пригадує дзвоники подальших шкільних років: чекав їх із певним переживанням, адже хотілося якнайскоріше зустрітися із шкільними друзями, подивитися, як вони змінилися, дізнатися, що встигли за літо, де побували тощо. «У старших класах ми навіть чекали першого дзвоника, щоб подивитися, хто з хлопців якої довжини волосся відростили за літо. Хоча у перші шкільні дні нас, звичайно, змушували його обстригти», - згадує В. Смоланка.
Як кандидат у народні депутати України по округу №68 В.Смоланка також поділився власним баченням необхідної реформи у освітній сфері: «По-перше, необхідно змінити ставлення держави до педагогів. Насамперед вони заслуговують гідної оплати та умов праці. По-друге, українська освіта потребує системних змін. І це стосується усіх її сходинок: садочків, шкіл, університетів. Зокрема, нагальною потребою є надання більшої самостійності навчальним закладам — з тим, щоб сам колектив вирішував, яким чином йому розпоряджатися своїм бюджетом».
Депутат наголосив, що бачить свою роботу Верховній Раді насамперед у гуманітарній сфері.
Фото Анастасії Лесів
Більше про шкільні спогади відомих ужгородців можна прочитати у матеріалі розділу "Світська хроніка".