У суботу, 13 жовтня, активісти коаліційного об’єднання «Громадськість Закарпаття – за чесні вибори і спроможних народних депутатів» проведуть Форум громадськості Закарпаття «Вибори – 2012».
На Форумі, крім підведення попередніх підсумків громадського проекту «Довести спроможність бути народним депутатом», сформулюють бачення громадськості щодо ходу всього виборчого процесу в регіоні. Як підкреслюють організатори, у підсумку приймуть звернення як до виборців Закарпаття, так і до кандидатів і партій, що беруть участь у виборчих перегонах. «Для того, щоб вони ще встигли відкоригувати свої передвиборчі програми і обіцянки, спрямувавши їх у русло відповідності високій законотворчій місії парламенту в інтересах народу України, відійшовши від дріб’язковості, піару та нездійсненних містечкових обіцянок. Звісно, подібне коригування під силу лише й справді спроможним моральним і незалежним кандидатам у народні депутати».
У другій половині відведеного часу на Форумі «Вибори – 2012» проведуть інформаційно-навчальний семінар «Виборче законодавство в Україні – вільний вибір народу чи виборчі маніпуляції?»
Тому на Форум запрошені, окрім громадськості і медіа, також і представники виборчих штабів, члени окружних і виборчих комісій та майбутні спостерігачі на виборах. Провести семінар зголосилися висококваліфіковані активісти всеукраїнського руху «Чесно», політологи, експерти та видавці «Незалежного культурологічного журналу Ї» зі Львова Тарас Возняк і Юрій Цетнар.
Форум громадськості Закарпаття «Вибори – 2012» пройде у навчальному Центрі Закарпатської облпрофради у м.Ужгороді на вул.Собранецькій, 150 (навпроти аеропорту) з 11 по 15 год. (реєстрація з 9:30) за підтримки керівників облпрофради Короля І.І. та Олексика І.І.
Інфораційними спонсорами проекту громадськості і Форуму є газети «Фест – Срібна Земля», «Калейдоскоп оголошень», сайти «Голос Карпат», «Закарпаття он-лайн», «Кліп ньюс» та Громадської ради при Закарпатській ОДА. Більш детальну інформацію можна почерпнути на сайті коаліції www.rcngo.org .
Довідка Zaholovok.com.ua:
Близько півтори місяця тому було утворене коаліційне об’єднання мереж і асоціацій неурядових організацій «Громадськість Закарпаття – за чесні вибори і спроможних народних депутатів», до якого загалом увійшло більше 70 громадських організацій краю, а також – три асоціації органів місцевого самоврядування. Тоді ж розпочалась і реалізація ініціативи коаліції по започаткуванню активного діалогу громадськості з більше як півсотнею кандидатів-мажоритарників в шести виборчих округах області. Зокрема, всіх кандидатів у народні депутати об’єднана громадськість краю попросила відповісти на 10 ключових запитань. З аналізу відповідей на ці запитання і планувалось скласти громадську думку про одну з найважливіших об’єктивних істин власне щодо самого вибору - відносно спроможності і моральності кандидата виконувати складну й високоінтелектуальну роботу парламентарія.
Своїм ініціативним проектом об’єднана громадськість Закарпаття чи не вперше робить масштабну спробу повернути виборцям їхню конституційну роль у виборчих перегонах: зокрема, диктувати тон і проблемну спрямованість суспільного діалогу з кандидатами до законодавчого органу країни.