Новини

Протести Гонконгу: сторони домовилися про переговори

Після тижня заворушень учасники протестів погодилися на переговори.

Голова адміністрації Гонконгу Лян Чженьїн у четвер ввечері запропонував протестувальникам провести переговори зі своїм заступником, однак заявив, що не піде у відставку.

Обурення людей викликало рішення влади Китаю, яка хоче відбирати кандидатів на посаду голови адміністрації Гонконгу на виборах 2017 року.

Ситуація у п'ятницю

Офіційний Пекін висловив підтримку гонконгському керівнику та назвав протести незаконними і "приреченими на невдачу".

У п'ятницю у Гонконзі тимчасово закрили урядові офіси, які знаходяться у районі найбільших протестів. У владі пояснили, що урядовці працюватимуть з домівок, адже дороги у місті заблоковані.

Хоча у п'ятницю протести стали відчутно меншими, деякі групи все ще залишаються на вулицях. Між протестувальниками та поліцією виникло кілька сутичок після того, як правоохоронці намагалися відтіснити учасників акції від будівель.

"Переломний момент"

"Федерація студентів Гонконгу" (ФСГ) оголосила про майбутню відкриту зустріч із заступником голови гонконзької адміністрації Керрі Лам. У студентській організації наполягали на тому, що Лян Чженьїн пішов у відставку через "втрату довіри".

У своїй заяві протестувальники висловили надію на те, що "переговори стануть переломним моментом у нинішньому політичному глухому куті" та вкотре повторили вимогу відставки чинного голови адміністрації.

Один з ініціаторів протестного руху Бенні Тай зустрівся зі студентами біля урядових будівель, які, за повідомленнями ЗМІ, планували заблокувати постачання продовольства для поліції, та закликав їх проявити розуміння.

"Ми всі любимо Гонконг та сподіваємося жити у мирному та справедливому суспільстві. На цьому шляху ми маємо проявити єдність", - заявив Бенні Тай.

Перед цим студенти погрожували зайняти урядові будівлі Гонконгу. У відповідь Лян Чженьїн попередив, що такий крок матиме "серйозні наслідки" для них.

Він додав, що продовжуватиме працювати до виборів.

Надія на діалог

Саме питання майбутніх виборів стало причиною хвилі протестів. У серпні пекінська влада постановила, що залишить жителям Гонконгу можливість обирати главу адміністрації, але кандидати будуть затверджуватися спеціальною комісією.

Протестувальники ж вважають, що такі вибори не можна вважати вільними, та вимагають перегляду постанови.

Китайська влада зайняла жорстку позицію та заявила, що жодних поступок не робитиме.

Рупор компартії КНР газета "Женьмін жибао" у одній зі своїх останніх публікацій акцентувала, що рішення по виборам у Гонконзі "було необхідним та єдино правильним", а протести не досягнуть своєї мети.

Останній британський губернатор Гонконгу Кріс Паттен у своїй статті в англомовній гонконзькій газеті South China Morning Post закликав сторони провести "чесні та відкриті" консультації.

"Діалог - це зараз єдиний розумний шлях. Жителі Гонконгу не безвідповідальні та не безрозсудні. Достойний компроміс, який би дозволив провести чесні вибори без заздалегідь визначених результатів, звичайно, можливий", - пише Кріс Паттен.

Сайра Ашер, кореспондент ВВС, Гонконг

Лідери протестів зустрічаються неподалік від урядових будівель у центрі Гонконгу, щоб визначити свої подальші кроки. Втім зранку п'ятниці кількість протестувальників відчутно скоротилася у районі протестів - біля офісу голови адміністрації.

Настрої у значній мірі стихли порівняно з вечором четверга, коли сотні людей у масках протистояли поліції.

Багато протестувальників пообіцяли повернутися пізніше, однак без чітко визначеної дати. Невідомо, чи імпульс збережеться після переговорів.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Новини інших ЗМІ