Новини

Три ведмеді в «Синевирі» отримають 12 гектарів лісу

Три ведмеді з реабілітаційного центру в НПП «Синевир» отримають в своє розпорядження 12 гектарів лісу.


Три ведмеді з реабілітаційного центру на Закарпатті готові до самостійного життя. До цього вони перебували на карантині в спеціальних вольєрах. Тепер в їх розпорядженні 12 гектарів лісу зі справжніми озерами і барлогами.


Правда, звірі будуть перебувати під наглядом, і отримувати додатковий корм. Нагадаємо, реабілітаційний центр на Закарпатті відкрили в грудні минулого року. Сюди привозять ведмедів, з якими жорстоко поводилися.


Ведмідь Боня жив в пересувному цирку до того, як його забрали захисники тварин. Триметрового ведмедя утримували в клітці – 150 на вісімдесят сантиметрів.
За два місяці в Синевирі клишоногого відгодували і підлікували. Але виходити у відкритий вольєр він ще не готовий, кажуть співробітники центру. Спочатку повинен пройти тренінги.

Перший з них – смачний. За допомогою меду ведмедиків вчать відгукуватися на ім’я.
А мета іншого тренінгу – навчити ведмедів добувати собі їжу в лісі. У вольєрі ховають фрукти та овочі – тварини повинні їх відшукати. З шести мешканців центру усі випробування пройшли троє – Роза, Бубочка і Потап.


Марина Коваль, кореспондент:


– Відновлювати здоров’я ведмеді будуть ось у цьому карпатському лісі – площею дванадцять гектарів. Тут ростуть улюблені ласощі клишоногих – малина, чорниця і молоді ялинки.


Для своїх підопічних співробітники центру побудували барлоги, викопали штучні озера та обладнали місця для підгодівлі. З метою безпеки територію огородили триметровим парканом і встановили систему “електро-пастух”.
Подивитися, як проходить реабілітація ведмедів, в Синевир щодня приїжджають десятки туристів.


В’ячеслав Кайстро, турист з Дніпропетровська:


    – Коли дивишся на ці зоопарки, кочівні цирки – це жах. Ну, слава Богу, що щось з’явилося.


Співробітники центру охоче розповідають відвідувачам про своїх підопічних. Бубочка грайлива і любить купатися. Луганський ведмідь Потап покладистий і обожнює кавуни: в нього закохані всі ведмедиці. А Дюрі – місцевий авторитет.
Скоро турбот у Дюрі додасться – наступного тижня захисники тварин привезуть сюди ведмедя із Одеського пересувного цирку.


Марина Коваль, Юрій Ковальов,
"Подробиці", телеканал "Інтер"

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.