Новини

Чому ужгородська міська рада «влетіла» у 425 тисяч?

Чиновники на Поштовій не поспішають віддавати гроші підприємству, від якого забрали і землю, і будівлі.

Підприємство, яке успішно працювало, одного дня залишилося без своєї території та приміщення. Мова йде про ТОВ «Максавто» – це за його судовим позовом Державна виконавча служба наклала арешт на майно Ужгородської міської ради. Що ж передувало цим подіям?

«Наше підприємство продає та ремонтує сільськогосподарську техніку та техніку для лісу», – розповідає директор ТОВ «Максавто» Павло Добош. Підприємство з часів незалежності розміщувалося на вулиці Електрозаводській на території колишнього держпідприємства «Універсам», яке розпалося зі зникненням СРСР.

Натомість на його підрозділі створено мале державне підприємство «Торгтранс». Згодом його приватизував колектив і воно стало – ТОВ «Торгтранс-Плюс». Ще через деякий час фірма стала називатися ТОВ «Максавто».

Її виробничі приміщення фізично знаходилося на вулиці Електрозаводській, 5. У 2001 році їх ТОВ «Торгтранс-Плюс» викупило в Ужгородської міської ради. Відтак будівлі згодом перейшли у власність ТОВ «Максавто».

У 2005 році ТОВ «Максавто» оформило землю під цими будівлями та навколо них. Землю оформили як таку, що орендується у міськради (так зробили через певні зміни у законодавстві –Авт.).

У 2009 році землю під своїми приміщеннями «Максавто» уже викупило в Ужгородської міської ради. 2 300 квадратних метрів влада на чолі із Сергієм Ратушняком продала ТОВ «Максавто» за 343 500 гривень.

«Після цього, як ми оформили документи і на територію, і на приміщення, – каже Павло Добош, – ми частину з них перебудували, частину реконструювали. І спокійно собі працювали, знаючи, що це – наша приватна власність. І от у 2010 році ми звернулися до БТІ за документом. І раптом дізналися, що наші документи із БТІ забрав тодішній заступник прокурора Андрій Малинич. Нібито для перевірки. Як з’ясувалося згодом, перевіряла нас прокуратура через те, що нібито жителька Ужгорода Гам Мирослава заявила свої права на наші будівлі. Вона нібито купила наші приміщення на аукціоні 4 роки тому назад. Особисто я цю громадянку ніколи не бачив, у судах, які почалися пізніше, завжди були лише її представники. Я думаю, що це просто підставна особа. А загалом це було класичне рейдерське захоплення приміщень і території нашої фірми. Після цього було кілька судів, які громадянка Гам програла».

Далі Павло Добош продовжує: «На якийсь час наше підприємство залишили у спокої. І раптом ми дізнаємося, що така собі фірма – ТОВ «Укрторгбудматеріали», яка вже була ліквідована, знову поновила свою діяльність. Ця фірма подає на нас і на Ужгородську міську раду до суду. Мовляв, приміщення, які належать «Максавто», є власністю «Укрторгбудматеріалів». Бо вони, нібито, у 1994 році викупили їх першими у міськради. Тобто, 16 років ТОВ «Укрторгбудматеріали» не хвилювала доля приміщень, і лише у 2010-у, коли ми будівлі відновили і зробили там ремонт, вони вирішили заявити своє право на них».

Господарський суд Закарпатської області встановив, що приміщення, які рахувалися як власність ТОВ «Максавто» і знаходилися за адресою вул. Електрозаводська, 5 одночасно дійсно у реєстрі існують як власність ТОВ «Укрторгбудматеріали» за адресою Електрозаводська, 35.

Відтак Феміда 3 вересня 2010 вирішила, що право на приміщення має ТОВ «Укрторгбудматеріали» (http://reyestr.court.gov.ua/Review/11184129).

Таке рішення закарпатської Феміди 30 березня 2011 року підтвердив і Вищий Господарський суд України (http://reyestr.court.gov.ua/Review/14951553).

Відтак рішення про продаж Ужгородською міською радою землі ТОВ «Максавто», так само як і приміщень, скасовано. Це означало, що підприємство мало забиратися із території, на якій працювало із 90-х років.

«Виконавча служба з «Грифоном» прийшла несподівано, нас ледь не силою виселили з території, ледве встигли забрати наше майно, – пригадує Павло Добош. – Проте багато чого там так і залишилося».

