Будівництво курорту на Свидовці загрожує водному забезпеченню Карпат, – еколог

Гірськолижний курорт на Свидовці по проекту – більший, ніж смт Ясіня. Для його забезпечення потрібно 5 кубів води. Свидовець – своєрідний природній водозабір, який наповнює Чорну Тису. Будівництво курорту ставить під загрозу ці природін процеси, адже у Карпатах уже є серйозні проблеми  з водою. Про це під час зустрічі FreeSvydovets у смт Ясіня Рахівського району повідомила еколог, керівник ГО «Екосфера» Оксана Станкевич-Волосянчук.

Як повідомила еколог, гірський масив Свидовець є таким собі «депо води», водозбором, де наповнюється водою Чорна Тиса. «Ми знаємо, що Карпати сьогодні стрімко втрачають воду. Це пов’язано із глобальними змінами клімату, місцевими практиками ведення лісового господарства. Сьогодні дуже пришвидшився стік води. Тобто ми маємо опади і вода дуже швидко стікає вниз, утворюючи повені. І досить довгий період є для нас посушливим. Ті річки і річечки, що раніше були наповнені водою – висихають, у душе багатьох селах стрімко падає рівень води у колодязях», – зазначила Оксана Станкевич-Волосянчук.  

«Саме масив Свидовець запобігає руйнівним наслідкам. Якщо там буде побудовано курорт, ми повинні розуміти, що для того щоб він функціонував там буде використовуватись 5 кубів води щодня. Курорт в 3 разі більше ніж Ясіня», – додала еколог.

«Крім того там будуть створюватись штучні озера для снігових гармат, тобто ми розуміємо що буде відбуватись певна регуляція води річок і річечок. Тобто буде відбуватись забір води, яка не буде спускати вниз, а акумулюватиметься у цих резервуарах. Скільки води залишиться для споживачів у долині? – це дуже важливе  питання.  Тобто сьогодні існує дуже великий ризик і відповідно до нього важливий вибір. Що ми виберемо: життєво необхідну воду чи курорт?», – наголосила пані Оксана.  

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання