Новини

У прокуратурі прокоментували обшуки в офісі Руху підтримки закарпатських військових

Закарпатська обласна прокуратура у четвер, 26 травня, прокоментувала проведення обшуків у волонтерському офісі Руху підтримки закарпатських військових в Ужгороді. У прокуратурі пояснюють, що обшуки проводилися у рамках кримінального провадження стосовно можливого продажу гуманітарної допомоги. Також у прес-службі додали, що у справі наразі жодна особа не затримана, нікому не оголошено про підозру. 


За інформацією прес-служби прокуратури, обшуки проводилися в межах розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 201-2 КК України (незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги в період дії воєнного стану). 

"Проведення таких слідчих дій зумовлене необхідністю перевірки відомостей щодо можливого продажу гуманітарної допомоги, яку мали б передавати безоплатно. Також це здійснено з метою виявлення і фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення", - інформують у прокуратурі. 

Вже проведено ряд слідчих і процесуальних дій. "У ході обшуку вилучено документи, чорнові записи, готівкові кошти та інші речі які можуть слугувати доказами. В межах законодавства буде вирішене питання щодо їх зберігання (ст. 100 КПК України) та накладення на них арешту (ст. 170 КПК України). За можливості і якщо це не нестиме шкоду кримінальному провадженню – окреме майно розпорядником може бути передане на ЗСУ", - заявили у прокуратурі. Наразі у кримінальному провадженні жодна особа не затримана і жодній особі не повідомлено про підозру.

Як писав Zaholovok.com.ua, про обшуки у волонтерському офісі на вулиці Гойди, 8 Рух підтримки закарпатських військових повідомив пізно ввечері у середу, 25 травня. Зранку волонтери проінформували, що під час обшуків з їхнього офісу вилучили всі харчові продукти, гуманітарну допомогу, медикаменти та спорядження, які були підготовлені до відправки військовим. Серед вилученого - необхідні ліки та речі, які сьогодні мали бути доставлені пораненим бійцям, котрі зараз лікуються на Закарпатті. 

Координаторка Руху закарпатських військових Галина Ярцева оприлюднила заяву щодо обшуків у волонтерському офісі в Ужгороді: «Хочу подякувати вам за підтримку і висловити своє обурення від дій слідчих органів, які незаконно втрутилися в роботу нашої організації. Без ордера на обшук вони вилучили все до останньої коробки із наших приміщень. Це допомога на поранених, це наші закупи для військових. Ми проти того і ми будемо з цим боротися. І третє – хочу звернутися до наших ветеранів, наших АТОвців, ми потребуємо нашої допомоги», – сказала Галина Ярцева у відеозверненні, яке опублікував Рух.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.