Закарпатський тиждень: історія, Гриценко і хустський екс-міліціонер на Балі

Закарпатський тиждень: історія, Гриценко і хустський екс-міліціонер на Балі

Минулі будні на Закарпатті принесли у весняний інформаційний простір трохи незвичних новин, хоча попередній тиждень із відзначенням 80-річчя Карпатської України і візитом Президента в Ужгород, був таки більш яскравим. На Закарпаття приїхав ще один кандидат на пост Глави держави, в Ужгороді провели масштабний історичний фестиваль, знову були новини про хабарників, але інформаційний тиждень зробила новина про колишнього хустського міліціонера і його пригоди на Балі.

На Закарпатті знову обговорюють питання будівництва гірськолижного курорту на Свидовці. У смт Ясіня (Рахівський район) зібралася ініціативна група Free Svydovets, яка включає науковців, екологів з України та з-за кордону.  Йшлося про загрози, які може понести за собою будівництво курорту. Зазначалося про плани забудови 1,5 тис гектарів лісу, науковці акцентували увагу на проблеми з водою у гірських районах та на тому, що будівництво курорту на Свидовці загрожує водному забезпеченню Карпат. Також під час зустрічі йшлося про те, що до Президента України, до Уряду та на адресу Міністерства екології було надіслано майже 1000 листів не тільки з України, а й з-за кордону. Відповідали українські чиновники тільки на ті листи, які були підписані євродепутатами.

Майже щотижня на Закарпатті є новини про хабарників, або історії, пов’язані з корупцією і не зовсім чесними оборо дуками. Цього тижня йшлося про колишню працівницю Великоберезнянської РДА, підробила документи і збільшила собі та трьом своїм колегам премію. Колегам – у 2,5 рази, собі – у 5. Премії жінка «донараховувала» наступним чином: змінювала першу сторінку, у вже підписаному розпорядженні голови РДА, де замість погоджених керівництвом 40 % премії, вона трьом колегам «призначила» по 100 %, а собі – 200%. 

 В Ужгороді презентували книгу «Ужгород – світова столиця міні-скульптур». Видання – на українській та англійські мові. Автори ідеї – Надія Попадюк та Ігор Ключевський. Легенди, що увійшли до книги, – авторський вимисел, нестандартна подача варіантів, чому саме ці міні-скульптурки розміщені у місті. У книзі також є карта міні-скульптурок, якою зможуть користуватися туристи.

На Закарпаття минулого тижня завітав ще один кандидат у президенти України – Анатолій Гриценко. Він мав зустріч із громадянами на площі в Ужгороді, спілкувався із журналістами. Розповів про свою програму, казав, що зарплата в Україні має бути 700 євро, запевняв, що у разі перемоги на президентських виборах, регіони звітуватимуть йому «не про рейтинги партії в області, а про створені робочі місця». Також акцентував на тому, що кадрова політика буде кардинально іншою: «У нашій команді будуть люди, які не будуть в долі, але будуть в темі», – сказав Гриценко. Крім того, наголосив, що претенденти на високі пости будуть проходити перевірку на поліграфі та час від часу їх провокуватимуть хабарами, щоб точно знати, чи людина в кріслі чесна, чи не дуже.

Колишній міліціонер із Хуста став героєм новин не тільки на головних сторінках всеукраїнських ЗМІ, а й закордоном. Екс-працівник Хустського міськвідділу разом з двома росіянами пограбував крамницю…на острові Балі. Погрожуючи працівникам магазину зброєю, розбійники вкрали 900 мільйонів індонезійських рупій. За інформацією поліцейських, закарпатець був звільнений з поліції ще у 2015 році році. Чоловік намагався поновитися на службі, але не вдалося. Зараз колишньому правоохоронцю загрожує 15 років тюрми.

На вихідних в Ужгороді відбувся масштабний історичний фестиваль «Історія.UA». Окрім обговорень, круглих столів і фотовиставок у Закарпатській ОДА, зустрічей з істориками, журналістами, організатори вирішили відійти від традиційних рамок і влаштували великий концерт на площі Театральній з гуртами «Рокаш» і «Kozak System».

Понеділок вже стартував, цього тижня на нас чекає фінал передвиборчих перегонів, кажуть, має бут дуже цікаво. Крім того, очікується візит Тимошенко в Ужгород. У планах, поки що, спілкування з народом на площі Петефі, де недавно виступав Порошенко, зустрічі із журналістами у візиті пані кандидатки поки не передбачено. Увидиме, що з того буде, – як кажуть закарпатці.

Гарного тижня!

Аня Семенюк, Zaholovok.com.ua

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання