Новини

В Ужгороді відбулася акція «Перший вінок»: спокійно та без провокацій

Сьогодні, 8 березня, на площі Поштовій в Ужгороді провели акцію «Перший вінок» та виступили за рівність прав для жінок та проти насильства. В акції, зокрема, взяли участь представники Amnesty International зі Швеції та США. Безпеку під час заходу забезпечувала величезна кількість поліції. Акція відбулася без правопорушень та провокацій.

Як прокоментувала Amnesty International Україна  Оксана Покальчук, акція, на думку організаторів, пройшла успішно: «Ми сьогодні можемо сказати, що акція пройшла успішно, порівняно з минулими роками, коли це було неможливо. І підтримка влади та правоохоронних органів свідчить про те, що є певний поступ у сфері дотримання прав людини».

Деніел Белсон, директор Amnesty International США з адвокації зазначив: «Ми дуже вдячні поліції та СБУ за забезпезпечення правпорядку під час акції.  Відзначаємо також, що підтримка у суспільстві таких акції та загалом прав жінок, забезпечення рівності прав для всіх людей збільшується. М  відчуваємо, що країна та суспільство рухається в напрямку дотримання прав жінок та європейських  цінностей загалом. Тому що всі мають право мирно виступати та висловлювати свою думку, говорити про свої права».

Як прокоментувала одна з організаторок акції Віталіна Коваль, яка, зокрема, була головною організаторкою подібних акцій у 2017 та 2018 роках, цього року захід відбувся на іншому рівні: «Акція відбулася на вищому рівні у плані безпеки. Було проаналізовано минулі роки і поліція вжила усіх заходів для забезпечення правопорядку».

«Мені прикро, що треба залучати таку велику кількість правоохоронці для того, аби просто сказати про права людей. Однак, все відбулось добре і акція, можна сказати, виросла: минулого року це була більше місцева ініціатива. Я провела рік в активній адвокаційній діяльності і  зараз до нас приїхали гості з інших міст та з-за кордону. За нами слідкують міжнародні організації, ми відчуваємо підтримку. Сподіваюсь, у подальшому все буде тільки краще», – додала Віталіна Коваль.

Більше фото дивіться у розділі "Фоторепортаж"

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.