В підсумку підприємство змушене було переселитися. Втім гроші за викуплену землю – 343 з половиною тисяч гривень, ТОВ «Максавто» у бюджет Ужгорода таки заплатило. За елементарною логікою, оскільки від підприємства забрали землю, воно зажадало повернути собі гроші.

«Я зі своїм адвокатом зустрічався із Віктором Погорєловим, аби владнати ситуацію. Ми просили його посприяти, щоб забрати своє майно звідти, звідки нас виселили. Адже нас на територію тепер не допускають, – каже Павло Добош. – Також ми просили повернути наші гроші за відібрану землю і приміщення. Будівлі після ремонту та реконструкції експертиза оцінила у мільйон 729 тисяч гривень. Віктор Володимирович пообіцяв розібратися, але далі справа не пішла».

Відтак ТОВ «Максавто» звернулося до суду. 4 листопада 2011 року Господарський суд Закарпатської області зобов’язав Ужгородську міську раду (http://reyestr.court.gov.ua/Review/19159313) виплатити ТОВ «Максавто» 425 626,16 грн. Із них 343 505 грн – сума, яку заплатило «Максавто» у бюджет за землю; 72 051 грн – додаткова сума, пов’язана з інфляцією; 10 070,16 грн – витрати, пов’язані із оформленням документації на земельну ділянку; 4 255,87 грн – відшкодування витрат по оплаті державного мита; 172,63 грн. – відшкодування витрат по оплаті інформаційно-технічних послуг; 1 828,75 грн. – відшкодування витрат по оплаті правової допомоги.

23 січня цього року Львівський апеляційний господарський суд (http://reyestr.court.gov.ua/Review/21644590) підтвердив рішення ужгородської Феміди.

12 березня цього року Господарський суд Закарпатської області прийняв наказ (http://reyestr.court.gov.ua/Review/21838617) на примусове виконання рішення суду. Саме на підставі цього рішення Державна виконавча служба у Закарпатській області і наклала арешт на майно мерії.

Заступник міського голови Ужгорода Даніелла Геворкян на засіданні виконкому заявила, що мерія визнає, що рішення суду треба виконувати. Однак грошей на виплату підприємству у міському бюджеті наразі просто немає…

«Відтермінування виконання нами рішень судів викликана не відсутністю у нас правової свідомості чи "небажанням", а об’єктивними чинниками. Не треба навіть бути великим спеціалістом, аби розуміти, що кожні виплати, які проводяться з бюджету, повинні мати підстави, мати під собою певні бюджетні призначення. На сьогодні навіть при нашому великому бажанні виконати рішення суду – а в цьому конкретному випадку  йдеться про справу підприємства "Максавто" – ми не маємо можливості", – резюмувала Даніелла Геворкян.

Втім, скоріш за все, ужгородській мерії уже не доведеться шукати 425 тисяч гривень у бюджеті. Згідно з законом, тепер ці гроші Поштовій має «допомогти» знайти Державна виконавча служба у Закарпатській області.

Як повідомила очільниця відомства Наталія Панова, арешт на майно мерії накладено в межах суми позову – на 425 тисяч гривень. На Поштовій це заперечують – кажуть, майно арештовано усе, а це – сума більше мільярда гривень.

Як би там не було, саме тепер державні виконавці мають продати певне майно, що належить Ужгородській міській раді, на суму 425 тисяч гривень. І повернути їх ТОВ «Максавто». Втім коли це саме буде зроблено, невідомо.

На підприємстві, тим часом, дуже надіються на цю суму. Адже підприємство, каже його директор Павло Добош, зазнало через описані події значних збитків, частину своїх працівників взагалі довелося скоротити.

Чи пройде ужгородська мерія та Державна виконавча служба тест на виконання рішення суду – стане видно у найближчому майбутньому.

Тим часом ТОВ «Максавто» судиться і за компенсацію грошей за приміщення, які від них забрали разом із землею. Та це вже інша судова справа, яка наразі поки що триває.

Ярослав Гулан, Zaholovok.com.ua

 

P.S. Як стало відомо, Ужгородська міська рада на чолі із Віктором Погорєловим уже встигла повторно продати ділянку за адресою вул. Електрозаводська, 35 ТОВ «Інвестстрой-ЛТД» за майже 343 тисячі гривні. Директор ТОВ «Максавто» Павло Добош каже, що це саме та ділянка, якою його фірма користувалася до 2010 року.

