Культурний момент

В Ужгороді триває Міжнародний конкурс піаністів ім. Дезидерія Задора

Весняна пора в житті Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є.Задора насичена численними подіями, які захоплюють своїм розмахом та особливою енергетикою. Конкурси, олімпіади, змагання стають стилем життя сучасного музиканта, що спонукають до нових досягнень та звершень.

В Ужгороді стартував міжнародний конкурс піаністів імені Дезидерія Задора

На честь Дезидерія Задора – видатного піаніста, композитора, заслуженого діяча мистецтв України, органіста, диригента, педагога, першого директора Ужгородського музичного училища в обласному центрі Закарпаття впродовж 22-25 березня вже вдруге проходитиме відкритий конкурс піаністів. Участь у ньому бере талановита молодь з 10 областей України та гості з Угорщини, Словаччини, США. Слухачі матимуть унікальну нагоду ознайомитися з виконавськими фортепіанними школами не тільки окремих регіонів нашої країни, а також з досвідом виконавських шкіл країн, учасники яких будуть змагатися у конкурсі.

В Ужгороді завтра стартує конкурс піаністів імені Дезидерія Задора

Другий міжнародний відкритий конкурс піаністів імені Дезидерія Задора відбудеться з 22 по 25 березня в Ужгороді на базі Ужгородського музичного коледжу, котрий носить ім’я видатного музиканта. Про деталі мистецького заходу під час брифінгу розповіли організатори – заступник директора  департаменту культури Закарпатської ОДА Ілдико Молнар та завідувач циклової комісії «Фортепіано» Ужгородського музичного коледжу, член журі конкурсу, Маріанна Сокач.

Hudaki Village Band готують потужний концерт в Ужгороді

Після майже трирічної перерви Hudaki Village Band (Нижнє Селище, Закарпаття) 24 березня дасть сольний концерт в Ужгороді. На ньому гурт представить свій новий – уже п’ятий - альбом "Йо!". Робота над ним тривала декілька років, включаючи дві студійні сесії в Бельгії та п’ять в Ужгороді.

В Ужгороді Андрій Любка презентував роман "Фама про велосипедистів"

Вчора у Закарпатській обласній універсальній науковій  бібліотеці ім. Ф. Потушняка відомий український письменник, перекладач Андрій Любка  презентував роман Светислава Басари "Фама про велосипедистів".

Ансамбль «Угорські мелодії» відзначить своє 70-річчя святковим концертом

Цей унікальний колектив було створено у 1948 році при Закарпатській обласній філармонії для популяризації передусім музики всесвітньо відомих угорських композиторів і місцевого угорського фольклору. Водночас концертні програми ансамблю традиційно демонструють усе розмаїття полікультурного життя нашого краю. Основу репертуару колективу складають твори Б.Бартока, Ф.Ліста, З.Кодая, І.Мартона, Д.Задора, музику з оперет І.Кальмана, Ф.Легара, угорські, українські, словацькі, єврейські народні пісні та мелодії.

У понеділок в Ужгороді проведуть весняний концерт

5 березня естрадно-духовий оркестр Закарпатської обласної філармонії запрошує на «Весняну увертюру» – музичне свято, присвячене весні, жінкам, коханню, пробудженню природи.

Ужгородський музикант Сергій Роман випустив нове відео

Сергій Роман презентував своє нове промо. Відео опубліковане на офіційному youtube-каналі музиканта.

Ужгород приваблює українських айтішників: історія Кирила Брагіна

Західноукраїнські міста все більше приваблюють українських айтішників, які не тільки переїжджають сюди родинами, а й відкривають фірми і започатковують сучасні проекти. Український програміст Кирило Брагін сам із Запоріжжя, віднедавна працює в Ужгороді. Тривалий час займався фрілансом, створив власну веб-студію. За роки роботи змінив не тільки кілька міст, але і країн. Ми поспілкувалися з Кирилом, щоб дізнатися, як можна стати крутим айтішником, не боятися започаткувати свою справу і розвивати бізнес не тільки в Україні, але й за кордоном.

На Свалявщині скоро стартує дргий Міжнародний конкурс-фестиваль "Stankovych fest"

З 21 по 25 лютого на Закарпатті триватиме масштабне свято класичної музики та мистецтва в культурному житті не лише краю, але й усієї України –– мистецьке змагання, покликане підтримати творчо обдаровану молодь, виявити таланти та відкрити нових зірок.