Новини

Закарпатці у Верховній Раді: до чого готуються «новоспечені» нардепи

Сьогодні, 12 грудня, о 10:00 розпочнеться урочисте засідання Верховної Ради України з нагоди складання присяги новообраними народними депутатами та відкриття І сесії Верховної РадиVIIскликання. Zaholovok.com.ua вирішив поцікавитися у закарпатських обранців насамперед про те, як вони готуються до присяги. Також питали, яким чином виборці зможуть з ними зв’язатися, якими будуть перші законопроекти та чи претендують вони на житло в Києві?

(відповіді депутатів подано в алфавітному порядку, - ред.)

Віктор Балога (ЄЦ):

 «У звичайному режимі. Що не кажи, а що таке робота у Верховній Раді - знайомо мені добре».


Приймальні народного депутата з нового року будуть працювати на постійний основі, а всіх бажаючих депутат буде обов'язково приймати  у визначені дні, - пообіцяв він. «Це мій прямий обов'язок. І не тільки на окрузі, а всіх бажаючих», - додав В. Балога.
«Не смішіть такими питаннями. Я і заява», - сказав нардеп щодо житла.
А про головну роботу політик він прокоментував: «Підготував для подання на цьому тижні три проекти законопроектів. Які саме - прочитаєте на моїй сторінці у Фейсбуці» (відповіді на питання ми отримали саме через соцмережу, - ред.).


Іван Бушко (Партія регіонів):

 «Наразі працюю в звичайному робочому режимі»

Щодо зв’язку з виборцями Іван Іванович розповів, що обов’язково визначаться прийомні дні. В трьох районах округу раз на місяць триватиме прийом громадян.

«Законопроектів наразі є досить багато. Що стосується Закарпаття, то є законопроекти з питань  виноробства, що турбують закарпатців, а також земельних питань та ін. На рахунок  отримання житла... то заяви не писав. Для проживання в столиці отримав номер в готелі»,- відповів Іван Бушко.

 





Іштван Гайдош (Партія регіонів):

«Звичайно, готуюся до цього... Це буде знакова подія у моєму житті і велика честь для мене, що представлятиму угорську громаду у парламенті нашої держави. Разом з тим «технічну» сторону цього процесу знаю, адже у 2002-му році вже проходив до Верховної Ради».

Щодо зустрічей з виборцями, Іштван Гайдош відповів, що «всього декілька днів тому стало відомо, що отримав мандат вже у першому колі, а цими питаннями планував зайнятись трохи пізніше – тим паче, що донедавна займав посаду мера Берегова. Виборці однозначно матимуть можливість спілкуватися зі мною, а також з моїми помічниками-консультантами, про що будуть повідомлені через ЗМІ. Планую відкрити громадські приймальні у Києві, у Берегові, Ужгороді та Виноградові».

«Певні напрацювання у законодавчому плані вже є. Серед пріоритетів – втілення у життя перехідних положення Закону України «Про засади державної мовної політики», якими вносяться зміни до ряду законів та підзаконних актів України з тим, щоб цей закон запрацював повною мірою; новий закон про нацменшини, а також закони, що сприятимуть європейській інтеграції України.

Жодних заяв на отримання житла не писав», - зазначив Іштван Ференцович.

Василь Ковач (Партія регіонів):

"Звичайно, є момент хвилювання, адже я вперше прийматиму присягу народного депутата. Вранці разом з усіма народними депутатами від Партії регіонів піду на молебень до Києво-Печерської лаври. Ну, а потім - до сесійної зали"

 

«В Ужгороді незабаром розпочне роботу моя приймальня як народного депутата. Уже найближчим часом її адресу, номер телефону, а також графік прийому громадян буде оприлюднено у засобах масової інформації. У приймальні працюватимуть мої помічники, які інформуватимуть мене про звернення, які надходитимуть від моїх виборців. Ну і звичайно, я проводитиму там прийом громадян».

Щодо отримання житла у Києві, Василь Ковач пояснив, що народні депутати VII скликання не отримуватимуть ні квартир у Києві, ні грошової компенсації за них. «Такі поправки до Закону про Держбюджет були внесені представниками фракції Партії регіонів. Як відомо, на останньому засіданні парламент проголосував за цей документ. Вважаю таке рішення правильним. Що стосується мене, то проживаю у готелі разом з іншими колегами-депутатами», - додав він.

На запитання про перший законопроект, Василь Ілліч зазначив: «Неможливо визначитися з одним законопроектом. Маю багато напрацювань у різних галузях енергетики, медицини, освіти, соціальній сфері. Адже під час передвиборчої кампанії отримав як багато завдань від виборців, так і конкретних пропозицій від фахівців. Яким буде перший законопроект наразі не готовий сказати, над цим ще потрібно попрацювати. Не хочу займатися популізмом, не робив цього ніколи і не збираюся. Будуть конкретні напрацювання - закарпатці обов’язково про них знатимуть, це ж їх інтереси я представляю у Верховній Раді. А те, що вони будуть - навіть не сумнівайтеся».

Валерій Лунченко(ВО «Батьківщина»):

 «Наразі, тема стоїть не про складання присяги у депутати, а ми, робочою групою, маємо домогтися від нині діючого складу парламенту дотримання конституційної норми щодо голосування в парламенті. Тому наша підготовка до присяги абсолютно не полягає в тому, як буде походити сам його процес».

 

«У нас є низка законопроектів, які ми будемо презентувати і подавати до розгляду на першому ж засіданні Верховної Ради. Наразі йде напрацювання робочою групою першочергових п’яти-семи, загалом їх буде близько 80. Це буде пакет соціальних законів, закон «Про імпічмент Президента», «Про персональне голосування депутатів ВР», «Про відкликання депутатів» та інші. Які саме подадуться першочергово наразі визначають. 

Щодо виборців… то найближчим часом визначимося з групою помічників і обов’язково зазначимо і оприлюднимо через ЗМІ наші прийомні дні на Закарпатті, де саме вони будуть і коли»,  - розповів Валерій Лунченко.

«Заяву на отримання житла не писав, писав заяву на отримання тимчасового місця проживання. Це надається готель. Заяву на отримання житла не писав ніхто із фракції «Батьківщина». Це наша принципова позиція і таке рішення було прийнято на фракції», - додав він.

Сергій Мошак (Партія Регіонів):

«До складання присяги яне готуюся жодним чином. Для мене це в першу чергу звичний робочий режим, в якому я звик працювати. Не бачу жодного сенсу оновлювати гардероб, скуповуючи дорогі костюми та краватки. На роботу я завжди налаштований, тож особливих приготувань до нової депутатської каденції я не здійснюю».

 

«Я обирався по загальнодержавному багатомандатному округу, тож мої виборці – це громадяни всієї України, які завжди могли й надалі зможуть звертатися до мене, як до народного депутата. Депутати ж, які пройшли до парламенту по мажоритарній системі, зобов’язані мати визначену державою кількість приймалень у кожному районі, тож буде правильно, якщо громадяни візмуть це на контроль і звертатимуться до свого обранця з питаннями, які він вповноважений вирішувати, - розповів Сергій Миколайович.- Зараз я готую один законопроект, наразі він перебуває на фінальній стадії. Стосуватиметься він спрощення умов роботи приватних фермерських господарств, зокрема правил забою худоби, які нині є не зручними для виробників. Кілька місяців тому я об'їздив фермерські господарства на Закарпатті, які виготовляють органічну продукцію. Саме від фермерів я почув побажання на законодавчому рівні спростити процедуру забою худоби, дозволяючи робити це на території господарства в присутності ветлікаря».

 

«Пройшовши до парламенту попереднього скликання, я не писав жодних заяв на отримання житла, не писатиму і зараз. Я також не писав заяву на отримання матеріальної допомоги, вважаю, що це принизливо, коли цілком забезпечені депутати претендують на державні гроші та квартири», - сказав Сергій Мошак.


 Валерій Пацкан (партія «УДАР»):

 «Як маємо готуватися? Прийдемо у Верховну Раду, приймемо присягу і все».

 

Для спілкування з виборцями, «звичайно, буде працювати приймальня, визначаться прийомні дні. Напевно, робитимемо їх по всьому Закарпаттю, так як я представник від області. Після того, як я набуду офіційного статусу депутата, ми зробимо графік і повідомимо його через ЗМІ.

В мене є свої бачення щодо Закарпаття та законодавчої діяльності. У фракції є п’ять напрямків, які ми будемо втілювати в життя. Та про законопроекти, які будуть першочерговими, поки говорити зарано. А проживати я буду в готелі «Київ», - повідомив Валерій Пацкан.

 

Василь Петьовка (ЄЦ):

«Зараз на порозі дуже відповідальний момент для усіх депутатів. Я особисто готуюся до присяги, як до  обов'язку та подальшої інтенсивної роботи».

«Під час виборчої кампанії я неодноразово наголошував, що працюватиму відповідно до регламенту Верховної Ради, тобто 2 тижні в місяць у сесійній залі та комітетах. А в інший час в окрузі, де балотувався. Тячівчани та рахівчани у будь-який час, навіть сьогодні, можуть звернутися у приймальні в районних центрах (Рахів, Тячів). Крім того, як  і планувалося, відбуватимуться виїздні прийоми громадян у різних населених пунктах. Про них попередньо буде повідомлятися у районних газетах», - каже депутат.

Щодо житла, він прокоментував: «Скажу, що ніяких квартир у держави не брав і брати не буду. Є дуже багато інших людей, які справді потребують житла».

Про майбутні законопроекти Василь Петьовка повідомив: «Ідеї звісно є. Перш за все буду лобіювати у парламенті зміни у законі "Про статус гірських населених пунктів України" на користь громади. А саме: слід знизити встановлену шкалу - 400 метрів над рівнем моря. 

 

Олександра Шевченко, спеціально для Zaholovok.com.ua

галина (не перевірено)

От відразу по коментарях видно, хто йде працювати, а хто водичку лити. ДО прикладу по законопроектах: "ще рано сказати" чи "ма багато проектів" - так будуть і усі 5 років рано казати. А хто чітко відповів, які позиції буде відстоювати - там є пару таких - то будемо очікувати і на них надіятися.
А чому немає Павла Балоги???
ЦІкаве опитування.

ср, 12/12/2012 - 10:34 Постійне посилання
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Новини інших ЗМІ