Новини

"Не питайте мене про вибори - не піду"

 На вибори – піду! Голосуватиму – за демократію! Це одна з відповідей, які почуликореспонденти Бюро «Аналітик-Контент» на питання: як на Мукачівщині і Свалявщині люди ставляться до “Виборів-2012”, чи прийдуть голосувати  і чи визначилися з уподобаннями.

 «За Януковича і «Регіони»! Вони пообіцяли, що на Україні буде краще жити, засукали рукави і працюють у цьому напрямку. Пенсії підняли, зарплати – також, ба навіть видали по тисячі гривень з «законсервованих» вкладів з ощадкнижок колишнього СРСР. Якщо вже показали, що вміють працювати, потрібно дати цій команді шанс закінчити те, що почали», -- Іван Деркач з Мукачева не приховує власних політичних вподобань.

Та не усі виборці віддають перевагу правлячій політичній партії, яка, до слова, на рекламі – не заощаджує. Окрім друкованих матеріалів під час зустрічей з виборцями партійці щедро роздають пластикові пакети, кулькові ручки та календарі з політичним  брендом «ПР». Рекламу люди беруть, та це аж ніяк не означає що в день виборів – віддадуть за цю партію свій голос.

 «Так «регіонали», що нині при владі -- пенсії підняли: одним – на 15-25 гривень,  іншим на сотню. А ціни зросли в кілька разів. Та це ж курям – на сміх такі подачки для народу! – обурюється пенсіонерка Анна Сочка, що допомагає доньці, яка працює приватним підприємцем на ринку продавати харчі. – Щотижня отримуємо нову партію товару і ціни – ростуть як на дріжджах. Раніше люди купували краще. Нині заощаджують навіть на харчах. У нас виторг впав чи не втричі. Українці збідніли, що далі -- нікуди. А ось щойно відкрила свіжесенький номер газети, дивіться які ціни на нас чекатимуть після виборів. Чи вистачить тієї мізерної пенсії бодай на харчі! Мабуть за правлячу партію – не віддам свій голос. Та й у обіцянки інших партій – не вірю».

Раніше народ побоювався писак, нині -- люди висловлюють власну думку, кажуть за кого голосуватимуть на виборах. Ба навіть розповідають, що майже за тиждень до виборів вже почали «купувати» голоси. Попередньо пропонували по 150 гривень, якщо людина проголосує за «потрібного» кандидата. Та коли вмикаю диктофон – такі подробиці просять не записувати, мовляв, журналіст поїде, а нам тут жити.

«Мамо, голосуйте за «Удар!»

“Вибори на носі, а я й досі не знаю за кого віддати свій голос. Говорять усі добре обіцяють покращити  життя: молодим – дати роботу, пенсіонерам – забезпечити гідне життя на пенсію, та це все маячня. Роками обіцяють, а нічого не роблять. Напередодні виборів людям голову позабивали, -- Марія Рущак показує кілька агітаційних газет від різних політичних партій. -- Виборці втрачають орієнтири,  хто з отих кандидатів говорить правду, а хто – відверто бреше. Та на вибори – піду. Щоб бува мій голос не використали ділки від політики. А за кого голосувати – спитаю в сина. Молоді краще розуміються на політиці”.

«Мамо, голосуйте за «Удар!» -- долучається до розмови енергійний молодик міцної статури. – Кличко і його партія – наша надія на краще життя».

Ці вибори -- не порівняти з 2004 роком, відзначають жителі Свалявщини та Мукачівщини. Виборчі перегони сьогодні відбуваються набагато спокійніше та цивілізованіше. Хоча по окремих населених пунктах прогнозують напружену ситуацію, та краяни сподіваються, що до відвертого криміналу не дійде.

«Обираю -- демократію, голосуватиму – за Батьківщину,  -- Василь Шетеля зі Сваляви не приховує власного вибору.

Аналітики відзначають, що нині громадська думка -- більш поляризована, ніж у попередніх виборах. Хоча відвертого чорного піару не спостерігаємо та серед опозиційних партій – більша активність і агітація. Аз боку у правлячої – певний тиск, відмічають краяни.

