У Сіньцзян-Уйгурському автономному районі на північному заході Китаю в неділю увечері сталася серія вибухів. Є жертви. Про це в понеділок повідомляє місцевий інформаційний портал ts.cn, - передає Укрінформ.
«Декілька вибухів сталися близько п’ятої години вечора в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі, дві людини загинуло, декілька поранено», - йдеться в повідомленні.
Вибухи прогриміли майже одночасно в різних населених пунктах повіту Луньтай, що розташований у 360 км на південний захід від адмінцентру автономії м. Урумчі.
Правоохоронні органи і спецслужби розслідують ці інциденти.
Того ж дня було накладено адміністративні стягнення на 17 чиновників з другого синьцзянського повіту, Кашгар, де в результаті озброєного нападу 29 липня ц.р. на поліцейську дільницю і урядові будівлі загинуло 37 осіб.
У Китаї і особливо в Сіньцзяні, що має велике мусульманське населення, до червня 2015 року триває річна антитерористична кампанія. Її було оголошено після того, як в Урумчі 22 травня на ринку в результаті теракту загинуло 39 і були поранено 94 людини. Раніше, 30 квітня на залізничному вокзалі також в Урумчі в результаті теракту загинуло 3 людини і 79 отримали поранення. На уйгурських терористів було покладено відповідальність і за теракт, що відбувся 1 березня цього року в місті Куньмін (пров. Юньнань), унаслідок якого загинула 31 людина і 141 отримала поранення. Нагадаємо, що 24 серпня ц. р. було страчено троє звинувачених в організації теракту на площі Тяньаньмень у Пекіні 28 жовтня 2013 року, коли позашляховик врізався в натовп перехожих, задавив трьох і поранив 39 осіб.
Сіньцзян – найбільш турбулентний район КНР, населений переважно уйгурами. Там діють сепаратистські організації, у тому числі «Ісламський рух Східного Туркестану», заборонений у КНР і включений у 2013 році Радою Безпеки ООН до списку терористичних груп. Теракти в СУАР не рідкість. Найкривавіші сутички на міжетнічному ґрунті за останні роки відбулися 5 липня 2009 року в Урумчі, коли загинуло майже 200 осіб.