До таких висновків прийшли дослідники з університету Мічігану, порівнявши емоційне самопочуття тих, хто спілкується з друзями віртуально, і тих, хто віддає перевагу розмовам по телефону, - пише сайт Голос столиці.
Чим більше людина проводить часу в соціальній мережі, тим менш вона задоволена своїм життям, вважають у Мічигані. Там, в Інституті соціальних досліджень, визначили, що Facebook, який нібито повинен задовольняти потребу в спілкуванні користувачів, насправді призводить до протилежного явища: люди, які подовгу сидять в соціальній мережі, відчувають себе нещасними.
Цю тезу вчені підкріплюють дослідженнями. 82-м користувачам Facebook п'ять разів на день протягом двох тижнів посилали повідомлення з питаннями: «Як ти себе почуваєш прямо зараз?», «Наскільки ти стривожений?», «Наскільки самотньо ти себе почуваєш?», «Як часто ти заходив у свій аккаунт з моменту нашого останнього опитування?» і «Як часто ти спілкувався безпосередньо з людьми з моменту останнього опитування?». Виявилося, що чим більше людина користується Facebook, тим нижче її почуття задоволеності. При цьому спілкування з людьми безпосередньо або по телефону покращувало самопочуття опитаних.
Проводити дослідження в соціальних мережах психологи почали недавно. Крім Facebook, вчені вивчають процеси в Twitter, а також Wikipedia. Аналіз пошукових запитів, зв'язків між користувачами і інших характеристик зацікавив також епідеміологів. Вчені стверджують, що за твітами про грип можна відстежити поширення вірусу по країні.