Дощ, який випав в Ужгороді вночі, залишив на автомобілях та дорогах оранжеві сліди. Якщо розтерти пил на авто, він стає схожим на глину, при мийці автомобіля утворюється червона піна. Фахівці заспокоюють: забруднення не є місцевим, а принесеним з інших територій. Чи є «оранжевий пил» шкідливим, стане відомо пізніше.
Про це у коментарі Zaholovok.com.ua сказав начальник Закарпатського обласного центру з гідрометеорології Василь Манівчук.
«Опади, які пройшли вночі, не є забрудненням місцевого значення. Це перенос пилових часток, піднятих на іншій території. «Оранжевий пил» не є пиловим забрудненням Ужгорода. Наразі територія розповсюдження незвичного явища – Ужгородський район. Збираємо дані з інших районів, однак вже можна стверджувати, що на півдні та сході області таких опадів не спостерігалося. Рахівський, Тячівський та Берегівський райони «оранжевий пил» не зачепив», – каже Василь Манівчук.
За його словами, в Ужгороді та Ужгородському районі опади вночі пройшли незначні – до 0,7 мм. Те, що на автомобілях залишається оранжевий пил, свідчить про перенос пилового забруднення. Звідки воно – з’ясовують фахівці.
«Схоже явище вже спостерігалося на Закарпатті. У 2005 році на Великоберезнянщині випав жовтий сніг. Тобі це був перенос пилу з Африки. Наразі, що стало причиною сьогоднішнього «оранжевого пилу», точно сказати не можемо. Однак, припускаю, що це можу бути перенос пилу з Африки або з Угорщини. Центр циклону зараз перебуває над сусідньою Угорщиною. Тому цілком ймовірно, що пилові частини могли перенестися до нас із угорських рівнин», – пояснив Василь Манівчук.
Експерти запевняють, що оранжевий дощ в Ужгороді не є радіоактивним: прилади не зафіксували підвищення радіоактивного поля. Закарпатські екологи стверджують, що офіційних повідомлень про вибухи на підприємтвах від сусідніх країн не надходило.
Як зясувалося згодом причиною кольорового дощу став піщаний пил з Африки.
То шарахнув у словаків завод
То шарахнув у словаків завод по переробці українських емігрантів )
Щоб трохи заспокоїти громаду
Щоб трохи заспокоїти громаду можу сказати, що вивчив інформацію з сайтів новин Словаччини, де йдеться про те, що в Кошіцькому та Прешовському краях випали аналогічні опади. Місцеві спеціалісти вивчили походження такого явища. Виявилося, що це частинки піскової суміші з берегів Єгипту, який занесло на таку відстань потужним циклоном, тому побоюватися підстав немає, ніяких техногенних катастроф.