Новини

Олександр Гаврош розповів про свою улюблену книжку в дитинстві

Письменник Олександр Гаврош у дитинстві дуже любив читати і ще малим почав збирати власну бібліотеку: сьогоднішня налічує кілька тисяч книг та вміщує також і найулюбленіші книжки з дитинства. Одною з таких є «Пригоди Цибуліно».


Zaholovok.com.ua продовжує серію невеличких матеріалів про дитячі читацькі смаки відомих закарпатських письменників. Передусім тих, котрі беруть участь в акції «Письменник за прилавком» та літературному конкурсі «Книга на Миколая».

Олександр Гаврош розповідає: «Якщо говорити про мої дитячі книжки, то тут такий список може бути! З тих, які дуже врізалися в пам’ять – це книжка, яку я вдома і зараз маю, – «Пригоди Цибуліно» Джанні Родарі. Книга виходила в радянські часи в гарному українському перекладі й оформленні. Мені дуже заімпонував сам головний герой – дуже життєрадісний, активний. Казка, у якій головні герої – фрукти мені дуже подобалася. Книга справді добре написана. Це таке дуже сильне дитяче враження, коли ти пригадуєш книжку із тих дитячих часів, коли був дуже маленький». 

Олександр Гаврош

 

«У мене був читаючий батько. І нас була гарна бібліотека. Частина її залишилася і досі. Батько – простий робітник, але це був унікальний читач, який ходив у бібліотеку раз у місяць і приносив 15-20 книжок, щоб не ходити часто. Він їх справді дуже багато читав, міг увечері у мене забрати книжку перед сном, а зранку приносить:  «Все, я вже прочитав». Ночами читав», – ділиться спогадами Олександр Гаврош.  

«Думаю, я став письменником тільки тому, що ріс в середовищі такої любові й поваги до книжки»,  – додає він.

Письменник розповідає, що часто просив гроші на книги у батька і той ніколи не відмовляв: «У нас була книгарня на Заньковецької, я приходив і собі книжку якусь купував. Книжки були різної ціни –– 20-30 копійок коштувати дитячі.  Ще тоді й почалась моя бібліотека. Зараз вона просто величезна – кілька тисяч книжок. І всі дивуються, як це витримує дружина. У мене маленький син і він вже потроху бібліотеку починає впорядковувати. Росте в книжках і мені цікаво, чи він буде читачем, чи ні», – каже Олександр Гаврош.

Олександр Гаврош

Нагадаємо, в рамках щорічної передсвяткової  акції «Письменник за прилавком» сьогодні у книгарні «Кобзар» Олександр Гаврош представив свої три нові книги.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.