Новини

В Ужгороді Юрій Фатула представив свою шосту книгу про Першу світову

Юрій Фатула під час презентації книги у "Кобзарі"

В ужгородській книгарні «Кобзар», у рамках щорічної передсвяткової акції «Письменник за прилавком» Юрій Фатула представив читачам свою шосту книгу «Манілова 1915. Бещадський епізод Великої війни». Цього разу книга видана у Польщі та у співавторстві з польським істориком Анджеєм Олейком, вона містить велику кількість документів про Велику війну, які публікуються вперше. Також тут є дані про солдатів із 14 європейських країн.


Як під час спілкування із читачами у п'ятницю, 1 грудня, розповів Юрій Фатула, книга видана у Польщі польською мовою, однак містить і частину українською. «Ця книга фактично дає наукове підґрунтя, де чітко написано, що відбувалося у ці два місяці 1915-го. 80% документів, які опубліковані у цій книзі, вперше доступні у сучасному історичному науковому публічному просторі.

Це щоденники військових підрозділів австро-угорської та російської армій, де описані ці бої 1915-го року, це 1500 прізвищ з 10 полків – 8 австро-угорських, у тому числі нашого 85-го Мараморошсько-Угочанського полку, і двох російських. Що важливо – у таблицях, де є дані солдатів, вказується місце їх народження на той час і де знаходиться ця територія зараз. Є дані солдатів із 14 європейських країн», – розповів Юрій Фатула.

Книга Юрія Фатули

 

«Польська сторона профінансувала видання цієї книги і для мене є велика честь, що співавтором цієї книги є відомий польський історик Анджей Олейка, у якого за плечима десятирічний дослідницький науковий шлях, потужні монографії щодо Першої світової війни», – додав письменник.

Юрій Фатула під час акції "Письменник за прилавком"

 

Нагадаємо, передсвяткова акція «Письменник за прилавком» триватиме в книгарні «Кобзар» в Ужгороді з 27 листопада по 8 грудня о 14:00 (крім вихідних). Усі охочі можуть приходити до книгарні «Кобзар» поспілкуватися із закарпатськими письменниками, взяти автографи, почути про їх плани чи сфотографуватися. 

Оперативні та перевірені новини – на нашому Telegram-каналі

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.