Новини

Влада Ужгорода протидіятиме архітектурним помилкам

Влада Ужгорода розроблятиме дієвий механізм протидії архітектурним помилкам. Наразі очікують затвердження Генплану міста.

Про це на прес-конференції сказав міський голова Віктор Погорєлов. Він також відзначив, що хотів би бачити серце Ужгорода більш доглянутим і архітектурно довершеним.

Утім, на жаль, історичний центр, Ужгорода дуже потерпів від "стихійної" приватизації в попередні роки і зазнав перебудов та захаращення зайвими деталями, невідповідними архітектурному середовищу, -- йдеться у повідомленні прес-служби мерії. "Так, в центрі міста є хаотична забудова, речі, які аж ніяк не пасують до історичного центру. Це дуже серйозне, відповідальне питання. Але сьогодні в місті доволі "зубастий" депутатський корпус і він націлений зупиняти певні такі протиріччя, у тому числі в співпраці з громадськістю. На сесії депутатами прийнято нове Положення про встановлення вивісок в місті. Зараз все залежить від нашого управління архітектури, від виконавців, які над цим працюють. Певні питання затягуються, великою мірою це пов’язано із браком кадрів, але… Наголошую, що я хотів би бачити цю роботу більш активною", - зазначив мер.

Віктор Погорєлов розповів, що головний архітектор Ужгорода Олександр Шеба зараз перебуває в Києві і працює саме над питаннями затвердження Генплану. "Такий документ нам вкрай потрібен, адже саме спираючись на нього ми можемо ствердити: тут зелена зона, тут не буде забудови, і так далі. Цей документ необхідний для подальшої життєдіяльності міста і визначає загальні правила – для нинішньої влади, для майбутньої… І саме Генплан регулює й ті речі, про які ми говоримо – архітектурний вигляд міста. Що ж до вивісок, то це – робота архітектора, його співробітників, які мають пройтися по місту: зауваження, контроль, тиждень терміну на заміну. Це – не робота мера, але я, як міський голова, відповідаю за це разом з архітектором", - зауважив Віктор Погорєлов.

Він зазначив, що разом з Олександром Шебою відпрацьовуватиме нові підходи щодо рішення цієї проблеми, адже місту потрібен дієвий механізм збереження і відновлення історичного обличчя Ужгорода, - інформує прес-служба міської ради.

 

На фото з мережі Facebook: городян обурили кричущі вивіски, які встановили на аптеці №2, розміщеній в історичній будівлі на площі Корятовича.

Comments
Володимир

Давно пора подумати й попіклуватись про механізми впливу на ситуацію з забудовою та оформленням історичної частини нашого міста. Розмови, демонстративна показна стурбованість й зітхання з цього приводу відбуваються десятиліттями, а місто все більше й більше втрачає свою історичну самобутність. Проблеми, які ми тепер бачимо накопичувались не тільки за період теперішньої влади та каденції головного архітектора Шеби О.В. На мій погляд - на сьогодні самою головною складовою у цій проблематиці є культурний рівень Замовника та професійний рівень Архітектора, які несуть головну відповідальність за якість тих об'єктів, що народжуються як нові, чи реконструюються. Є надія, що нові вимоги щодо сертифікації архітекторів, та нові розміри штрафів за самовільну забудову, які мають вступити в дію з 1.01.2012 відсічуть непрофесіоналів від участі в забудові та бажання у замовників вести забудову без погодженої документації, принаймі історичного центру міста. Щоб мати місто, як у Европі потрібно й будувати ЦИВІЛІЗОВАНО - як у Європі. Там ніхто не додумається й не зможе щось будувати - не санкціоновано, без залучення фахівців відповідної кваліфікації і ніякому замовнику европейського гатунку не прийде в голову думка - заощаджувати при забудові історичного центру на самому головному - архітектурі. Хочеться сподіватись, що епоха реформ таки підходить до кінця й зміни на краще відбуватимуться у всіх сферах - у тому числі й в архітектурі нашого рідного міста.

нд, 11/09/2011 - 16:59 Постійне посилання
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.