Новини

В Ужгороді пройшов семінар для учасників Конкурсу короткометражних фільмів про міграцію

Благодійна організація «Комітет медичної допомоги в Закарпатті» та Кіномайстерня Cinemahall в Ужгороді провели семінар за участі відомих правозахисників та митців кіно й фотографії. Такі, на перший погляд, різні теми організатори змогли об’єднати, ініціювавши ІІ Конкурс короткометражних фільмів «Міграція – спроба втечі чи право на краще життя?». А сам семінар-тренінг був організований для учасників Конкурсу і тих, хто цікавиться питаннями прав людини, мистецтвом фотографії та кіно.

Мета цієї ініціативи – привернути увагу до процесів, що є новими для українського суспільства. Вони пов’язані з інтеграційними змінами, що відбуваються в усьому світі, а останніми роками впливають і на події в Україні. Мова йде про існування потоків мігрантів та біженців і тісно пов’язані з цим проблеми імміграції та інтеграції, расизму та ксенофобії, терпимості та толерантності.

Тренінг засвідчив загальну цікавість творчої молоді до подібних проектів: з понад 50 учасників тут переважно була молодь. Більшим чином це – кінематографісти, фотографи, юристи, журналісти, викладачі та студенти. Були і дискусії, і численні запитання, і різноманітні щирі враження. І це не дивно, адже усі доповідачі й тренери представили цікавий матеріал. Про права людини та пов’язані з ними проблеми біженців розповідали координатор Проекту «Без кордонів» Максим Буткевич та юридичний консультант Угорського Гельсінського Комітету Золтан Шомодьварі. Фотограф-документаліст Олександр Глядєлов на прикладі документальної фотографії продемонстрував, як можна поєднати творчість з розкриттям серйозних людських проблем. Про створення кіно, його важливі складові, спільну роботу актора й режисера розповів актор театру і кіно Юрій Карабак.

Додатковим сюрпризом семінару стала зустріч з мігрантами з Шрі-Ланки та Сомалі, які пригощали учасників чаєм, що його привезли з Батьківщини.

Щодо самого конкурсу короткометражок, то він триває з 15 жовтня до 30 грудня 2012 року. Мета його – підтримати творчі ініціативи молоді та привернути увагу молодих людей до проблем міграції, расизму й ксенофобії, долучитися до профілактики негативних соціальних явищ у молодіжному середовищі. Участь у конкурсі можуть взяти усі бажаючі, підготувавши відео-роботу згідно умов конкурсу та надіславши її організаторам (деталі – на веб-сторінці www.cam-z.org). Переможець Конкурсу отримає путівку на міжнародний кінофестиваль, за перші місця у кожній з категорій передбачена винагорода.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.