Два слова про політику

Новачки проти досвідчених: хто найактивніший із закарпатських нардепів

Верховна Рада дев’ятого скликання повноцінно запрацювала ще 29 серпня. Серед нових народних обранців – шість нардепів-мажоритарників із Закарпаття. Четверо із шести стали народними депутатами не вперше – Роберт Горват (округ №68 - Ужгород), Віктор Балога (округ №69 - Мукачево), Валерій Лунченко (округ №71 - Хуст), Василь Петьовка (округ №72 - Тячів), інші двоє – Михайло Лаба (округ №70 - Свалява) та Владіслав Поляк (округ №73 - Виноградів) – нардепи-новачки. Ми проаналізували, як активно працюють депутати: хто до яких фракцій вступив, в які комітети влаштувався, скільки засідань пропустив, подав законопроєктів та запитів тощо. 

Вибори пройшли – провадження залишилися: як на Закарпатті розслідують виборчі правопорушення

Видача виборчого бюлетеня без паспорта чи видача бюлетеня для голосування особам, які не мали право голосувати, переписування протоколів дільничних виборчих комісій у приміщеннях ОВК, нехтування правилами ведення агітації тощо – порушення, які фіксували  у день позачергових виборів народних депутатів України 21 липня та упродовж виборчої кампанії, яка розпочалася наприкінці травня.

Небезпечне народовладдя: які ризики несуть зміни до Конституції президента Зеленського?

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності українського Парламенту, але і для безпеки українських громадян.

Дорогі наші мери: скільки заробляють закарпатські керівники райцентрів

На Закарпатті є 13 районів, відповідно, стільки ж і райцентрів. Це невеликі міста і селища міського типу. Усі вони мають різні бюджети і своїх мерів, яким за кошти платників податків громади виплачують заробітну плату. Утім, виявляється, зарплата мера закарпатського райцентру не залежить від бюджету і кількості жителів населеного пункту, яким він керує.

Як минув «медовий місяць» закарпатських нардепів

Триває другий місяць роботи Верховної Ради України IX скликання. 29 серпня народні депутати склали присягу і одразу ж увімкнули «турборежим» – стали пачками ухвалювати закони. В соцмережах навіть з’явився популярний мем, який добре відображає суть роботи парламенту у вересні – «шалений принтер».

Віче в Ужгороді: «Ні – капітуляції», боротися за Україну і «ніяких виборів»

Сьогодні, 6 жовтня, в Ужгороді на площі Театральні зібралося народне віче, аби обговорити ситуацію в Україні та висловити протест проти прийнятої владою «формули Штайнмаєра». Участь у зібранні взяли близько сотні людей, виступали усі охочі. Люди прийшли з прапорами України, з плакатами «Ні – капітуляції!», «Мир буде після перемоги», жваво висловлювали свої думки та пропозиції щодо подальших кроків.

“За останні 5 років усі муніципалітети стали більш публічними” – Олександр Неберикут про результати вимірювання Індексу публічності

Експерти Громадянської мережі ОПОРА cьогодні презентували результати шостого вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування. Нагадаємо, дослідження проводилося мережею організацій  впродовж червня-серпня 2019 року в усіх обласних центрах України, а також у містах Краматорськ і Сєвєродонецьк.

Чим запам'ятались новообрані нардепи за перший місяць роботи. ТЕСТ

Майже місяць пройшов з того часу, як новообрані депутати Верховної Ради зібралися на першу сесію. 29 серпня відбулося перше засідання ВР. За кілька тижнів нардепи встигли не тільки неймовірними темпами наприймати законів, але відзначитися у таблоїдах і стати героями мемів. Пропонуємо перевірити, чи пам'ятаєте ви щось з перших кроків ВР 9-го скликання

Закарпатські нардепи. Хто вони? ТЕСТ

Майже місяць оновлений склад закарпатських нардепів освоює зал засідань ВР і її кулуари. Не всі, звичайно, народні обранці нові. Є дядьки з досвідом. А ми підготували невеликий тест: наскільки ви знаєте тих, хто зараз представляє Закарпаття у Верховній Раді.

Скільки витратили закарпатські кандидати на рекламу у Фейсбук. ІНФОГРАФІКА

Топ-10 найбільших виборчих фондів та витрат на рекламу у Facebook

Проаналізувавши фінансові звіти закарпатських кандидатів у депутати по мажоритарних округах, які оприлюднені на сайті ЦВК, ми склали рейтинги тих, хто витратив найбільше коштів на передвиборчу агітацію.