Новини

В Ужгороді засяяв Вифлеємський вогонь миру

Сьогодні пластуни урочисто передали вогонь закарпатцям.

Офіційна передача вогню відбулася у Хрестовоздвиженському греко-католицькому кафедральному соборі. Запалити свічку і принести частинку світла миру може кожен охочий, двері собору відкриті для кожного. Нагадаємо,  що міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового, котра полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа проводиться з 1988року.

За даними енциклопедії «Вікіпедія» акція була започаткована  Австрійською телерадіокомпанією як благодійний вчинок — донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, котрі святкують Різдво поза домом — у лікарнях, сиротинцях тощо. Того ж року ініціатива була підхоплена скаутами Відня, а основним ініціатором виступив скаутський провідник Бертль Ґрюнвальд .

До Європи Вогонь з Вифлеєму у кінці листопада привозять літаком у спеціальному контейнеріавстрійські скаути, а вже від Відня він мандрує з рук у руки, так званою «скаутською естафетою», цілою Європою. Від Австрії, через Словаччину та Польщу, у середині грудня, Вогонь потрапляє і вУкраїну, де ним опікується найбільша скаутська організація України — Пласт.

Вперше Вогонь до України потрапляє ще 1992 року, але як приватна ініціатива окремих пластунів. Офіційно відлік ведеться від 1998 року, коли Вогонь передали в Україну на митному переході.

Відтоді на україно-польському митному переході Рава-Руська-Гребенне представники керівництва Союзу Польських Харцерів (ZHP) передають Вогонь керівникам Пласту. Після того, стоячи разом у традиційному скаутському колі, пластуни та харцери співають колядки й скаутські пісні. За піснями настає черга обміну привітаннями, дарунками та спільним фотографуванням.

Вифлеємський Вогонь, котрий символізує тепло, мир, злагоду і сподівання, Україною поширюютьпластуни. Вогонь передають від міста до міста й заносять у церкви, державні установи, школи, сиротинці, лікарні.

Вікторія Жуйко

Більше фото у розділі "Фоторепортаж"

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.