Новини

Закарпатські експерти: політики використовують для піару війну

Мова про це йшла на прес-конференції, присвяченій передвиборчій ситуації на Закарпатті.

Як розповів політолог Віктор Пащенко, ця виборча кампанія цікава тим, що проходить в умовах війни, тож, відповідно, абсолютна більшість політсил будують свою компанію саме на цьому.

“Деякі партії більш войовничі, інші подають гасла миру, але це швидше нагадує Оруелла: якщо говорять про мир, то все йде до війни”, - наголосив політолог.

На думку політолога, наразі прослідковуються дві нерівнозначні тенденції: одні політсили патріотичного характеру, які декларують і раніше декларували проєвропейську проатлантичну інтеграцію, йдуть з достатньо агресивними гаслами.

“Наприклад, сама назва “Народний Фронт” показує досить агресивні настрої і це мобілізує електорат. А ті, хто був при владі, як то Опозиційний блок чи Тігіпко намагаються оперувати гаслами миру. Це таке сприйняття політики, коли дуже все неоднозначне у тому розумінні, що брехливе. Бо першою у війні гине правда. Всі передвиборчі кампанію брехливі, а ця брехлива до абсолюту. Адже важко знайти політсилу або політика який не маніпулює свідомістю, а більшість взагалі відверто бреше”, - зауважив Віктор Пащенко.

Підтримав позицію про брехливість виборів і інший політолог Сергій Федака.

“Безперечно один із головних психоемоційних факторів кампанії — негативні переживання від війни, і виборці голосуватимуть за тих, хто пообіцяє її припинити. Тим не менше партії поділилися на такого собі доброго і злого поліцейського. Партія Порошенка наприклад позиціює себе як добра, а от радикальна партія Ляшка — це партія війни. Щодо “Батьківщини”, то її кампанія досить бліда і вона виходить на залишках минулої слави. Ще блідніша кампанія у Гриценка, який її майже не веде, хоча опитування показують йому непогані результати”, - наголосив Сергій Федака.

Він також наголосив, що парламентські вибори - це голосування за потенційного прем'єра і уряд, тож, до прикладу, Народний Фронт бореться за те, щоб залишитися при владі.

“Опозиційний блок розгорнув шалену агітацію, але довіри до них мало. Взагалі ця виборча кампанія цікава не тим хто пройде, а тим хто зникне. Як то комуністи чи екс-регіонали. Цікава партія “Заступ”, яка опирається на селянство але я сумніваюся, що у такий короткий термін важко розкрутити партію. Велика роль брудних технологій, як то підкуп, і на Закарпатті ми це мабуть відчуємо”, - додав політолог.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.