Новини

Ужгородець на своєму балконі зібрав понад 400 кактусів

 Володимир Демидчук вже понад сорок років займається розмноженням кактусів. За цей час йому вдалося зібрати до своєї колекції понад чотири сотні екземплярів із різних кінців світу. Окремого приміщення для розмноження рослин не має ― оранжерею Володимиру Тихоновичу замінює звичайнісінький балкон.

«Коли хтось питає, звідки в мене таке захоплення кактусами, то я миттєво згадую про свою бабусю, в якої на підвіконнику росли кімнатні квіти. Ці згадки про просту, але затишну сільську хату, де на підвіконні завжди росли столітник та хінокактус, я проніс через  усе своє життя. Мій дідусь свого часу був лісником, дуже любив природу. Ще одна моя бабуся - вона була родом із Бердичева - теж любила квіти. Її по- праву колись вважали найкращою квітникаркою у місті. У неї росла неймовірна кількість квітів - самих тільки волошок аж 16 відтінків! Я вже навіть не кажу про троянди, півонії, жоржини…»,― каже Володимир Демидчук.

У загальному колекція кактусів Володимира Тихоновича складається  з ексклюзивних сортів, серед яких є як рідкісні, так і особливо рідкісні. Особливо рідкісні види кактусів більше  не зустрічаються у дикій природі, тому, колись були безжально знищені браконьєрами.  Зараз їх можна знайти хіба, що в приватних колекціях.

До особливо рідкісних належать аріокактуси, дискокактуси та милокактуси. Ростуть вони як на узбережжі Мексиканської затоки, нижче від рівня моря, так і в Андах та Кордильєрах, на висоті до 5 тисяч метрів. Тому для цих рослин слід  створити мікроклімат, щоб забезпечити необхідні умови для життєдіяльності.

«Дехто купує вже дорослі рослинки, які цвітуть. Але оптимальний варіант, на мою думку, це посів. Саме з насіння виходять чисті сорти рослин, ― ділиться своїми секретами кактусист. У належних умовах насінина може зберігатися протягом 10 років. Тільки собі уявіть: у природі існує аж понад 6 тисяч видів кактусів! І кожен з них має кілька різновидів, різновиди мають підвиди, а підвиди, у свою чергу, варіації і форми. З тисячі насінин, що проросли, до наступної весни, переживши зимові негоди, доживає лише одна рослина».

Зараз кактуси у Володимира Тихоновича тільки-но починають зацвітати. Деяким рослинкам для цього потрібно, як мінімум, 10 років, а інші зацвітають уже на третій рік. Аромати квітів надзвичайно різноманітні. З поміж усіх інших квітучих кактусів однозначно вирізняється Королева ночі. Це - неймовірної краси кактус: діаметр квітки сягає 30 сантиметрів, а розпускатися вона починає тільки після заходу сонця.

Оксана Нірода,спеціально для Zaholovok.com.ua

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.