На Закарпатті стартувала ініціатива громадських організацій Закарпаття по діалогу з 58-ма кандидатами-мажоритарниками у 6 виборчих округах області – «Довести спроможність бути народним депутатом». Про це на прес-конференції в Ужгородському прес-клубі розповіли організатори акції.
Із журналістами зустрілися громадські активісти:Олег Лукша, Оксана Станкевич, Тетяна М'ясковська, Валентин Волошин та Володимир Феськов, які розповіли пропро реалізацію єдиної в Україні ініціативи громадських організацій Закарпаття по діалогу з 58-ма кандидатами-мажоритарниками у 6 виборчих округах області - "Довести спроможність бути народним депутатом".
За словами Олега Лукші, така ідея виникла тому, «що конституційне право людей обирати найбільш спроможних і достойних реалізується не тільки на виборах». «Ми хочемо, щоб закарпатці зробили усвідомлений вибір майбуніх парламентаріїв не тільки на основі агітаційних обіцянок і акцій, але й з позиції їх спроможності виконувати відповідальну і високоінтелектуальну роботу народного депутата при безумовних високих моральних якостях, - зауважив Олег Лукша. – ми задали 58 кандидатам-мажоритарникам 10 запитань, на які вони повинні публічно відповісти. Окремі кандидати вже відгукнулися на нашу ініціативу». За словами Олега Лукші, рейтинг ВР впав до нуля, парламент не розглядає закони , а просто їх штампує. Тому громадські активісти хочуть «відвернути загрозу формування ще однієї ВР з «кнопокдавів» і «тушок» і посприяти свідомому вибору електорату.
Проект підтримали близько 70 організацій, приєдналися також окремі видання. Інформацію висвітлюватиме, зокрема газета «Калейдоскоп оголошень». Як зазначила редактор газети Тетяна М’ясковська, редакція підтримала ініціативу з великою охотою. «Оскільки я брала не раз участь у виборах, зсередини знаю всі ті процеси, - додала Тетяна М’ясковська. - У кожному номері газети ми будемо говорити, хто ці кандидати, які йдуть до ВР, будемо ближче знайомитися із кандидатурою практично кожного. Закликаємо долучитися до нашої ініціативи».
Заплановано також провести тематичні круглі столи, а 10 жовтня – Форум виборців Закарпаття, на який мають з’їхатися представники всіх регіонів Закарпаття.
Володимир Феськов зауважив, що будь-який нардеп працює відповідно до порядку денного, що формує йому громадськість. «Наразі громадськість відірвана від законодавців. Люди не знають, хто їхні депутати від Закарпаття. Про це свідчать опитування самої громадськості. І самі депутати самі не знають громадськість і не цікавляться, - каже Володимир Феськов. - Попередні роки і цього року в парламенті розглядались такі законопроекти, які могли зашкодити закарпатцям, зокрема перехід на літній час, про ГЕСи. Жодного разу і жодний нардеп не виступив проти і не захистив інтереси закарпатської громади. Дійсно треба ставити питання, кого ми обираємо. І обирати за тим, як людина готова захищати інтереси краю та розвивати його».