На Красному полі у Хусті відзначили річницю проголошення Карпатської України

На Красному полі у Хусті відзначили річницю проголошення Карпатської України

Сьогодні, 15 березня, на «Красному полі» поблизу м.Хуст, що на Закарпатті, відбувся мітинг-реквієм з нагоди відзначення 79-ї річниці проголошення Карпатської України.

Біля Пам’ятного Хреста, встановленого на честь загиблих Карпатських січовиків, на почесній варті вишикувалися курсанти Мукачівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Ближче до обіду сюди почали з’їжджатися сотні краян з квітами та символами України. Відтак до них приєдналися голова ОДА Геннадій Москаль, голова облради Михайло Рівіс разом зі своїми колегами облрад, керівники усіх районів краю, депутати різних рівнів, духовенство, митці та молодь.

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль наголосив, що на сьогоднішній день незаперечним залишається факт: Карпатська Україна 1938-1939 років визнається як один з етапів української державності в ХХ столітті. Існування Карпатської України прискорило процес возз’єднання всіх українських земель в єдиному державному механізмі. Тож нинішнє й прийдешнє покоління мають пам’ятати і розуміти, яким тривалим і складним був шлях українців до своєї свободи та незалежності. Забути це їм не дасть Красне Поле – символ героїчної боротьби і звитяги.

Голова облради Михайло Рівіс зазначив: «Цього дня 1939 року Карпатська Січ мужньо протистояла регулярній армії тодішньої гортіївської Угорщини, демонструючи героїзм і завзяття за право бути господарем на своїй рідній землі. Тодішні героїчні події надихають і  наших воїнів, які сьогодні хоробро боронять суверенітет України на сході у воєнному конфлікті, розпочатому російськими загонами вторгнення майже 4 роки тому. І ця унікальна спадкоємність поколінь допоможе вистояти і збудувати сильну, багату, успішну, цивілізовану країну, - наголосив очільник Закарпатської облради та додав: - Тож дозвольте від імені обласної ради та від себе особисто сердечно поздоровити вас  із 79-ої річниці проголошення Карпатської України, побажати усім вам, вашим рідним і близьким миру, добробуту і нових звершень, щоб літопис величної слави Карпатської України ми щоденно збагачували своїми здобутками та перемогами».

Відтак під мелодію пісні «Ой, над Хустом ворон кряче» у виконанні Заслуженого академічного Закарпатського народного хору, вишикувавшись до Пам’ятного Хреста, поклали квіти перші керівники краю, голови Полтавської, Львівської та Івано-Франківської облрад, керівники Закарпатської митниці, Головного управління ДФС, обласної прокуратури, управління Служби Безпеки України, управління Нацполіції України та Збройних Сил України  в Закарпатській області, міські голови та голови районних рад і райдержадміністрацій, представники політичних і громадських організацій, всі учасники урочистостей, - повідомляє прес-служба Закарпатської обласної ради.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...