Новини

Військова частин відмовляє у виплаті компенсації за додаткову відпустку? Звертайтеся до Центрів з надання безоплатної правової допомоги

Фахівець центру успішно захистив право учасника бойових дій на грошову компенсацію за невикористані календарні дні додаткової відпустки.

 У жовтні 2019 року до Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувсяветеран антитерористичної операції, який захищав нашу країну з 2015 по 2018 роки. Проте, у зв’язку з проведенням антитерористичної операції в Україні, за всі ці роки йому ні разу не надавалася додаткова відпустка, яка належить йому згідно з нормами Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».Оскільки відпустка не була використана, то відповідно до норм законодавства України вона має бути компенсована під час звільнення.

Однак при звільненні з військової служби військовослужбовцю не було компенсовано невикористані дні додаткової відпустки.

Клієнт Центру вважає такі дії військової частини протиправними з огляду на те, що  додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік є пільгою, гарантованою державою. Тобто військова частина порушила гарантоване державою право ветерана війни.

Ужгородським місцевим центром з надання БВПДбуло видано наказпро уповноваження заступника начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Петра Крона для представництва інтересів клієнта у справі щодо визнання діяння протиправними та зобов`язання вчинити певні дії.

Фахівець центру зустрівся з клієнтом, ознайомився із матеріалами справи, підготував та подавпозов до Закарпатського окружного адміністративного суду з вимогою нарахувати та виплатити грошову компенсацію за невикористані календарні дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій за період з 2015 року по 2018 рік, виходячи з грошового забезпечення за останні 12 календарних місяців що передували дню звільнення станом на день звільнення з військової служби - 25 червня 2018 року.

     «Я вже не вперше допомагаю учасникам бойових дій відстояти свої трудові права, тому ця справа не була для мене новою. Ветерани війни часто звертаються до нашого Центру з такою проблемою, адже вона є надзвичайно поширеною для цієї категорії населення» - розповів юрист.

15 січня 2020 року суд задовольнив позовні вимоги в повному обсязі, визнав протиправною бездіяльність військової частини щодо не нарахування та невиплату позивачу у зв`язку із звільненням із військової служби у запас, грошової компенсації за всі дні невикористаної додаткової відпустки учасника бойових дій за період з 2015- 2018 роки та зобов`язав військову частину нарахувати та виплатити позивачу грошову компенсацію за невикористані календарні дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій за період з 2015 року по 2018 рік, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби - 25 червня 2018 року.

Рішення набуло законної сили та вже виконане військовоючастиною повністю.

Петро Крон каже: «Вже понад 30 успішних кейсів у моїй практиці, щодо захисту прав ветеранів війни, не тільки з питань компенсації додаткової відпустки, а й що стосується виплати компенсацій речового майна та інших соціальних гарантій наших захисників».

Що робити щоб отримати компенсацію?

Під час звільнення написати рапорт на отримання грошової компенсації. У разі добровільної відмови керівництва військових частин у виплаті компенсації учасники бойових дій можуть звертатися Центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, де Вас проконсультують та допоможуть звернутися з відповідним позовом до  суду.

 

 

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.