Ужгородський стадіон «Авангард» може приймати змагання міжнародного рівня

Ужгородський стадіон «Авангард» може приймати змагання міжнародного рівня

Про це йшлося сьогодні, 16 березня, під час зустрічі мера Ужгорода Богдана Андріїва із першим заступником міністра молоді та спорту України Ігорем Гоцулом, який із робочим візитом перебуває на Закарпатті.

Як зазначалося, тривалий час ішли розмови про те Закарпаття може стати альтернативою окупованому Криму щодо підготовки спортсменів. Однак ідею довго не могли реалізувати через нестачу спортивних об’єктів, які могли б на належному рівні приймати змагання, тренувальні збори тощо. Цього року з’явилася можливість врешті зрушити це питання з місця: у першу чергу мова йде про стадіон «Авангард» в Ужгороді.

За словами Ігоря Гоцула, в Україні на сьогодні є лише два сертифіковані стадіони – у Луцьку та Кропивницькому – де можна на належному рівні проводити змагання. Однак жоден із цих стадіонів не має таких кліматичних умов, як є на Закарпатті: там не можна проводити тренування у березні-травні та вересні-листопаді. Ще один плюс нашої області – вигідне географічне розташування, близькість кордонів. Якщо вдасться реконструювати «Авангард» у відповідності до європейських стандартів, в Ужгороді можна буде проводити навчально-тренувальні збори спортсменів з усієї країни, різноманітні змагання всеукраїнського рівня. А за умови, якщо ужгородський стадіон пройде сертифікацію, тут можна буде проводити й міжнародні турніри на зразок чемпіонатів Європи. 

«Безпосередньо Міністерство молоді та спорту України не може фінансувати ремонтні роботи на стадіоні, однак має достатньо серйозний ресурс для того, щоб наповнювати його існування реальною складовою. Як тільки з’являється спортивний об’єкт відповідного рівня, ми спільно з представниками місцевої влади напрацьовуємо стратегію з проведення змагань, у тому числі й міжнародних. Розуміємо, що це дуже важлива складова нашої співпраці», - сказав Ігор Євгенійович.

Богдан Андріїв підкреслив, що міська влада повністю підтримує таку ідею. «Нам хотілося б привести стадіон «Авангард» до такого вигляду, щоб ми могли приймати змагання і всеукраїнського, і міжнародного рівня. Вважаю, маємо для цього всі передумови. Ми готові брати участь у співфінансуванні робіт із реконструкції стадіону спільно з обласною державною адміністрацією. Минулого року ми повернули «Авангард» у комунальну власність, зараз його утримуємо за кошти міста. Наша мета – зберегти його і дати йому нове життя», – сказав Богдан Євстафійович.

Наприкінці зустрічі перший заступник міністра Ігор Гоцул подякував міському голові Богдану Андріїву за те, що вдалося зберегти стадіон «Авангард» як цілісний спортивний комплекс, бо, на жаль, не всі міста змогли це зробити. А в Ужгороді достатньо велика територія, яка дозволяє цьому стадіону стати повноцінним спортивним об’єктом та бути сертифікованим, – повідомляє прес-служба Ужгородської міської ради.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...