Новини

Закон про вибори не буде мати серйозних наслідків. Це симовлічний жест, – закарпатський політолог

Верховна Рада сьогодні, 21 листопада, прийняла один із євроінтеграційних законопроектів про вибори тавнесла зміни до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів. Це було однією з ключових вимог ЄС для підписання Угоди про асоціацію. Відповідне рішення підтримало 365 народних депутатів. Zaholovok.com.ua, з’ясував, що чекає українців після набуття чинності прийнятих змін.

За словами закарпатського політолога Віктора Пащенка, прийнятий законопроект не потягне за собою якихось принципових змін, – документ має декларативний характер. «Це один із проявів довгострокового торгу із конкретними політками ЄС. Однак, законопроект не буде мати серйозних наслідків. Це, скоріше, символічний проєвропейський жест.  Тому я прогнозую, що до 2015 року Україні прийме ще й інші зміни до виборчого законодавства, які матимуть більш вагомі наслідки», – каже Віктор Пащенко.

«Я би не назвав це подією, – коментує прийняття законопроекту про вибори політолог. – Це більше знак, реверанс у бік Єросоюзу, жест, який говорить про те, що ми готові до євроінтеграції.    Суттєвих змін після прийняття цього законодавчого акту не буде. Наразі я розглядаю це як символічний жест на фоні іншої проблеми – Тимошенко. Крім того, є ще один законопроект про прокуратуру. Його розгляд перенесли на п’ятницю. Наразі у цьому плані нічого не вирішено».

Політолог вважає, що народні депутати прийняли законопроект про вибори, щоб витримати певний баланс: «Інші законодавчі акти, які не менше цікавлять політиків ЄС, й далі залишаються проблемою. Депутати погодилися на «виборчі зміни», щоб трохи потягти час, але, у той же час, показати, що ми зацікавлені у змінах. Європа досить болісно відноситься до таких питань, як вибори. Для України прийняті зміни наразі мають тільки символічний характер. Треба розуміти, що завтра суттєві зміни не наступлять», – додає Віктор  Пащенко.

Нагадаємо, Законом враховано рекомендації Венеціанської Комісії та ОБСЄ/БДІПЛ, зокрема, щодо встановлення критеріїв для створення одномандатних виборчих округів; надання додаткових повноважень окружним виборчим комісія у частині організації виборчого процесу в округах. Встановлено вимогу до Центральної виборчої комісії оприлюднювати на своєму офіційному сайті перелік одномандатних виборчих округів, включаючи їхні номери, кордони та адреси відповідних окружних виборчих комісій.

Представників партій або кандидатів в одномандатних виборчих округах зобов'язано інформувати про помилки або неточності, виявлені в реєстраційних документах.

Окрім низки інших змін, документом унормувано положення щодо голосування осіб, які на день проведення виборів проживають або перебувають за кордоном, та осіб, що тимчасово змінили місце голосування (без зміни виборчої адреси) поза межами виборчого округу, до якого вони віднесені за виборчою адресою.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.