«Обов’язково піду на вибори і голосуватиму, -- каже Володимир Данайканич зі Сваляви. -- Якби Аржевітін не зняв свою кандидатуру на користь Кеменяша, голосував би за нього. З політпартій – віддам свій голос за «Свободу». Хочу, щоб до парламенту  пройшла опозиція і мала там більшість. Сподіваюся, що після виборів Україна матиме кращий склад ВР ніж тепер. У опозиції нині на вибори йдуть такі кандидати, що будуть відстоювати інтереси держави».

 По селах – важко приховати свої вподобання. Краяни нарікають, що в окремих населених пунктах за цим уважно слідкують голови сільрад. Та ми з’ясували, що в глибинці й досі не всі  орієнтується кого й куди обиратимуть вже за тиждень.

 «Кого обираємо, знов Президента?»

«А кого вибираємо, що знову Президента? – запитає у відповідь пенсіонер Микола Каналоші. -- На вибори -- не піду, зневірився ще 2002-го, думаю, що й сьогодні від мого голосу нічого не зміниться. От тільки грошей шкода, мабуть вгатять у ці вибори мільйони».

Помилився дідусь, не мільйони, а мільярди, принаймні 1 мільярд гривень – витратили на обладнання для системи відео спостереження за голосуванням під час виборів народних депутатів України.  

“Не питайте мене про вибори, -- відмахується Марія Карбованець з Мукачева. – Я не голосуватиму. Бо від влади та депутатів – мені нічого чекати. На ту мізерну пенсію, що нині отримую, нехай наш Президент проживе. Та мене більше цікавить таке питання: чому наші заробітчани зможуть голосувати тільки за партійними списками? У мене трійко дітей – усі – працюють за кордоном. Син з невісткою – у Чехії, дві доньки – в Італії. Якби не допомога від дітей – померла б з голоду. Та вони ще молоді і мріють повернутися на батьківщину, якби ж мал. тому їм  не байдуже кого оберуть до ВР».

Народні гроші  не повинні пропадати

У глибинці – час ніби пригальмовує, життя плине повільніше, а про передвиборчі пристрасті, які вирують у містах, нагадують хіба що кіпи агітаційних матеріалів. У Поляні зупиняємо чоловіка з рюкзаком на плечах і сумкою у який несе цілу купу синьо-блакитних папірців.

«Що собі надумали, я – не агітатор. У тайстрі маю чимало різної політичної реклами, до виборів це – агітація, а після – сміття, яке  спалять. А мені у ґаздівстві – згодиться: буде чим розпалити грубу і свиням їсти варити, шкода. Що мало газет, глянцевий папір – гірше горить, -- Василь Сарканич знімає з плечей рюкзак, показує газети, плакати та флаєра від різних політичних партій. – Це папіря привезли до села агітатори, усе не роздали, хотіли викидати, а я взяв. За ці агітки – народні гроші платили. Вони не мають пропадати!»

Бюро «Аналітик-Контент»

Гість (не перевірено)

1) Навіть серед покидьків один буде меншим злом - тобто вибір треба робити завжди.
2) Є речі які просто треба робити (наприклад якщо людина тоне то потрібно хоч покликати на допомогу) і якщо Ви це не робите то псуєте свою карму (тут "карма" умовно, чи можна скозати - долю нащадків). Навіть якщо Ви впевнені що Ваша дія мізерна Ви просто повинні її зробити щоб зняти з себе відповідальність (очистити карму).
3) Якби Ви пішли на вибори то історія України була б інша (тут "Ви" - ті хто підтримує Вашу думку).
4) Якщо Ви не хочете копирсатись в лайні ( розбиратись в кандидатах) то просто запитайте в людей яких поважаєте і швидко зробіть вибір.
5) В будь якому випадку Ви можете помилитись але "менше зло" дає шанс поступово наблизитись до кращого, в будь якому випадку варіант не йти є гіршим..

вт, 23/10/2012 - 22:08 Постійне посилання
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Новини інших ЗМІ