Юристи подали на Азарова до суду через відмову від ЄС

Юристи подали на Азарова до суду через відмову від ЄС

Юристи Lions Litigate подали до Окружного адміністративного суду Києва позов з вимогою скасувати рішення Кабінету міністрів щодо призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом, – повідомляє Укрінформ.  

"Сьогодні зранку ми направили до Окружного адміністративного суду м. Києва позов про визнання протиправним та скасування розпорядження Кабінету міністрів України №905-р від 21 листопада 2013 р., яким було зупинено процес європейської інтеграції України", - зазначив директор Lions Litigate Станіслав Батрин.

На думку позивача, уряд порушив Конституцію та перевищив свої повноваження. Зокрема, вважають юристи, порушено Закон "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики", згідно з яким основними засадами зовнішньої політики держави визначено забезпечення інтеграції України в європейський політичний, економічний, правовий простір з метою набуття членства в Європейському Союзі.

У Lions Litigate нагадали, що євроінтеграційний напрямок для виконання урядом було закріплено в указі Президента №127/2013 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 12 березня 2013 року "Про невідкладні заходи щодо європейської інтеграції України".

"Відтак як попередні акти парламенту і президента є не скасованими, вони є обов'язковими до виконання урядом, проте уряд їх проігнорував", - відзначили в компанії.

Батрин зауважив, що Кабмін ухвалив рішення не про виконання процесу євроінтеграції, а про його призупинення. "Уряд взагалі не може призупиняти процес без відповідного рішення парламенту чи президента", - вважає він.

Нагадаємо, 21 листопада Кабмін прийняв розпорядження про призупинення процесу підготовки до укладення Угоди про асоціацію з ЄС. За словами віце-прем'єра Юрія Бойка, цей процес буде припинений, поки Україна не знайде механізм компенсації втрат товарообігу з країнами СНД.

 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання