Новини

На Закарпатті такі ж "виборчі" лідери, як і в Україні. Але в іншому порядку

Рівно за місяць - 28 жовтня – закарпатці обиратимуть майбутній парламент. Вже тепер точаться дискусії, хто ж все-таки переможе. Передусім хвилюються самі потенційні обранці та їх оточення, пересічний виборець зайнятий більш буденними справами. Ми звернулися за коментарем до кандидата соціологічних наук Федора Шандора, як він бачить актуальну ситуацію в області.

-           28 жовтня в Україні традиційно святкується день визволення України від загарбників. Це дуже символічно: верхні божественні сили будуть охороняти Україну і іі громадян від якихось соціальних вибухів під час виборів. Стосовно узагальнених результатів, то українські результати збігаються із закарпатською соціологією. До трійки входять УДАР, Батьківщина, ПР. Проте порядок розташування в області буде трохи іншим, ніж в Україні, де ПР на першому місці, УДАР – на другому, а Батьківщина на третьому. На Закарпатті навпаки - УДАР, Батьківщина, ПР.

 -          Чому такі розбіжності у симпатіях закарпатців та українців?

 -          Такі настрої (як на Закарпатті) насамперед стосуються Західної України. У нашій області це пов’язано з тим, повторюся за своім колегою Павлом Білаком, що по мажоритарних округах не пішли такі потужні фігури від ПР, як Сергій Мошак і Іштван Гайдош. Вони були виведені із боротьби, хоча мали 100% шанси перемогти по своїх округах №70 і 73. Очевидно у цьому є момент внутрішніх політичних баталій у провладній партії. Але ці сильні фігури знаходяться у списку ПР, С.Мошак 100% проходить, і якщо ПР буде не стабільний а зростаючий рейтинг, то Іштван Гайдош має всі шанси потрапити. Стосовно інших моментів, це невиконання соціального пакету по області, ті обіцянки, які були задекларовані у 2010  на рівні регіональної влади, не були здійснені, це зумовило падіння рейтингу Закарпаття в загальноукраїнському рейтингу.

 -          До речі, окремі колеги-соціологи негативно відгукнулися про останні дані, які Ви оприлюднили.

 -          Це, по – перше, не колеги і не соціологи, а політичні оглядачі, які мають право робити своі PR-акціі на закритих без журналістів прес-конференціях, це те ж саме, як дивитися бій Кличка по телевізору і розповідати всім своїм друзям, що він слабак. По-друге, якісь випади можна буде робити 29 жовтня, коли будуть підведені підсумки, якщо дослідження Карпатського центру полінгових досліджень виявляться ідентичні моїм заявам, чи зможе мій "колега" зробити, як офіцери у російській армії... Я з 1993 року працюю у виборчих кампаніях і  на сьогодні можу дивитися в очі всім своїм замовникам, інтерв’юерам, серед яких не було першокурсників (до речі цьогоріч у нас хороший випуск політологів і соціологів яких в достатній кількості і без першокурсників які лише почали своє навчання, як кажуть чув дзвін та не знаю звідки він). Коли проводилися вибори міського голови у 2010, така ж купа лайна сипалася на мене по тих виборах і на мого колегу по цеху Павла. Тоді у нас була похибка 0,2 % у порівнянні з оголошеними результатами, думаєте хтось вибачився - ні. Або у 2004 році декому взагалі зірвало дах. Мене не тільки обливали брудом, але й погрожували. Але нічого, пережили. Я б хотів, щоб соціологів судили по їх результатах.

Соціологічні результати треба знати професійно оберігати. Якщо хтось не згоден з моїми соцопитуваннями, будь ласка, проведіть свої і опублікуйте, а говорити про фальсифікацію моїх же опитувань це неадекватно. Стосовно тих чи інших дій, я  б не хотів щоб люди, які не мають відношення до соціології, а є лише політичним експертами, коментували мої дії. Щодо моєї кваліфікації, то я кандидат соціологічних наук, захистив дисертацію з соціології, керую дослідницьким центром, де задіяні не тільки студенти, але й випускники.  Я знаю, за що я відповідаю своїм іменем. А якщо хтось лякається, бо на нього давлять з «білого дому», то це нехай буде на його совісті. Давайте зустрінемося 29 жовтня, сядемо за стіл і подивимося, хто мав рацію, щодо закидів,  що хочуть виключити мене з асоціації  соціологів, то це не приватна структура: хочу виключаю, хочу  - ні, по-друге вона вже давно не функціонує в Закарпатті і по-третє має проблеми із законом оскільки не здає звітність у соцфонди та пенсійної фонд тому і боргує державі кілька тисяч гривень.

Соціологією я займаюся не тільки під час виборів і ми постійно подаємо різні дослідження, достатньо переглянути новини нашого сайту, з маркетингу, реклами, до прикладу останнім нашим замовником була кавова кампанія з Києва. Треба працювати не тільки від виборів до виборів, як це робить мій "колега", адже так можна забути  методологію та методику соціології. 

Інф. Бюро «Аналітик-Контент»

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.