Новини

Портрет професії. Як виглядають українські «айтішники»

Сфера «Інформаційні технології/Телекомунікації», за підсумками 1-го півріччя 2013 року, є лідером за кількістю вакансій. А ось IT-спеціалістів суттєво менше, ніж пропозицій від роботодавців, їх робота вважається найбільш престижною і перспективною, а заодно є найбільш високооплачуваною на ринку праці. Згідно з результатами аналізу бази резюме і вакансій, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua, середньостатистичний IT-розробник — це особа у віці 26-35 років із вищою освітою і більш ніж 3-річним досвідом роботи.

На думку офісних співробітників, саме професія програміста або IT-спеціаліста є на сьогодні найбільш престижною і найбільш перспективною. До того ж саме розробники можуть не боятись безробіття, адже за підсумками 1-го півріччя 2013 року, в цій сфері - найнижча конкуренція, про що свідчить hh.Індекс - відношення кількості резюме до кількості вакансій. А в ТОП-10 найвищих зарплат в Україні IT-шники потрапляють із неабиякою частотою.

Щоб залучити до компанії талановитого розробника, а згодом утримати цього примхливого спеціаліста, роботодавці вигадують все більше способів, пропонуючи не лише гроші, але й найрізноманітніші нематеріальні блага, навіть роботу на березі моря. Саме в цій сфері приділяється велика увага факторам нематеріальної мотивації, таким як: гнучкий графік роботи, курси англійської мови, індивідуальне планування кар’єри, цікаві задачі, а також зручне розташування комфортабельного офісу, в якому може знаходитись як буфет, так і тренажерний зал.

Як же виглядає такий важкодоступний і, водночас, такий бажаний спеціаліст? Найчастіше це чоловік із вищою освітою у віці 26-36 років і досвідом роботи від 3 років. Більшість кандидатів далеко не новачки в програмуванні: більше половини пошукачів мають досвід роботи більше 6 років, а 77% — від 3 років. А от жінка-програмістка — це величезна рідкість.

При цьому третина айтішників володіє англійською мовою на рівні, достатньому для читання професійної літератури. Кожен четвертий пошукач зможе продемонструвати хороше знання англійської мови на співбесіді, а 15% приємно здивують рекрутера, вільно спілкуючись англійською.

Зарплатні очікування IT-спеціалістів теж на висоті. У середньому пошукачі хотіли би отримувати заробітну платню близько 11-12,5 тис. грн. А для кожного другого кандидата бажана фінансова винагорода знаходиться в діапазоні від 7,5 до 15 тис. грн.

Довідка:

Інформація була отримана в результаті аналізу бази резюме і вакансій на Міжнародному кадровому порталі hh.ua за перше півріччя 2013 року.

HeadHunter Україна входить до складу найбільшого об’єднання рекрутингових проектів із восьми країн Європи та Азії з найширшою базою резюме на території Балтії та СНД — більше 11 млн.

З допомогою hh.ua більше 30 000 компаній шукають спеціалістів по 28 напрямках. До їхніх послуг пропонується понад 535 000 професійно складених резюме, які пройшли ручну модерацію HR-спеціалістів HeadHunter.

Основу пошукацької аудиторії сайту складають висококваліфіковані спеціалісти різного профілю. На сьогодні hh.ua володіє найчисленнішою аудиторією кандидатів ТОП-рівня та спеціалістів «західного взірця».

Усі проекти HeadHunter розміщені на єдиній онлайн-платформі. Робота з нами — це можливість публікувати вакансій та переглядати резюме у всіх країнах присутності HeadHunter з одного вікна.

На ринку міжнародного інтернет-рекрутменту HeadHunter Україна відомий не тільки роботою кадрового порталу, але й реалізацією багатьох успішних проектів. З 2006 року розгорнулась дослідницька діяльність компанії, спрямована на глибинний аналіз поточних тенденцій ринку праці й прогнозування його розвитку. У той же час була заснована міжнародна «Премія HR-бренд» — єдиний професійний конкурс в області побудови репутації роботодавця.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.