Новини

Через відсутність мосту селяни протягом 4 років переходять річку вбрід

На Закарпатті, у селі Теребля Тячівського району люди вже 4-й рік поспіль щодня переходять вбрід річку, що розділила село на дві частини.

Єдиний міст через бурхливу гірську, однойменну із селом, ріку знесло водою під час липневого паводку 2008-го року. Відтоді, аби дістатися магазину, лікарні, пошти чи аптеки, тереблянці переходять річку пішки.

Її глибина в "спокійний" період сягає колін, але люди з острахом чекають настання весни та неминучої повені.

Навіть після кількаденного дощу вода в річці Теребля піднімалася до п'яти метрів. Люди бідкаються, адже в такий період вода затоплює усі стратегічні пункти в селі. Тоді люди змушені йти пішки через гори до найближчого села, Руське Поле, розташованого за 30 кілометрів від Тереблі.

"Як велика вода, не годні і місяць вийти. Якщо помре людина, то і нема куди повезти", - каже жителька села Анна Кузьма.

В присілку Нижній Росул селі Теребля живе близько 50 людей.

Збудувати міст власним коштом мешканцям Тереблі не під силу. Тому вихід для них один – просять районних чиновників про допомогу.

У районній адміністрації радять сільському голові бути більш ініціативним. Проте він каже, що вже не перший рік просить чиновників про міст, ті у відповідь просять проектну документацію, яку теж слід оплатити із бюджету села.

За словами заступника голови Тячівської райдержадміністрації Федора Стана, про вартість майбутнього мосту зараз говорити важко, бо його протяжність становитиме більше100 метрів.

"Це залежить від того, яким чином пройде берегоукріплення і водозахисна споруда, яка захищатиме правий берег річки. Відразу після паводку кошти з державного бюджету не були виділені. З того часу мешканці переходять річку вбрід", - розповідає Федір Стана.

Сам голова сільради Микола Цьока, розводить руками: "Бюджет у Тереблянській сільській раді - це гроші тільки на захищені статті: зарплату, за енергоносії та харчування".

Проте Теребля - не унікальне село на Закарпатті, де люди долають ріку в екстремальний спосіб. У селі Нижній Бистрий Хустського району після руйнування мосту мешканці дістаються іншого берега з допомогою підвісної канатної переправи.

Олександр Попович, ВВС Україна.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.