У Міжгір’ї досі не оголошено ім’я селищного голови

Станом на першу половину дня 02 листопада Міжгірська селищна виборча комісія Закарпатської області не оголосила переможця серед кандидатів на посаду голови селищної ради.

Як повідомляла ОПОРА, найбільше голосів отримав чинний селищний голова Василь Щур. При цьому виборча комісія оголосила імена новобраних депутатів селищної ради, інформація про них уже опублікована у місцевій пресі.

Водночас із невідомих причин ТВК офіційно не оголошує результати волевиявлення щодо кандидатів на посаду селищного голови.

Телефон голови комісії Ганни Іванини станом на 12.00 2 листопада «поза зоною досяжності».

Заступник голови комісії Федір Юрик повідомив ОПОРУ, що знаходиться у лікарні, тому про ситуацію нічого говорити не буде.

У понеділок, 02 листопада, кандидат на посаду селищного голови від партії ВО «Свобода» Василь Баран подав позов до Міжгірського районного суду із вимогою, аби комісія оголосила результати голосування. Наразі позивач чекає, коли буде призначено розгляд справи.

У діях голови та членів Міжгірської селищної комісії ОПОРА вбачає грубе порушення вимог статті 85 Закону України «Про місцеві вибори», де у пункті 4 йдеться: «сільська, селищна, міська територіальна виборча комісія на своєму засіданні на підставі складеного нею протоколу про результати виборів сільського, селищного, міського голови, старости не пізніш як на п’ятий день з дня голосування приймає одне з рішень:

1) про визнання сільського, селищного, міського голови, старости обраним;

2) про проведення повторного голосування;

3) про визнання виборів відповідного сільського, селищного, міського голови, старости такими, що не відбулися

Крім того, як повідомляла ОПОРА, Василь Щур був «кандидатом №1» до Міжгірської районної ради від партії «Наш край», яка подолала 5-відсотковий бар’єр.

ОПОРА наголошує, що кандидат Василь Щур, згідно з нормами Закону, не має права вибору – стати депутатом райради чи головою селищної ради.

Згідно із вимогами частини 11 статті 86 Закону, у разі обрання одного з кандидатів, включеного до виборчого списку від місцевої організації партії, депутатом у багатомандатному виборчому окрузі та депутатом у одномандатному виборчому окрузі, сільським, селищним, міським головою або старостою, такий кандидат вважається обраним відповідно депутатом у одномандатному виборчому окрузі, сільським, селищним, міським головою або старостою.

Простіше кажучи, Василь Щур не може бути депутатом Міжгірської районної ради, оскільки здобув перемогу на виборах селищного голови. Водночас станом на першу половину 02 листопада селищна комісія не оголосила про це офіційно, відтак де-юре для Василя Щура нема перешкод, аби його оголосили депутатом районної ради.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання