Пил, який залишився після невеликого дощу в Ужгороді, ще досліджують. Однак, підвищений рівень радіації у місті не зафіксовано, – запевняють фахівці.
«Взагалі, опади, які пройшли в Ужгороді вночі дослідити дуже важко, оскільки дощ був дуже незначний. Навіть їх кількість визначити майже неможливо – дощу випало менше міліметра. Однак, прилади не фіксують збільшення радіоактивного поля. Тому хвилюватися поки не варто. Опади природного характеру», – сказав у коментарі Zaholovok.com.ua начальник Закарпатського гідрометеорологічного центру Василь Манівчук.
Головний санітарний лікар Закарпаття, начальник Головного управління Держсанепідслужби у Закарпатській області Володимир Маркович каже, що наразі про небезпеку говорити зарано: «У хімлабораторії ще досліджують «оранжевий пил». Однак, підвищеної радіоактивності немає. Дощ був лужний. Результати дослідження будуть вже незабаром. Все одно раджу ужгородцям добре мити фрукти, ягоди, овочі – все, що знаходилося на подвір’ї».
Як повідомляв Zaholovok.com.ua, ужгородці сьогодні зранку на своїх авто помітили оранжевий пил, який залишився пілся дощу. Фахівці заначають, що "оранжевий дощ" міг бути принесений до нас з інших територій.
Що таке "радіоактивне поле"?
Що таке "радіоактивне поле"? Навчіться вже правильно користуватися термінологією!