Новини

В Ужгороді школярів залучили до створення короткометражок про Ужгород

Творчий проект, який має на меті залучити підлітків до створення креативних відо про рідне місто розпочався в Ужгороді. Ініціативу- конкурс «Дистинація», яку презентували днями в обласному центрі, реалізують у рамках  проєкту “Промоція та збереження культурної спадщини в Кросно та Ужгороді” (програма Транскордонного співробітництва Польща–Білорусь–Україна 2014–2020)

Проєкт спрямований на залучення шкільної молоді до створення короткометражних промофільмів про Ужгород та його історію. Про це розповів на презентації Координатор проєкту, голова «Закарпатської фільмкомісії» Олександр Мерявчик. «Мета конкурсу - відібрати 10 переможців віком 13-17 років, які можуть художньо обробити і оригінально продемонструвати культурну та історичну спадщину Ужгорода, і залучити їх до проекту «Просування і збереження культурної спадщини на території Кросно і Ужгорода», каже Олександр Мерявчик. – Завдання учасників конкурсу-- створення короткометражного фільму або художнього твору (художній, документальний, анімаційний фільм; художні твори - фотографія, графіка, живопис), які цікавим чином продемонструють культурну та історичну спадщину Ужгорода».

Конкурс, за словами  координатора конкурсу В’ячеслава Єгорова, повинен стати стимулом для нового погляду на архітектуру і історію Ужгорода, а також поштовхом для створення художніх творів з використанням як традиційних форм художнього вираження, так і простих і загальнодоступних засобів.

Організатори зазначають,  що для втілення задуму учневі достатньо хорошої ідеї та смартфона, вітається вміння працювати в кадрі, записувати стендапи.

Прийом конкурсних робіт завершиться 15 жовтня, а вже 2 листопада планують оголосити імена переможців. Наступний етап – майстер-класи для переможців конкурсу, а відтак – навчальний тур в Україні та Польщі. Також серед призів – участь у міжнародних кіноконференціях у Кросно та Ужгороді, одноденні поїздки в Ужгород і Кросно, участь у виставці тощо.

Начальниця управління у справах культури, молоді та спорту Ужгородської міської ради Ольга Василиндра висловила сподівання, що для учнів ужгородських загальноосвітніх навчальних закладів проєкт буде цікавим, і вони зможуть використати цю можливість для реалізації творчого потенціалу, спробувавши себе у сфері кіновиробництва (режисура, анімація, написання сценаріїв, робота із програмним забезпечення для відеомонтажу).

Кращі роботи стануть основою для промоційного фільму про Ужгород.

Для того, щоб взяти участь у конкурсі необхідно заповнити анкету-заявку https://forms.gle/HriEPFzE577YXCrYA  та декларацію, яка буде надіслана на поштову адресу, після заповнення анкети.

Конкурсні роботи слід надсилати у вигляді фотографій, сканів в форматі jpg або у вигляді цифрового файлу фільму (wmv, mpg, mpeg, mp4, avi або flv) разом із формою Декларації.  

Партнерами проєкту  є управління у справах культури, молоді та спорту Ужгородської міської ради та ГО «Закарпатська фільмкомісія»

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.