 

Іван Волошин (не перевірено)

так Саша, це ПЄСНЯ, лише фальшиво заспівана:))) Гулану чомусь забули розказати (або він "не допрацював":))) ), як Добош орендуючи майно в в фірми "Укрторгбудматеріали", зорінтувавшись в ситуації коли директора цього підприємства Данча заарештували за розкрадання майна, через Куцичку ( начальницю БТІ ), виготовили нову інвентарну справу ( відрізавши кусочок території "Укрторгбудматеріали" ) присвоїли нову адресу та через пана Синишина ( через фонд майна ужгородської міської ради ), продали частину территорії приватного підприємства!!!! При стягненні з "Укрторгбудматеріали" сумми кредиту перед "Укрсоцбанк" ( через виконавчу службу !!!! ), майно цієї фірми було розпродано з відкритих торгів!!! нерухомість, автотранспорт, обладнання було придбано різними фізичними та юридичними особами. Оспорувану территорію придбала пані Гам, заплатила всі платежі, отримала документ та пішла рееструвати в БТІ, але цей же об'єкт, був зареєстрваний за "МАКС АВТО" під іншим реєстраційним номером! Пані Гам судилася з міською радою та "МАКСАВТО" протягом багатьох років, було кілька рішень на ії користь кілька на користь "МАКСАВТО". Апеляційний та вищий гоподарські суди визнали право властності на дану территорію за пані Гам, та прийняли рішення про виселення "МАКСАВТО". Добош не докінця "відкрився" Гулану та не деталізував що це була його "схемка" з Синішином, він біситься що отримає назад з бюджету лише офіційні платежі, а "гонорари" чиновнику "канули в лету".

чт, 02/08/2012 - 12:41 Постійне посилання
Ол. Попович

У відповідь до від Іван Волошин (не перевірено)

Може я дуже наївний, але завжди коли "відкриваються" такі речі, мені у голові не уміщається на що здатні люди. Заради грошей.

чт, 02/08/2012 - 13:27 Постійне посилання
Ярослав Гулан (не перевірено)

У відповідь до від Іван Волошин (не перевірено)

to Іван Волошин: Дякую за уточнення. Зрештою, про що кажете, у матеріалі згадано, можливо не так детально, оскільки я дійсно детально не володію інформацією. Але є рішення суду ,яке визнало, що правда на боці ТОВ "Укрторгбудматеріали". Значить тоді справедливість було поновлено.

чт, 02/08/2012 - 13:51 Постійне посилання
Іван Волошин (не перевірено)

У відповідь до від Ярослав Гулан (не перевірено)

Питання не в "МАКСАВТО". Таких господарських судових спорів, є багато, було багато та буде багато (зрештою для цього і існує судова система). Питання в іншому - у однієї сімі'ї ( Панови ), якісь проблеми з комплексами меншовартості. Ці комплекси заміксовані на пихатості, зарозумілості, цінічності та на самкінець на нездорових амбіціях, нічим не підтверджених. "Дамочка" вирішила виєбнутись, по написаній Аленчиком писульці ( взявши, для формальності, ситуацію з МАКСАВТО, яка їй глибоко по барабану). Коли до неї прийшов начальник департаменту міського господарства Касперов - умовою зняття арешту на все майно, вона назвала заміну лампочок, влаштування клумб та ремонт дороги біля її власного будинку. ЩО ЦЕ !!!

чт, 02/08/2012 - 14:26 Постійне посилання
Гість (не перевірено)

У відповідь до від Іван Волошин (не перевірено)

Це прикол! "Дамочка" тупо стьоб включила на міську раду і правильно робить. Замість перепродувати одну і ту ж землю різним людям краще би міняли лампочки на вулицях міста і думали як робити дорогу, а не ркасти собі в карман

чт, 02/08/2012 - 14:41 Постійне посилання
Ярослав Гулан (не перевірено)

У відповідь до від Іван Волошин (не перевірено)

Це - корупція.

Але для себе я розділяю теми "Максавто" і Панової. У цьому матеріалі - увага суто на "Максавто" і Ужгородську міську раду - як юридичні органи. І про суд між ними.

Все інше - це вже зовсім інша тема.

чт, 02/08/2012 - 14:50 Постійне посилання
Индия (не перевірено)

Пан иван наверное хочет всюду быть"газдом", но увы есть и покруче чем он. А "максавто" там было очень давно и територия всегда была ихняя я это знаю точно. Просто лакомный кусок земли для "модного готеля". Но рано или поздно он за все заплатит.

ср, 08/08/2012 - 17:52 Постійне посилання
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.