Закарпатський тиждень: «таємний» кандидат, Шевченко і 8 Березня

Закарпатський тиждень: «таємний» кандидат, Шевченко і 8 Березня

Минулі будні були на Закарпатті десь сонячними, десь похмурими і не надто інформаційно насиченими. Хоча, кілька подій, що спричинили шум у соцмережах і ЗМІ, таки втиснулися у попередні п’ять-шість днів. Правда, рівень жвавості обговорень набагато перевищує саму значущість інформаційних приводів, але нашому народу – не дай їсти, дай поговорити J

З понеділка на Закарпатті (і не тільки) численні користувачі соцмереж і читачі інтернет-ЗМІ щиро чи не дуже переживали за те, як відбудеться акція, анонсована на 8 Березня. Причина – минулі роки, коли в Ужгороді, в самому центрі, на жінок, які вийшли з плакатами і виступили за права людини і проти домашнього насильства, напали активісти радикальних громадських організацій, які вважали, що такі заходи «загрожують традиційним українським сімейним цінностям». Про проведення акції цього року стало відомо за тиждень. До організації заходу долучилися міжнародні організації, серед яких і Amnesty International, були гості зі Швеції, США, також приїхали активісти та активістки різних громадських організацій з інших регіонів України. Акцію «Перший вінок», що відбулася на площі Поштовій в Ужгороді, охороняла величезна кількість поліції: правоохоронці зробили три живі кордони і не підпускали безпосередньо до учасників заходу навіть журналістів – щоб не було провокацій та правопорушень, як минулого року, коли на дівчат вилили краску вже майже після завершення акції. Все пройшло мирно, спокійно. Правда, за такої кількості правоохоронців на одній площі, інших варіантів, в принципі, не було.

В Ужгород на цьому тижні завітав ще один кандидат на пост Президента України – Юрій Бойко (Опозиційний блок). Правда, візит не був анонсований, програма перебування Бойка на Закарпатті ніде не оприлюднювалася, на зустрічі журналістів не запрошували, та навіть більше – не пустили знімальну групу «Суспільного» на майже таємну розмову Бойка із представниками угорських організацій. Попри таку «інформаційну скромність», кандидат таки наробив шуму в Ужгороді: його приїзд спричинив корки у центрі міста, біля офісу угорців з приводу візиту працювала поліція, крім правоохоронців за джипами Бойка їздив ще й мікроавтобус із «звичайними хлопцями» :). Словом, краще би кандидат таки зустрівся із журналістами, а не «таємно» домовлявся про щось з угорцями.

Ні тижня, без «корупційних історій». На Закарпатті останнім часом вже якось так повелося, що кожного тижня маємо якусь новину із життя любителів хабарів або нечесного розпорядження державним майном. Цього разу – точно непересічний випадок, який міг би стати сюжетом для якоїсь повісті чи оповідання: жителька Ужгорода, яка працювала на Укрпошті, за 9 місяців ( з березня по листопад минулого року) здала до ломбарду комп’ютерну техніку на більше, ніж мільйон гривень! Прокуратура вже завершила досудове розслідування, «хазяйновитій» жінці загрожує до 8 років тюрми.

Невицький замок наразі закритий для туристів: тут збираються демонтувати аварійну вежу. Як зазначалося раніше, стан вежі уже такий, що в будь-який момент вона може обвалитися. Після демонтажу передбачені реставраційні роботи. На це Закарпатська ОДА передбачені кошти від Європейського Союзу, загальна сума фінансування 10,5 мільйонів гривен. Ще понад 500 тисяч буде залучено із місцевого бюджету. Демонтаж вежі – перший етап робіт, що заплановані на території Невицького замку.

На Закарпатті вже почалися перші сварки через вибори. Як повідомляє Громадянська мережа ОПОРА, цього тижня були зафіксовані неприємні інциденти у Мукачеві, на засіданні ОВК №69. За словами Зі представника ОПОРИ, на початку засідання комісії, один із її членів Сергій Носалюк (від кандидата на пост Президента Юрія Бойка) вирішив знімати процес роботи комісії на відеокамеру та зафіксував її на сейфах із документами. Члени комісії попросили цього не робити, однак Сергій Носалюк стверджував, що має право знімати засідання на відео. Далі  питання про зйомку засідання винесли на розгляд комісії. Згідно з голосуванням, 20 із 24 членів комісії були проти зйомки, однак Сергій Носалюк камеру не вимкнув, після чого інші члени комісії зняли камеру із сейфу власноруч. Після цього пан Носалюк викликав поліцію, адже вважав це обмеженням своїх прав. Правоохоронці приїхали та стали допитувати присутніх стосовно ситуації, яка трапилася. Того це вже був другий виклик поліції до залу засідань ОВК №69: перший інцидент відбувся ще до початку засідання, тому подробиці представнику ОПОРИ  зафіксувати не вдалося.

Здавалося б, після оригінальних  портретів Шевченка у київському метро, його День народження по всій Україні, мали б відзначити таки більш креативно. Але і цього року все традиційно – вінки, «лінійки» із держслужбовців, хор, промови. Ужгород також нічим не виділився. І тут подумалось: а Кобзарю точно подобаються такі «радянські» дні народження? :)

Гарного тижня!

Аня Семенюк, Zaholovok.com.ua

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання