Нові правила РРО: що слід знати власникам закладів громхарчу

Нові правила РРО: що слід знати власникам закладів громхарчу

Минулоріч український парламент ухвалив нові закони, згідно з якими всі ФОПи-єдинники ІІ, ІІІ і ІV груп, котрі працюють з готівкою і приймають безготівкові платежі, повинні вести РРО - реєстр розрахункових операцій.

Відповідно до прийнятого закону впровадження реєстру розрахункових операцій стартує вже 19 липня поточного року. Тому вже зараз фахівці ДСФ працюють над організацією роботи необхідних серверів та адаптацією програмного забезпечення, в той час коли Кабмін напрацьовує підзаконні акти, що мають пролити світло на сам процес переходу.

Правила РРО для закладів громадського харчування


Нововведення не оминуть власників закладів громадського харчування, зокрема кафе, ресторанів та ін. З 1 січня 2021 року вони також в обов’язковому порядку повинні використовувати РРО. За невикористання реєстру розрахункових операцій передбачені чималі штрафи:

  • 100% вартості товару за перше порушення;
  • 150% вартості товару за друге і наступні порушення.

До речі, детальніше про це, зокрема закон про РРО, ви можете дізнатися на сайті joinposter.com. 

Нові програмні РРО: як вони працюють? 

Ключовим елементом у ланцюгу РРО є сервери ДПСУ. Саме на них зберігаються дані про всі розрахункові операції. Крім того, тут присвоюються номера як розрахунковій документації, так і фіскальним чекам.

Чи здатні програмні РРО працювати офлайн? 

В законі чітко зазначено, що нові РРО здатні працювати в умовах відсутності підключення до Мережі, але не довше 36 год. Разом з тим передбачено резервні 2 тис. чеків. В разі втрати зв’язку з сервером контролюючого органу обов’язково потрібно повідомити про це ДПС упродовж поточного дня.

Використання РРО 

Підприємцям не знадобиться купувати якісь спеціальні дороговартісні касові апарати. Можна буде використовувати як звичайні пристрої, так і спеціальні програми, встановлені на будь-який гаджет, наприклад, смартфон чи планшет. До речі, необхідне програмне забезпечення буде безкоштовним.

І ще один бонус 

За новими правилами РРО чеки можна роздруковувати навіть на звичайних принтерах (але і це не обов’язково). Окрім того, Ви зможете запросто надсилати чеки на електронну скриньку чи застосунок (Viber, Whatsapp тощо).

Клієнти зможуть повідомляти про порушення 

Наприклад, якщо відвідувач ресторану чи кафе виявить якісь порушення, він зможе повідомити про це контролюючі органи, за що отримає нагороду у вигляді кешбеку, але за умови, що підсумкова вартість покупки складатиме не менше 850 грн.

Zaholovok.com.ua раніше писав Як зберігати слухові апарати

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання