Новини

У Словаччині влітку діятимуть дитячі лідерські табори

Куди відправити дитину на літній відпочинок, аби час для неї пройшов не тільки приємно й весело, але і з користю? Питання стає актуальним для батьків дітей шкільного віку, адже навколо безліч туристичних пропозицій для дітей: варто тільки поцікавитись, і вам запропонують з десяток варіантів поїздок для малечі на будь-який смак та гаманець. А можна згадати і про старий-добрий вид дитячого дозвілля – літні (та й не тільки літні) табори.

Співрозмовник – засновник та керівник лідерського табору «Point» Дмитро Хатько.

- Думаю, у більшості з нас слово «табір» асоціюється з піонерсько-комсомольським минулим. А виявляється, табори ще живі. Чому і як у тебе виникла ідея створити дитячий табір?

Ідея не нова. Але враховуючи давню мрію дитинства, захотілося створити табір для дітей. Самому довелося проводити канікули в таких установах, а потім і працювати. Ця справа і до тепер дуже мені особисто цікава. Також для мене це та невеличка можливість поділитися своїм баченням світу та передати його дітям. Можливо, саме завдяки цій справі, ми робимо наш світ трошки кращим. І, що не менш важливо, це дуже цікава пропозиція як дітям, так і їхнім батькам.

- Але все ж таки є принципова відмінність сучасних дитячих таборів від «піонерських»? Яким має бути сучасний табір?

У піонерських таборах розваги були дещо інші. Але вони теж були скеровані на виховання молодого покоління. Ще, звичайно, умови проживання були інакші, хоча у дитячому таборі і не мають бути п’ятизіркові готелі, бо тоді це вже не формат табору. Піонери були дітьми певної ідеології…

- А ви пропагуєте якусь ідеологію?

Наша філософія позитивна! І ми ні до кого не прив’язуємося. Буває, що питають, чи не належимо ми до якихось сект чи політичних течій. Ні. Ми тут всі нейтральні і нормальні! Поганому не вчимо – це головне.

- І педагоги, і самі батьки погоджуються, що сучасні діти – дуже специфічні, зовсім не такі, якими були 10-15 років тому. То які ж вони? Що їх цікавить? Чим вони живуть?

- Дітей завжди цікавить самореалізація. Вони це роблять дуже різними шляхами. Зараз вони самореалізуються за допомогою інтернету, комп’ютерних технологій, фото, відео, музика, кіно, їхні кола інтересів та друзів. Нажаль, мені здається, що навчання все менше розцінюється дітьми, як засіб досягнення певної мети. Але це не означає, що навчання не цікавить їх взагалі. Ну і,звичайно, всі діти без виключення полюбляють гратися та фантазувати. Усі ми родом з дитинства.

- А хто займається та слідкує за дітьми у таборах?

- Звичайно, це наші золоті працівники! Мушу сказати, що ці люди в певній мірі герої, тому що не кожен зможе взяти на себе подібну роль. Не всім людям вистачає саме терпіння і розуміння, але у нас з цим повний порядок. Наші інструктори – це не студенти педагогічних вузів, які просто відробляють практику за оцінку. Тут мають бути справжні професіонали, молоді ,креативні, енергійні, «живчики», як ще деколи їх називають. Вони виконують не лише функцію супроводу дітей на відпочинку, але ще є знавцями у якісь сфері – це можуть бути танці, малювання, фотомистецтво і так далі. Але така людина ще має вміти передати свої знання і цікавій формі. Ще від наших інструкторів вимагається знання тренінгової програми з лідерства та комунікацій, а таких профі тяжко віднайти, тому до нас люди їдуть працювати з усієї країни.

- А батьки не бояться відпускати дитину так далеко? Адже ви проводите табори переважно за кордоном.

Дійсно, останні кілька таборів ми провели, - і плануємо робити це надалі, - у Словаччині. Справа в тому, що там нам пропонують кращий сервіс за невелику ціну. На жаль, той самий Крим, куди так прагнуть відправити своїх дітей більшість батьків «погрітися на сонечку» стає дедалі дорожчим місцем для відпочинку і ні для кого не секрет, що часто це невиправдано. Наші табори тривають повних 12 днів і ми завчасно попереджаємо батьків про ті навики, якими має володіти дитина, яка з нами збирається їхати. Батьки залишаються врешті задоволеними, адже дитина залишається «при ділі» і у канікули,має можливість навчатися, відпочиваючи.

- Назви декілька рис, яким, на твою думку, має бути «правильний» сучасний дитячий табір.

- Сучасний дитячий табір має давати дитині особистий простір, де вона і буде реалізовуватися. Також важливим є розклад, тобто насиченість програми – це і заняття, і розваги. Вільний час у цьому розкладі – поняття умовне, тому що діти мають бути весь час зайнятими чимось корисним. Табір має пропонувати заняття практичного плану, мінімум теорії – максимум практики, і все має бути весело, тому що це не школа) Важливим є акцент на роботі дітей саме у команді, де вони проявляють свої лідерські та командні здібності. Колектив табору мають складати молоді та енергійні професіонали, які можуть і хочуть працювати з дітьми, а це погодьтеся не легка справа. Кожен дорослий у таборі є поліфункціональним. Мають бути іноземці, які не тільки займаються,скажімо, англійською мовою, а також додають цікавості до загальної атмосфери. Діти не мають просидіти всі дні в таборі, повинні бути організовані виїзди для зміни обстановки. Якщо це літо, треба десь купатись, якщо це зима – має бути сніг та лижи. Сучасний табір має бути прогресивним, всі мають знати, що буде цікавити дітей, тому ми слухаємо їхню музику, дивимося їхні фільми. Також має бути інформативність, щоб кожен у таборі та за його межами, а саме батьки, знали, що відбувається. Задовольняти треба «подвійного» клієнта – батьки і дитина. І у них трошки різні інтереси) Дітям має бути цікаво, батьки мають бути впевнені у безпеці дітей. Тому безпека – найважливіше із завдань табору.

Довідково: більше інформації про лідерський табір «Point» можна отримати на сайті www.point.uz.ua.

Comments Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.