Новини

Рух підтримки закарпатських військових повідомив про обшуки в офісі

Про обшуки у волонтерському офісі Рух повідомив вечері у середу, 25 травня. Волонтери заявили, що наразі їх робота повністю заблокована та назвали обшуки незаконними. У поліції про обшуки в офісі у волонтерів поки нічого не повідомляють.


"В офісі Руху підтримки закарпатських військових тривають незаконні обшуки. Ми не розуміємо причин такої атаки на волонтерський рух. Наразі наша діяльність з допомоги військовим, у тому ж числі пораненим – заблокована", - зазначили волонтери.

"Відверто: ми прикро вражені. Намагатимемося інформувати про розвиток подій. Дякуємо за ваші дзвінки, повідомлення та підтримку! Разом переможемо!", - додали у Русі підтримки закарпатських військових.

Вранці у четвер, 26 травня, волонтери Руху підтримки закарпатських військових повідомили, що під час обшуків з офісу вилучили всі харчові продукти, гуманітарну допомогу, медикаменти та спорядження, які були підготовлені до відправки військовим. Серед вилученого - необхідні ліки та речі, які сьогодні мали бути доставлені пораненим бійцям, котрі зараз лікуються на Закарпатті. 

Пізніше координаторка Руху закарпатських військових Галина Ярцева оприлюднила заяву щодо обшуків у волонтерському офісі в Ужгороді: «Хочу подякувати вам за підтримку і висловити своє обурення від дій слідчих органів, які незаконно втрутилися в роботу нашої організації. Без ордера на обшук вони вилучили все до останньої коробки із наших приміщень. Це допомога на поранених, це наші закупи для військових. Ми проти того і ми будемо з цим боротися. І третє – хочу звернутися до наших ветеранів, наших АТОвців, ми потребуємо нашої допомоги», – сказала Галина Ярцева у відеозверненні, яке опублікував Рух.

У прес-службах СБУ та прокуратури Закарпаття факт обшуків у волонтерському офісі в Ужгороді підтвердили. Ввечері 26 травня прес-служба Закарпатської обласної прокуратури оприлюднила коментар стосовно ситуації з обшуками в офісі волонтерів Руху підтримки закарпатських військових. 

Зокрема, у прокуратурі зазначають, що наразі відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 201-2 ККУ (незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги в період дії воєнного стану).

«Проведення таких слідчих дій зумовлене необхідністю перевірки відомостей щодо можливого продажу гуманітарної допомоги, яку мали б передавати безоплатно. Також це здійснено з метою виявлення і фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення», – повідомили у прокуратурі.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.