Новини

Ужгород заплатить 1,5 мільйони за фіктивні послуги?

Секретар Ужгородської міської ради Віктор Щадей звернувся до правоохоронних органів з вимогою перевірити махінації міських чиновників.


Серйозний скандал розгортається в Ужгородській міській раді. У центрі уваги – півтора мільйони гривень, які міська влада вирішила направити на технічне обслуговування автономних котелень бюджетних установ. Відповідне рішення було прийнято на передноворічному виконкомі 29 грудня. Згідно встановлених розцінок, за технічне обслуговування автономок школа мистецтв,  для прикладу, мала сплачувати щомісяця 9 179 грн., школи №9 і № 20 – по 11 000 грн., садок № 28 – 11 800грн. А міська лікарня взагалі згідно нових тарифів мала платити по 27 800 грн. щомісяця. Водночас в ціну включили одразу і експлуатацію, і поточний ремонт. Керівники освітніх та медичних закладів почали протестувати – по-перше, звідки взялись такі завищені тарифи, а, по-друге – як це хтось наперед вирахував вартість поточного ремонту, зокрема в нових котельнях?


У міськвиконкомі відреагували: в понеділок, 7 лютого, було оголошено про звільнення начальника управління культури Анатолія Салая, який виступив проти таких тарифів для підвідомчих закладів. Також почалось цькування начальника управління освіти Мар’яна Комарницького, який став на захист директорів шкіл і садків. Зрозуміти головного освітянина можна: сьогодні школам ледь вистачає грошей на зарплати і електроенергію, звідки ж знайти ще й на оплату додаткових послуг?


Минулої  п’ятниці для затвердження нових тарифів знову було скликано позачерговий виконком, єдиним питання стали нові тарифи для бюджетних закладів.  Півтора мільйони цього разу розбили на дві частини: 780 тис. грн. просили на експлуатацію, а залишок – на ремонт автономок.  


Однак обговорення цього питання пройшло дуже бурхливо. Секретар міської ради Віктор Щадей виступив проти прийняття цих тарифів, назвавши їх завищеними і необґрунтованими, банальним розбазарюванням коштів міського бюджету. Він звинуватив чиновників у тому, що вони нав’язують школам, садкам та медичним закладам непотрібні послуги – насправді все «обслуговування» зводиться до того, що раз в місяць на об’єкт з’являється представник «Уж-Енергії», питає, чи все в порядку і йде геть.

Виступив проти нових тарифів і головний лікар міської лікарні Іван Курах. За його словами, грошей на оплату цих нових послуг лікарня не має і буде змушена знімати їх з медикаментів, що неприпустимо – адже ліків і так катастрофічно не вистачає. Також він підтвердив, що до нього на об’єкт за два місяці тільки двічі приходили з обслуговуючої фірми і за це тепер просять платити по 12 600 за кожне таке відвідування, а ще 15 000 передбачили на поточний ремонт. Хоча раніше обслуговування обходилось лікарні всього в 3 600 грн. Чого раптом так виросли тарифи, чиновники на чолі з мером так і не змогли пояснити.Голова ДПІ у м.Ужгород Марія Бадида також висловила критичні зауваження щодо проекту рішення, зокрема, щодо того, як формувались озвучені цифри.


Міський голова Віктор Погорєлов переконував затвердити нові тарифи, аргументувавши тим, що зима в розпалі і тому треба прийняти те, що пропонують, а озвучені цифри відповідають дійсності. Натомість секретар ради Віктор Щадей попросив мера не робити жителів міста заручниками подібних схем, і не шантажувати членів виконкому, вимагаючи голосувати за подібні рішення – адже ніхто не заважав розглянути це питання ще влітку.


Зрештою більшістю голосів рішення було прийнято. Утримались від голосування за нові тарифи лише 3 члени виконкому: В. Щадей, І. Курах, О. Волосянський.


Секретар міської ради Віктор Щадей прокоментував журналістам ситуацію навколо цього питання: «Однозначно, нові тарифи незаконні. По-перше, витрати на таку серйозну суму (а йдеться про півтори мільйони гривень) повинні йти лише через відкритий конкурс. Зараз же ми бачимо, що фактично з бюджету через непрозору схему виводять кошти на підконтрольну структуру. По-друге, розмір тарифів нічим не обґрунтований. Таке враження, що їх просто взяли зі стелі. Для міської лікарні цифру підняли у 8 разів – без будь-яких пояснень. І, по-третє, послуги, за які з бюджету хочуть списувати кошти, є фіктивними. Насправді ніякого щоденного обслуговування, як нас запевняють, не відбувається – раз в місяць підійде хтось, запитає, як справи – ось і все обслуговування».


За словами Віктора Щадея, він вже підготував відповідні звернення в прокуратуру, міліцію та КРУ з вимогою провести перевірку нових тарифів на предмет законності і припинити вимивання грошей з медицини та освіти міста.

Вікторія Мельник

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.