Новини

Українці масово скуповують авто: ДАІ не вистачає номерів

Законодавчі обмеження на автомобільному ринку призвели до справжнього сплеску продажів. У серпні було продано понад 26 тис. нових автомобілів - це на 42% більше, ніж минулого року, пише Коммерсантъ-Украина.

За даними інформаційно-аналітичної групи AUTO- Consulting, в серпні було продано 26,2 тис. автомобілів, що на 42% більше, ніж роком раніше. В Україні не було такого обсягу місячних продажів останні два роки.

Видання зазначає, що ажіотаж продовжиться і у вересні, проте складські запаси добігають кінця, і вже зараз спостерігається дефіцит деяких моделей, зазначають учасники ринку.

"Відкладати покупку автомобіля до настання кращих часів споживачі не стали через введення утилізаційного збору", - говорить комерційний директор Hyundai Motor Україна Геннадій Четверухін. Свою лепту у підвищення попиту внесло і неоднозначне формулювання закону, – пише Кореспондент.  

Як повідомлялося, пояснення ДАІ про те, що під дію утилізаційного збору після 1 вересня не потрапляють ввезені до цієї дати автомобілі, з'явилося лише за два дні до набуття законом чинності. Нагадаємо, зараз з кожного нового ввезеного автомобіля повинен стягуватися утилізаційний збір у розмірі 4,73-30,2 тис. грн.

Клієнти поспішали зареєструвати автомобілі, через що зросла кількість угод за готівкові кошти, розповідає регіональний директор Атлант-М Південь(дилер Renault) Олександр Дмитерчук. За його словами, в серпні знизилася частка покупок за кредитні кошти. У серпні в його компанії вона не перевищила 20% проти 25% місяцем раніше.

Клієнти зможуть придбати автомобілі за старими цінами ще й у вересні, заспокоюють учасники ринку. Геннадій Четверухін говорить, що складських запасів його компанії вистачить ще на 1-1,5 місяці. Деякі учасники ринку вже зараз заявляють про дефіцит популярних автомобілів, пише Ъ.

Тим часом, як повідомили Корреспондент.biz представники автосайту RST.ua, згідно з даними автопродажів та реєстрації транспортних засобів, в серпні жителі України купили нові легкові автомобілі майже на $520 млн.

Експерти зазначають, що серпень для авторинку вважається "не сезоном", проте, за їхніми даними, продажі нових легкових автомобілів в останній місяць літа збільшилися порівняно з липнем на 19% до 22 тис 111 машин і виявилися вищими, ніж у серпні 2012 року, на 11%.

"Звісно, варто очікувати зниження купівельної активності восени після сплеску автопродажів у серпні. До того ж, більш показовим стане перерозподіл попиту у бік "бюджетних" легкових машин вартістю до $17 тис. за рахунок більш дорого цінового сегменту від 17 до 35 тисяч доларів., частка ж продажів автомобілів преміум і люкс класів  сильно не зміниться", - резюмували експерти.

У той же час, як пише газета Вести, через те, що українці кинулися скуповувати машини до набрання чинності утилізаційного збору, в ДАІ не вистачає номерних знаків.

"Дійсно, номери не встигають випускати і привозити. Точно знаю, що така проблема є у Львівській області. Але вчора МРЕВ вже видали нові номери, тому найближчим часом всі автомобілісти їх отримають" , - сказав нам старший інспектор прес-служби ДАІ України Олександр Нечаюк.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.